Materiał promocyjny

Niezwykłe atrakcje turystyczne Karpacza. Tu można odpocząć od zgiełku codzienności

"Projekt Zima" w Karpaczu
Ekipa programu "Co Za Tydzień" w ramach Projektu Zima zawitała do Karpacza. To malownicze miasto położone w Karkonoszach, u stóp Śnieżki. Jakie atrakcje czekają odwiedzających ten niezwykły zakątek Polski?

Karpacz to miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. Położona w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy miejscowość co roku przyciąga rzeszę turystów. Zimą nie brakuje tu atrakcji dla amatorów aktywnych form wypoczynku. Co oferuje Karpacz zwiedzającym? Propozycji jest naprawdę dużo.

Dlaczego warto odwiedzić Karpacz?

Tymoteusz Myrda — członek zarządu województwa dolnośląskiego — na stałe mieszka w Karpaczu. W rozmowie z ekipą programu "Co Za Tydzień" stwierdził, że miejscowość wciąż kryje w sobie wiele tajemnic, które można odkryć. Aby poznać wszystkie zakątki Dolnego Śląska, nie wystarczy odwiedzić ten region jeden raz. Można wracać tu co sezon i na nowo zakochiwać się w tym rejonie. Niebawem zostanie tu przywrócona jedna z piękniejszych tras kolejowych w województwie i do Karpacza będzie można znów pojechać pociągiem.

Dużo się mówi o ekologii i zdrowszym podejściu do życia, a pociągi to właśnie taki ekologiczny sposób transportu. Rozwijamy się, prowadzimy projekt od kilku lat rewitalizacji nieczynnych linii kolejowych, przywracamy połączenia kolejowo pasażerskie na Dolnym Śląsku. Karpacz to nasza kolejna destynacja, a w grudniu 2023 roku pojadą pierwsze pociągi pasażerskie z Jeleniej Góry przez Mysłakowice do Karpacza
- wyjaśnił Tymoteusz Myrda.

Atrakcje turystyczne w Karpaczu

W Karpaczu znajdziemy mnóstwo atrakcji turystycznych. Narciarzy przyciągają do miejscowości liczne trasy zjazdowe i szlaki turystyczne, ale są tu też atrakcje, które można odkrywać przez cały rok. Główną destynacją turystów jest oczywiście królowa Karkonoszy, czyli Śnieżka. Ale to nie jedyny zachwycający szczyt. Z malowniczo położonych punktów widokowych takich jak Krucze Skały, Pohulanka czy Karpatka można podziwiać panoramę Karpacza i całych Karkonoszy, a przy tym złapać oddech i odpocząć od zgiełku codzienności.

W mieście znajdziemy także inne ciekawe atrakcje, takie jak liczne muzea m.in. Karkonoskie Tajemnice, Muzeum Klocków Lego, Muzeum Zabawek czy Muzeum Sportu i Rekreacji. Symbolem Karpacza jest świątynia Wang, czyli najstarszy drewniany kościół w Polsce.

Oczywiście najbardziej rozpoznawalna jest Śnieżka i ona działa jak magnes na turystów. My też zachęcamy do odkrywania tych miejsc magicznych mamy tutaj np. muzea multimedialne interaktywne. Mamy również zabytki, mamy przepiękne punkty widokowe. To one przyciągają fotografów z całej Polski, a nawet blogerów czy influencerów, którzy przyjeżdżają do Karpacza po to, żeby podziwiać te piękne widoki i dzielić się z nimi i odkrywać miejsca naprawdę niezwykłe 
- powiedziała Kamila Cyganek - wiceburmistrz Karpacza.

Karpacz leży na styku trzech państw

Co wyróżnia Karpacz wśród innych przepięknych polskich miast. Otóż znajduje się on na styku trzech państw — Niemiec, Polski i Czech. Daje to turystom wachlarz całkiem nowych możliwości, szczególnie gastronomicznych. Także w Karpaczu nie brakuje regionalnych potraw.

Mieszkańcy Dolnego Śląska mogą zjeść śniadanie w Polsce, chwilę później autobusem czy pociągiem, czy na rowerze pojechać na obiad na stronę niemiecką i skorzystać z atrakcji, które proponuje Saksonia, a kolację jemy w Czechach.  [...] Mamy wielu lokalnych producentów wiele miejsc, gdzie można zobaczyć, jak te potrawy produkty powstają brać udział w warsztatach
- wyjaśnił Hubert Papaj z Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Sezon w Karpaczu trwa cały rok. W lecie odwiedzający mogą korzystać z cyklostrad, tras rowerowych, Single Tracków, czyli tras wyczynowych, które będą połączone w jeden duży szlak transgraniczny.

Czytaj też:

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości