Paszporty "Polityki" rozdane. Wśród nagrodzonych m.in. Dorota Masłowska

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Ryszard Poznakowski, Dorota Masłowska i Wilhelm Sasnal na 30. gali rozdania Paszportów "Polityki"

Za nami jubileuszowa, 30. gala rozdania Paszportów "Polityki". Prestiżowe nagrody w dziedzinie kultury zostały rozdane w aż siedmiu kategoriach: Film, Teatr, Literatura, Sztuki Wizualne, Muzyka Poważna, Muzyka Popularna i Kultura Cyfrowa. Co działo się podczas wydarzenia?

W jubileuszowym roku 30-lecia Paszportów "Polityki" nagrodzono troje kreatorów kultury. Pisarkę Dorotę Masłowską, malarza Wilhelma Sasnala i Ryszarda Poznakowskiego - kompozytora i współtwórcę zespołu Trubadurzy. Na wielkiej gali oprócz wielu znanych osób, nie mogło także zabraknąć kamer programu "Co Za Tydzień".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Za nami Paszporty Polityki. Nagrodzono ludzi kultury
Za nami Paszporty Polityki. Nagrodzono ludzi kultury Za nami kolejna edycji Paszportów Polityki. Na tym prestiżowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć kamer programu "Co Za Tydzień". Źródło: TVN

Ryszard Poznakowski i Wilhelm Sasnal zdobyli Paszporty "Polityki"

Ryszard Poznakowski podziękował publiczności, dla której przez wiele lat mógł tworzyć muzykę.

- Całe życie starałem się szanować publiczność i dla nich pracować. Nie wyobrażam sobie muzyki bez publiczności - mówił Ryszard Poznakowski.

Artysta przyznał też, że jest z siebie dumny,

- Kiedy "Polityka" zaczynała wręczać Paszporty, ja już byłem w kwiecie wieku, więc mogę powiedzieć, że moi mentorzy, a być może patrzą teraz na mnie z góry, są ze mnie dumni - dodał.

Swojego wzruszenia z otrzymania nagrody nie ukrywał także Wilhelm Sasnal, który przy okazji zdradził, co w jego pracy jest dla niego najcenniejsze.

- To poczucie wolności, które mam jest chyba najważniejsze. W jakiś sposób udaje się utrzymać to napięcie, które dotyczy twórczości. Cały czas mnie to interesuje i nie mam takich sytuacji, że muszę coś robić na zadanie - opowiadał.

Dorota Masłowska otrzymała Paszport "Polityki"

Po twórczość Doroty Masłowskiej od 20 lat sięgają nie tylko czytelnicy, ale także twórcy filmowi i teatralni. Ekranizacja jej książki "Inni ludzie" zdobyła wiele prestiżowych nagród.

- Ekscytuję się rozszerzaniem swoich wpływów i umiejętności. Część reżyserów zapraszam do współpracy, a część po prostu bierze moje teksty - mówiła laureatka Paszportu "Polityki".

Nagrody dla twórców kultury za 2022 rok przyznano w siedmiu kategoriach: Film, Teatr, Literatura, Sztuki Wizualne, Muzyka Poważna, Muzyka Popularna i Kultura Cyfrowa.

Co działo się jeszcze podczas Paszportów "Polityki"? Dowiecie się, oglądając wideo na górze strony.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości