Materiał promocyjny

Nagrody "Złote Logo Polska" rozdane. Martyna Wojciechowska zaskoczyła przemową

Rozdano nagrody "Złote Logo Polska"
31 stycznia 2024 roku kolejny raz rozdano nagrody "Złote Logo Polska" przyznawane przez Polską Organizację Turystyczną. Wśród wyróżnionych znaleźli się Jerzy Owsiak, Martyna Wojciechowska, Omenaa Mensah, czy Rafał Brzoska. Prestiżową odznakę otrzymało łącznie 10 osób i instytucji.

Złote Logo Polska pierwszy raz przyznano w 2012 roku. Wyróżnienie otrzymują ci, których działalność w różnych dziedzinach takich jak sport, sztuka, nauka, pomoc innym, biznes czy polityka przyczyniła się do promowania Polski na świecie. W 2024 roku wielkim wygranym został między innymi Jerzy Owsiak, który sprawił, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stała się marką narodową.

Jerzy Owsiak otrzymał "Złote Logo Polska"

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pierwszy raz zagrała w Polsce w 1993 roku. Jerzy Owsiak rozpoczął swoją działalność w tym zakresie, poświęcając co tydzień czas w swojej audycji radiowej. To właśnie wtedy spontaniczne datki przesyłane w kopertach od słuchaczy trafiały na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca. W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń do szpitali w całym kraju.

"Gdzieś na świecie jest walka na pomidory. Gdzieś są ludzie ganiani przez byki. Gdzieś jest święto kwiatów. My mamy w środku zimy karnawał brazylijski i myślę, że dla wielu ludzi, którzy przyjeżdżają w tym momencie do Krakowa, do Poznania, do Wrocławia, są nad morzem, może być to lekkie zdziwienie, ale z drugiej strony wtedy też wiedzą, że biorą udział w czymś niezwykłym. Dlatego w naszych głowach się poukładało. Produkt turystyczny, tak, to jest niezwykła rzecz" - powiedział Jerzy Owsiak tuż po odebraniu swojej nagrody.

Na kilka słów dotyczących wyróżnienia zdecydował się również Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

"Znaki Złote Logo Polska przyznawane są już od roku 2012 z pewną przerwą, dlatego w tym roku cieszę się, że możemy wrócić do tej wieloletniej tradycji nagradzania osób, które w sposób wybitny przyczyniają się do budowania wizerunku Polski na całym świecie" - wyjaśnił.

"Złote Logo Polska" - kto został wyróżniony?

Za wspieranie potrzebujących zostali też nagrodzeni Rafał Brzoska i Omenaa Mensah.

"To wszystko, co robię, jeśli chodzi o filantropię, charytatywność, to jest właśnie ta patriotyczna postawa i ta promocja naszego kraju, pokazywanie, że można, że jak się chce, można swój czas prywatny poświęcać na promowanie naszego kraju, na ulepszanie go, upiększanie, sprawianie, żeby ludziom się lepiej tutaj żyło" - powiedziała Omenaa Mensah.

Wśród triumfujących nie mogło zabraknąć również uwielbianej przez miliony dziennikarki i podróżniczki - Martyny Wojciechowskiej, która otrzymała nagrodę za walkę o prawa kobiet na całym świecie.

"Jestem bardzo dumna z tego, że jestem Polką i nasza tradycja i kultura zawsze były dla mnie ważne. I te przełomowe, najważniejsze momenty w moim życiu, które mogę sobie dzisiaj przypomnieć, czyli stanięcie na szczycie Mount Everestu i zdobycie wszystkich siedmiu najwyższych szczytów na siedmiu kontynentach, rajdu Dakar, głębiny, w których nurkowałam, tam wszędzie towarzyszy mi zawsze polska flaga. I to ta sama polska flaga, którą ze sobą wożę. Więc starałam się zawsze i staram się i będę to robić, promować Polskę, polskość na krańcach świata, na każdym krańcu świata" - powiedziała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Źródło zdjęcia głównego: Screen/materiał "Co za Tydzień"

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości