Serial "Skazana" wyróżniony Telekamerą. Statuetka także w rękach Wojciecha Bojanowskiego i Oli Adamskiej

Wojciech Bojanowski i Aleksandra Adamska ze "Skazanej"
Wojciech Bojanowski i "Skazana" laureatami Telekamery Tele Tygodnia 2023
Źródło: MWMEDIA
W miniony wtorek 25 maja odbyła się gala Telekamer "Tele Tygodnia", podczas której uhonorowano wybitne osiągnięcia telewizyjne. Wśród nagrodzonych znalazł się Wojciech Bojanowski, ceniony reporter "Faktów" TVN, który został laureatem w kategorii Informacje/publicystyka. Z kolei serial "Skazana" (TVN i Player) został nagrodzony w kategorii Serial.

Miło nam, że możemy pochwalić się kolejnymi sukcesami firmy Warner Bros. Discovery. Tym razem na tegorocznych Telekamerach "Tele Tygodnia". Statuetka Wojciecha Bojanowskiego to zasłużone uznanie dla jego profesjonalizmu i zaangażowania w rzetelną pracę dziennikarską. Zaś wyróżnienie serialu "Skazana" potwierdza tylko, że tę produkcję po prostu trzeba obejrzeć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Agata Kulesza o nowym sezonie "Skazanej"
Agata Kulesza o nowym sezonie "Skazanej"

Telekamery Tele Tygodnia 2023. Wojciech Bojanowski nagrodzony

Wojciech Bojanowski zdobył zasłużone uznanie w kategorii Informacje/publicystyka za profesjonalizm w pracy jako reporter "Faktów" TVN. Telekamera stanowi dowód uznania ze strony widzów i czytelników za jego zaangażowanie w przekazywanie wiadomości i informacji. Co więcej, na drugim miejscu uplasował się Konrad Piasecki, prowadzący programy "Rozmowa Piaseckiego" i "Kawa na ławę" w TVN24, a trzecie miejsce zajęła Diana Rudnik, prezenterka "Faktów" TVN i TVN24.

W trakcie przemowy po odebraniu nagrody, Wojciech Bojanowski podkreślił piękno i wyjątkowość zawodu dziennikarza. Wyraził również wdzięczność za możliwość przekazywania prawdy i informowania o ważnych sprawach, mimo że tematy poruszane mogą być trudne i nieprzyjemne.

"To jest piękny i wyjątkowy zawód. To jest zawód, który trudno jest wykonywać, jak jakoś serce nie podpowiada, że trzeba o tym mówić i trzeba o tych rzeczach opowiadać" – powiedział

Laureat Telekamery Tele Tygodnia 2023 podkreślił również rolę mediów w ukazywaniu istotnych wydarzeń i tematów, które wpływają na nasze życie. Jego praca polega na relacjonowaniu rzeczywistości i pokazywaniu fragmentów świata, które często skupiają uwagę całego globu. Reporter podkreślił, że choć czasami podejmuje trudne decyzje dotyczące tego, co jest właściwe do pokazania, zawsze działa z dużą odpowiedzialnością i przekonaniem, że warto.

"Jak sobie pomyślę, że jak 18 lat temu przyszedłem do pracy z tymi swoimi wyłupiastymi oczami, w za dużej marynarce, to jakoś nieszczególnie to rokowało. No i zdecydowałem się być reporterem. To bywa trudne czasami, ale bywa też piękne" - powiedział w TVN24.

Wojciech Bojanowski w rozmowie z TVN24 wyraził również wdzięczność widzom i czytelnikom za wsparcie oraz za to, że doceniają istotę przekazywanych przez niego historii. Dodał, że jako reporter często czuje się tym "facetem", który ukazuje fragmenty rzeczywistości, mając świadomość, że nie zawsze jest w stanie dokładnie przewidzieć, który wycinek jest najważniejszy. Niemniej jednak zawsze stara się relacjonować wydarzenia, które są istotne i poruszające.

"Mam z tyłu głowy widzów, mam z tyłu głowy - gdziekolwiek jestem - dla kogo to robię i po co to robię. Cieszę się, że w TVN24, cieszę się, że w "Faktach" możemy mówić prawdę. Możemy mówić to, co się dzieje. Jakkolwiek czasami może to być trudne, jakkolwiek może to się komuś nie podobać, to robimy to z dużym przekonaniem i z dużą wiarą, że warto" - dodał.

Wojciech Bojanowski
Wojciech Bojanowski na Telekamerach
Wojciech Bojanowski
Źródło: MWMEDIA

Telekamery Tele Tygodnia 2023. Sukces "Skazanej"

Telekamera "Tele Tygodnia" dla "Skazanej" jest z kolei dowodem uznania dla twórców i aktorów serialu, którzy przedstawili historię pełną emocji, złożonych postaci i głębokiej refleksji.

Historia zaprezentowana w serialu poruszyła widzów. Główna bohaterka, sędzia Mazur, kiedyś wydawała surowe wyroki. Jednak pewnego dnia sama trafia za kratki i staje się jedną z więźniarek. To doświadczenie, choć traumatyczne, przyczynia się do jej wewnętrznej przemiany.

"Skazana" to opowieść, która porusza ważne kwestie społeczne. Pokazuje, że każdy z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji i zmagać się z własnymi demonami. Serial ukazuje, jak doświadczenia za kratkami mogą wpływać na ludzką psychikę i jak silna wola i determinacja mogą przyczynić się do osobistej transformacji.

Kolejny sukces serialu "Skazana" (TVN i Player) jest dowodem na wysoką jakość produkcji Warner Bros. Discovery. Nagroda Telekamera potwierdza popularność i uznanie, jakim cieszy się ten serial, który doczekał się już 3. sezonu.

Aleksandra Adamska
Aleksandra Adamska ze "Skazanej" na Telekamerach
Aleksandra Adamska
Źródło: MWMEDIA

Telekamery Tele Tygodnia 2023. Co to za plebiscyt?

Telekamery to prestiżowe nagrody przyznawane przez czytelników magazynu "Tele Tydzień" za wybitne osiągnięcia telewizyjne. Gala odbywa się corocznie, a pierwsza miała miejsce w 1998 roku, podsumowując osiągnięcia telewizyjne roku poprzedniego.

W tegorocznej edycji głosy oddawano na trzy główne kategorie: Aktor, Aktorka i Serial. Co ciekawe, po raz pierwszy nominacje otrzymały także rodzime produkcje platform streamingowych, co dowodzi rosnącej popularności tego medium. Dodatkowo, w ramach kategorii specjalnej, czytelnicy mieli możliwość głosowania na najlepsze seriale streamingowe, których nominacje przygotował magazyn NETFILM.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości