Nowa "Akademia Pana Kleksa". Tomasz Kot został następcą Piotra Fronczewskiego

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Akademia Pana Kleksa" z Tomaszem Kotem i Piotrem Fronczewskim

Tomasz Kot to nowy Pan Kleks. Taką decyzję podjęli twórcy nadchodzącej adaptacji kultowej książki autorstwa Jana Brzechwy. Na widzów czeka też inna niespodzianka. W nowej "Akademii Pana Kleksa" wystąpi także Piotr Fronczewski, a w rolę Adasia Niezgódki wcieli się... dziewczynka. Ekipa programu "Co Za Tydzień" była na konferencji prasowej, na której ogłoszono te rewelacje.

Wielu widzom trudno sobie wyobrazić, że ktoś będzie w stanie zmierzyć się z legendą Piotra Fronczewskiego, który tak pamiętnie zagrał Pana Kleksa w uwielbianych przez pokolenia Polaków filmach z lat 80. Reżyser Maciej Kawulski ogłosił, że nowym panem Kleksem został Tomasz Kot. W filmie zobaczymy również Piotra Fronczewskiego. Podczas specjalnej prezentacji ekipa programu "Co Za Tydzień" spotkała się z twórcami, aby sprawdzić, co dla nas szykują.

Reżyser Maciej Kawulski o nowej "Akademii Pana Kleksa"

Reżyser Maciej Kawulski to twórca takich filmów jak "Underdog" czy "Jak zostałem gangsterem". Teraz zmierzy się z kolejną wersją przygód Pana Kleksa. Co powiedział o swoim dziele?

- Robimy dwie części Akademii Pana Kleksa. Kompletnie oddzielne historie, choć splątane ze sobą. Będziemy robić zdjęcia równolegle do obydwu historii. Myślę, że rok, może półtora oddzieli pierwszą kinową premiera od kolejnej - wyjaśnił reżyser.

Zdjęcia do nowej "Akademii Pana Kleksa" powstają w Polsce, Bułgarii i Norwegii.

- Część tego świata zewnętrznego, który jest najbardziej bajkowy, kręcimy na dalekiej północy. Mniej więcej tam, gdzie jęzor lodowca dotyka Ziemi. A to dlatego, ze to jest mało ograne miejsce, a niesłychanie bajkowe, niezbyt popularne w filmach dlatego, że w głowach filmowców jest tam zawsze ciemno i zimno. A prawda jest taka, że połowę roku jest tam cały czas jasno i ciepło - stwierdził Maciej Kawulski.

Nowa "Akademia Pana Kleksa" z Tomaszem Kotem
Nowa "Akademia Pana Kleksa" z Tomaszem Kotem Źródło: "Co Za Tydzień"

"Akademia Pana Kleksa". Tomasz Kot w roli głównej

Ekipa programu "Co Za Tydzień" zapytała Tomasza Kota, jak się czuje, przejmując rolę kultowego Ambrożego Kleksa.

- Przestraszyłem się. To była taka pierwsza reakcja. [...] Ten film wychowywał całe pokolenia, więc człowiek od razu czuje tę presję. A z drugiej strony jest tak, jak mówiłem na konferencji. Kiedy człowiek stoi przed wyzwaniem, to czuje, że żyje. Więc to jest najważniejsze - powiedział aktor.

Tomasz Kot swoimi wspomnieniami o Panu Kleksie z lat. 80 podzielił się ze swoimi dziećmi.

- Moim dzieciom opowiadam, jak to było i jak to wyglądało. To znakomita okazja do zaobserwowania, jak się zmienia nasza percepcja. Ja mam wrażenie, że to było niedawno. Przed chwilą. A w zasadzie minęło kilka dekad - stwierdził Tomasz Kot.

"Akademia Pana Kleksa". Kiedy premiera?

Premiera "Akademii Pana Kleksa" z Tomaszem Kotem planowana jest na pod koniec 2023 roku.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

Pozostałe wiadomości