Materiał promocyjny

Premiera dokumentu "Lewandowski Nieznany". "Film o człowieku, który podążał za marzeniami"

Premiera filmu "Lewandowski nieznany"
"Lewandowski Nieznany" to reportaż o jednym z najlepszych napastników swoich czasów. Opowiada o drodze Roberta Lewandowskiego z małego miasta w Polsce na szczyt futbolu, zmianach w sposobie myślenia i przekraczaniu granic tego sportu. Premiera odbyła się w miniony weekend w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Dokument przedstawia młode lata sportowca, miłość do rodziny i przyjaciół oraz niezachwianą etykę pracy i poświęcenie, które towarzyszyły mu w drodze do sukcesu. Film zawiera wywiady z samym Robertem Lewandowskim, ale i światowej klasy piłkarzami, trenerami i innymi sportowcami, a także z jego żoną, rodziną i przyjaciółmi. Przedstawia nieznane dotąd fakty z początków kariery Lewandowskiego w Polsce, jego wzrost popularności w klubach, takich jak Borussia Dortmund i Bayern Monachium, a także rolę jako dominującego strzelca i kapitana reprezentacji narodowej. Opowiada też o transferze Lewandowskiego do FC Barcelony i przedstawia, jak ten ruch był postrzegany przez ekspertów i fanów, dodając własną perspektywę piłkarza i powody jego decyzji.

Rodzina i przyjaciele o dokumencie z Robertem Lawandowskim: "Upór ogromna pracowitość i skromność"

Warszawska premiera filmu o najlepszym polskim piłkarzu w historii przyciągnęła tłumy. Nie mogło tu zabraknąć najbliższych i przyjaciół mistrza.

- Upór, ogromna pracowitość i skromność. Można by powiedzieć, że osiągając taką sławę i wykręcając takie wyniki nie da się być człowiekiem skromnym, a okazuje się że jednak są tacy ludzie, którzy mimo tych błysków fleszy i takich ogromnych osiągnięć na arenie międzynarodowej są dalej takimi skromnymi ludźmi - opisuje Roberta Lewandowskiego Paulina Krupińska-Karpiel.

Światowej klasy piłkarza podziwiają nie tylko fani. Robert Lewandowski cieszy się też uznaniem wielu międzynarodowych gwiazd sportu.

- Mnie fascynuje to że mimo tych wszystkich pucharów i mistrzostw i wszystkich osiągnięć, które on już zdobył, on dalej jest głodny kolejnych zwycięstw i kolejnych wyzwań i to jest niesamowite. Myślę że to jest inspiracją dla mnie, ale też dla wszystkich sportowców - mówi siatkarz, Andrzej Wrona.

- Są momenty, które jak w sinusoidzie pokazują że jesteś na dole i musisz znowu wystartować i myślę że finalnie ta droga, którą podejrzewam w tym filmie pokażą, to jest esencja życia. To jest ten moment, nie ten szczyt, nie ten dół kiedy, przegrałeś, tylko ta droga, Kiedy znowu się wspinasz, kiedy znowu masz energię, kiedy znowu ci się chce. To jest cudowne - tłumaczy kierowca rajdowy, Krzysztof Hołowczyc.

"To nie jest film o Robercie Lewandowskim w roli sportowca, ale też o człowieku który podążał za marzeniami" - mówi o dokumencie sam bohater

Wyprodukowany przez Amazon film "Lewandowski Nieznany" pokazuje wyzwania, trudności a także niewiarygodną pracę Roberta Lewandowskiego nad sobą, jako sportowcem, ale i zwykłym człowiekiem.

- To nie jest film o Robercie Lewandowskim w roli sportowca, ale też o człowieku, który podążał za marzeniami. Dzięki wsparciu najbliższych, rodzinie, on jest miejscu, w którym jest - mówi sam Robert Lewandowski.

W rozmowie z Anią i Robertem Lewandowskimi, Olivier Janiak zwrócił uwagę, że w życiu tych dwojga było całe mnóstwo trudnych momentów. Zapytał o przepis na zbudowanie i pielęgnowanie tak silnej relacji.

- Obydwoje wychowywaliśmy się po 16. roku życia bez ojców, więc Robert w dużej mierze jest taką naszą głową całej rodziny. Jesteśmy z mamami, od których mamy duże wsparcie, ale i też my je wspieramy. Było dużo takich momentów w życiu naszym, które są podobne i myślę że to jest kwestia zrozumienia - zdradziła.

Ania Lewandowska zdradziła też, że w filmie jest wiele wątków, których sam sportowiec nigdy wcześniej nie poruszał.

- Robert w tym dokumencie otworzył się na wiele rzeczy, z czego jest bardzo nieznany. Ja, w zaciszu domowym, wiem o czym mowa. Więc na pewno dzisiaj to będzie dzień wzruszeń i takich emocji, których jeszcze chyba nie znamy - zapowiedziała jeszcze przed premierą Ania Lewandowska.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Przeczytaj też:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości