Barry Keoghan miał trudne dzieciństwo. Był w 13 rodzinach zastępczych. Teraz ma szansę na Oscara

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Barry Keoghan miał trudne dzieciństwo. Teraz ma szansę na Oscara

Barry Keoghan ma szansę na Oscara za film "Duchy Inisherin". Mało kto wie, że aktor nie miał łatwego dzieciństwa. Irlandczyk przebywał w 13 domach dziecka, zanim trafił do swojej babci, bowiem jego mama zmarła, kiedy aktor miał 12 lat.

Życiorys Barry'ego Keoghana to gotowy scenariusz na dramat, z trudnymi początkami i szczęśliwym zakończeniem. Irlandczyk urodził się 18 października 1992 r. w Dublinie. Jego matka przez całe dorosłe życie zmagała się z uzależnieniem od narkotyków. Zmarła, kiedy chłopiec miał zaledwie 12 lat.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska

Barry Keoghan nie miał łatwego dzieciństwa

W jednym z wywiadów 31-latek powiedział:

"Heroina pojawiła się w Dublinie i zawładnęła każdą rodziną. Moja mama należała do tych nieszczęśliwych" – wspominał.

Aktor wraz z bratem Erikiem trafili do rodziny zastępczej. Przez siedem lat przebywali w 13 domach dziecka.

"Każda rodzina była dla nas dobra. Jako dziecko nie zdajesz sobie sprawy z tego, co się dzieje. Przywiązujesz się, a potem bum, przeprowadzasz się tutaj i przeprowadzasz się tam" – mówił aktor w jednym z wywiadów.

Ostatecznie rodzeństwo trafiło pod opiekę babci, cioci i starszej siostry Gemmy.

"Jest twarda… Wrócę do domu z planu filmowego, na którym jestem rozpieszczany, i będę dostawać w łeb, jeśli nie pościelę łóżka. To właśnie w niej kocham" – tak mówił o babci aktor.

Barry Keoghan ma szansę na Oscara

Barry Keoghan już w szkole odkrył swoją miłość do aktorstwa. Chętnie brał udział w przedstawieniach szkolnych, a swoją dorosłą karierę aktorką zaczął w 2011 r. Z czasem zaczął pojawiać się w coraz to większej ilości filmów. W 2017 r. zagrał w dwóch głośnych filmach. W "Dunkierce" wcielił się w George'a Millsa, a w "Zabiciu świętego jelenia" grał u boku Colina Farrella i Nicole Kidman.

Irlandczyk ma na koncie wiele filmowych hitów, jak i niszowych produkcji. W ciągu ostatnich trzech lat był nominowany do nagrody BAFTA.

Prywatnie Barry Keoghan uwielbia boksować, jest to jego wielką pasją. Oprócz dzielenia czasu na pracę i hobby aktor zajmuje się także rodziną. We wrześniu 2021 r. zaczął spotykać się z dentystką Alyson Kierans, z którą w sierpniu ubiegłego roku powitał na świecie swojego syna Brando. Rodzina w listopadzie ubiegłego roku przeprowadziła się do Szkocji.

Teraz przed Barrym Keoghanem nowe wyzwanie. W 2022 r. na ekranach kin pojawił się film  "Duchy Inisherin", w którym zagrał 31-latek u boku Colina Farrella. "Duchy Inisherin" otrzymały trzy Złote Globy w takich kategoriach jak: Najlepsza komedia lub musical, Najlepszy aktor w komedii lub musicalu (Colin Farrell) oraz Najlepszy scenariusz (Martin McDonagh). 

To jednak nie koniec, ponieważ film otrzymał aż 9 nominacji do Oscara:

  • Najlepszy film (Graham Broadbent, Martin McDonagh, Peter Czernin)
  • Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Colin Farrell)
  • Najlepszy aktor drugoplanowy (Brendan Gleeson)
  • Najlepszy aktor drugoplanowy (Barry Keoghan)
  • Najlepsza aktorka drugoplanowa (Kerry Condon)
  • Najlepszy reżyser (Martin McDonagh)
  • Najlepszy scenariusz oryginalny (Martin McDonagh)
  • Najlepsza muzyka oryginalna (Carter Burwell)
  • Najlepszy montaż (Mikkel E.G. Nielsen)

Barry Keoghan ma więc prawdziwą szansę na otrzymanie statuetki. Czy tak się stanie? Przekonamy się już niebawem.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: WireImage

Pozostałe wiadomości