Paszporty "Polityki" rozdane. Wśród nagrodzonych m.in. Dorota Masłowska

Ryszard Poznakowski, Dorota Masłowska i Wilhelm Sasnal na 30. gali rozdania Paszportów "Polityki"
Ryszard Poznakowski, Dorota Masłowska i Wilhelm Sasnal na 30. gali rozdania Paszportów "Polityki"
Źródło: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA
Za nami jubileuszowa, 30. gala rozdania Paszportów "Polityki". Prestiżowe nagrody w dziedzinie kultury zostały rozdane w aż siedmiu kategoriach: Film, Teatr, Literatura, Sztuki Wizualne, Muzyka Poważna, Muzyka Popularna i Kultura Cyfrowa. Co działo się podczas wydarzenia?

W jubileuszowym roku 30-lecia Paszportów "Polityki" nagrodzono troje kreatorów kultury. Pisarkę Dorotę Masłowską, malarza Wilhelma Sasnala i Ryszarda Poznakowskiego - kompozytora i współtwórcę zespołu Trubadurzy. Na wielkiej gali oprócz wielu znanych osób, nie mogło także zabraknąć kamer programu "Co Za Tydzień".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Za nami Paszporty Polityki. Nagrodzono ludzi kultury
Za nami kolejna edycji Paszportów Polityki. Na tym prestiżowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć kamer programu "Co Za Tydzień".
Źródło: TVN

Ryszard Poznakowski i Wilhelm Sasnal zdobyli Paszporty "Polityki"

Ryszard Poznakowski podziękował publiczności, dla której przez wiele lat mógł tworzyć muzykę.

- Całe życie starałem się szanować publiczność i dla nich pracować. Nie wyobrażam sobie muzyki bez publiczności - mówił Ryszard Poznakowski.

Artysta przyznał też, że jest z siebie dumny,

- Kiedy "Polityka" zaczynała wręczać Paszporty, ja już byłem w kwiecie wieku, więc mogę powiedzieć, że moi mentorzy, a być może patrzą teraz na mnie z góry, są ze mnie dumni - dodał.

Swojego wzruszenia z otrzymania nagrody nie ukrywał także Wilhelm Sasnal, który przy okazji zdradził, co w jego pracy jest dla niego najcenniejsze.

- To poczucie wolności, które mam jest chyba najważniejsze. W jakiś sposób udaje się utrzymać to napięcie, które dotyczy twórczości. Cały czas mnie to interesuje i nie mam takich sytuacji, że muszę coś robić na zadanie - opowiadał.

Dorota Masłowska otrzymała Paszport "Polityki"

Po twórczość Doroty Masłowskiej od 20 lat sięgają nie tylko czytelnicy, ale także twórcy filmowi i teatralni. Ekranizacja jej książki "Inni ludzie" zdobyła wiele prestiżowych nagród.

- Ekscytuję się rozszerzaniem swoich wpływów i umiejętności. Część reżyserów zapraszam do współpracy, a część po prostu bierze moje teksty - mówiła laureatka Paszportu "Polityki".

Nagrody dla twórców kultury za 2022 rok przyznano w siedmiu kategoriach: Film, Teatr, Literatura, Sztuki Wizualne, Muzyka Poważna, Muzyka Popularna i Kultura Cyfrowa.

Co działo się jeszcze podczas Paszportów "Polityki"? Dowiecie się, oglądając wideo na górze strony.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości