Roma Gąsiorowska, Maria Dębska i Iza Kuna o festiwalu Mastercard Off Camera. "Nie może być lepiej"

Roma Gąsiorowska o Off Camera
Roma Gąsiorowska o Off Camera
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Festiwal Mastercard Off Camera zaczął się w Krakowie 29 kwietnia i potrwał do niedzieli 8 maja. W rozmowie z Olivierem Janiakiem dla "Co za Tydzień" wielu polskich artystów powiedziało o swoich wrażeniach. Wśród nich Roma Gąsiorowska, Maria Dębska i Izabela Kuna.

Mastercard Off Camera to wydarzenie skierowane do fanów kina niezależnego. Festiwal nawiązuje założeniami i tradycją do amerykańskiego festiwalu kina niezależnego Sundance.

Mastercard Off Camera. Olivier Janiak w rozmowie z aktorami

Gala otwarcia festiwalu Mastercard Off Camera była zapowiedzią niezwykle atrakcyjnych wydarzeń dla ludzi kina i widzów. Już 29 kwietnia w Krakowie rozpoczęła się jubileuszowa 15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera. W planie były spotkania z aktorami, warsztaty i koncerty.

Olivier Janiak codziennie prowadził panel, w którym rozmawiał z gwiazdami polskiego kina oraz jego twórcami. 29 kwietnia w piątek, podczas pierwszego dnia festiwalu gościła Roma Gąsiorowska, która w rozmowie z Olivierem Janiakiem powiedziała:

- Bardzo lubię otaczać się twórczą energią młodych ludzi i bardzo im kibicuję, mam ogromną nadzieję, że pomimo czasów, w których teraz żyjemy, czyli takich, które gdzieś tego twórcę jednak skutecznie w większości wyciszają, to, że ci niepokorni będą szli swoją drogą, bo właśnie oni są pionierami i będą zawsze, niezależnie od tego, jakie mamy czasy, to właśnie ta determinacja wewnętrzna twórcy to jest to, co może poprowadzić każdego do miejsca, w którym sobie wymarzył, że chce być — powiedziała aktorka.

W pierwszym pokazie widzowie i uczestnicy festiwalu mogli zobaczyć film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Infinite Storm", w którym w głównej roli zobaczyliśmy Naomi Watts. Grzegorz Stępniak — dyrektor programowy Mastercard Off Camera powiedział:

- Zwracaliśmy jak zwykle uwagę, żeby filmy w konkursie opowiadały wciągające historie, żeby widzowie mogli jak najbardziej utożsamić się z bohaterami, ale też, żeby odnosiły się do aktualnych czasów, do sytuacji geopolitycznej, klimatu kulturowego, w którym obecnie żyjemy i mam wrażenie, że to się udało — powiedział.

Zobacz całe wideo:

Roma Gąsiorowska o Off Camera 2022
Roma Gąsiorowska o Off Camera 2022
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Izabela Kuna o filmie "Teściowie"

Izabela Kuna, która zagrała jedną z głównych ról w filmie "Teściowie", powiedziała:

- Film na szczęście już dostał kilka nagród, więc jesteśmy bardzo zadowoleni, poza tym nagrodą największą dla nas jest liczba widzów, która ten film zobaczyła. Ten film się po prostu udał, nie bójmy się tych słów. To jest dla mnie wspaniała przygoda zawodowa i towarzyska i cieszę się bardzo, że on powstał, że miał taki odbiór i to są już nagrody, które są bezcenne — powiedziała aktorka.

Maria Dębska, która pojawiła się ostatnio w roli Kaliny Jędrusik, również wzięła udział w festiwalu. W rozmowie z Olivierem Janiakiem powiedziała:

- Z jednej strony lubię jechać na festiwal z czymś swoim, bo wiem, że nie jestem tam przypadkiem, a z drugiej strony bardzo lubię jechać, może nie incognito, ale bez żadnego filmu, bo wtedy wiem, że mogę się zaszyć w sali kinowej i tylko zmieniać sale i zobaczyć dużo. Tym razem nie zobaczę dużo, bo mam dużo obowiązkiem, ale promuję film, który bardzo lubię — dodała.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości