W ostatniej chwili zmieniono godzinę gali. Laureatów tegorocznych Oscarów poznamy wcześniej

Nowa godzina rozpoczęcia gali rozdania Oscarów
Zmieniono godzinę rozpoczęcia Oscarów
Źródło: Getty Images
Już 13 marca odbędzie się 95. ceremonia rozdania nagród Akademii FIlmowej. Oscary to najważniejsza gala zarówno dla aktorów, jak i twórców. Telewizja Canal+ w ostatniej chwili zmieniła godzinę transmisji gali. Triumfatorów imprezy poznamy wcześniej.

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od 95. ceremonii wręczenia najważniejszych nagród filmowych na świecie. W tym roku poznamy laureatów w wielu kategoriach, w tym dla najlepszych filmów i twórców, których dzieła miały swoją premierę kinową lub streamingową w 2022 roku. Spośród nominowanych do Oscara 2023 filmów znajduje się również produkcja polska - "IO" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, która będzie walczyć o nagrodę dla najlepszego filmu międzynarodowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Tłum gwiazd na sekretnej imprezie ramówkowej TVN. Zobacz, kto się zjawił

Oscary 2023 – gdzie o której obejrzeć transmisję?

W Polsce fani kina będą mieli ponownie okazję obejrzeć ceremonię wręczenia Oscarów na żywo w telewizji CANAL+ oraz CANAL + online. Ponadto stacja przygotowała również skrót z najważniejszymi momentami gali. Zazwyczaj transmisja rozpoczynała się o godzinie 2.00 w nocy polskiego czasu, ale w tym roku CANAL+ poinformował o zmianie godzin transmisji ze względu na wyjątkowe okoliczności. Nastąpi bowiem zmiana czasu w Ameryce w nocy z 12 na 13 marca, co spowoduje cofnięcie zegarów o godzinę i tym samym ceremonia rozpocznie się w Polsce o godzinie 1.00 w nocy.

Oscary 2023 – Jerzy Skolimowski nie liczy na wygraną

W Hollywood trwają gorączkowe przygotowania do 95. ceremonii wręczenia Oscarów, na którą zjeżdżają największe gwiazdy światowego kina. Jednym z nominowanych w kategorii najlepszego filmu międzynarodowego jest Jerzy Skolimowski z filmem "IO", który już przebywa w Kalifornii. Jednakże, reżyser wyznał w rozmowie z polskimi mediami, między innymi z radem RMF FM, że nie wierzy w szanse swojego filmu na zdobycie Oscara. Mimo że nominacja jest dla niego ogromnym wyróżnieniem, uważa, że nagroda dla filmu międzynarodowego trafi do niemieckiego obrazu "Na zachodzie bez zmian".

"Musiałby się zdarzyć cud, musieliby się pomylić, zliczając głosy" - mówił Jerzy Skolimowski dziennikarzowi RMF FM. 

Mimo że obraz Edwarda Bergera "Na zachodzie bez zmian" jest faworytem do zdobycia Oscara w kategorii "najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy" to warto pamiętać, że w przeszłości członkowie akademii wielokrotnie dokonywali zaskakujących wyborów, które odbiegały od wcześniejszych przewidywań. Dlatego życzymy twórcom rewelacyjnego filmu "IO" sukcesu podczas jubileuszowej gali Oscarów!

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości