Złote Maliny 2024 rozdane. Wśród "zwycięzców" Megan Fox i Sylvester Stallone

Złote Maliny 2024
Złote Maliny 2024
Źródło: Getty Images
Dzisiejszej nocy poznamy zwycięzców Oscarów, tymczasem już rozdano ich przeciwieństwo — Złote Maliny. Wśród nominowanych znalazły się nie tylko filmowe produkcje, ale i znani aktorzy m.in. Sylvester Stallone czy Megan Fox. Jaka produkcja została paździerzem roku?

Złote Maliny to coroczne antynagrody wręczane dla najgorszych filmów i aktorów. "Wyróżnienia" mają formę satyrycznej odpowiedzi na Oscary. Warto dodać, że historia Złotych Malin sięga aż 1981 roku.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

KLAUDIAELDURSI_SY_PROGRAM
Klaudia El Dursi o nowym sezonie "Hotelu Paradise". Jak brak powrotów wpłynął na rozgrywkę?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Rozdano Złote Maliny 2024

Każdego roku wraz z terminem rozdania Oscarów zbiega się przyznanie "wyróżnień", które są ich przeciwieństwami. Niewiele osób wie, ale Złote Maliny swego czasu miały i naszą rodzimą reprezentację — film "365 dni" zdobył Złotą Malinę za najgorszy scenariusz.

Tegoroczna gala Złotych Malin 2024 klasycznie "nagrodziła" twórców i aktorów w różnych kategoriach. Najważniejsze z nich to: najgorszy film, najgorszy aktor, najgorsza aktorka, najgorsza rola drugoplanowa. Film "Puchatek: Krew i miód" okazał się największym "zwycięzcą" tegorocznej edycji zdobywając statuetki aż w pięciu kategoriach: za najgorszy film, najgorszą parę ekranową, najgorszy remake, najgorszą reżyserię oraz najgorszy scenariusz.

Wśród aktorów "triumfowali": Megan Fox — jako najgorsza aktorka ("Johnny & Clyde") i najgorsza aktorka drugoplanowa ("Niezniszczalni 4") oraz Jon Voight — jako najgorszy aktor za rolę w filmie "Mercy". W kategorii najgorszego aktora drugoplanowego statuetkę zdobył Sylvester Stallone za rolę w filmie "Niezniszczalni 4".

Pełne zestawienie poniżej:

Najgorszy film: "Puchatek: Krew i miód";

Najgorszy reżyser: Rhys Frake-Waterfield - "Puchatek: Krew i miód";

Najgorszy scenariusz: "Puchatek: Krew i miód";

Najgorsza aktorka: Megan Fox - "Johnny & Clyde";

Najgorszy aktor: Jon Voight - "Mercy";

Najgorsza aktorka drugoplanowa: Megan Fox - "Niezniszczalni 4";

Najgorszy aktor drugoplanowy: Sylvester Stallone - "Niezniszczalni 4";

Najgorsza ekranowa para: Puchatek i Prosiaczek jako bezlitośni mordercy - "Puchatek: Krew i miód";

Najgorszy prequel, remake: "Puchatek: Krew i miód"

Złote Maliny 2023 - kto otrzymał antynagrody w ubiegłym roku?

Minął zaledwie rok od 43. gali Złotych Malin. Wtedy głównym faworytem antynagród był film "Blondynka" w reżyserii Andrew Dominika. Inspirowana życiem Marilyn Monroe produkcja nie zyskała łask publiczności. Film triumfował ostatecznie w dwóch głównych kategoriach — najgorszy film i najgorszy scenariusz roku 2022.

Unikalna sytuacja miała miejsce jeżeli chodzi o kategorię najgorsza pierwszoplanowa rola kobieca. Złotą Malinę przyznano tutaj... samym Złotym Malinom za "pomyłkę w nominacji do 43. nagród". Członkowie Golden Raspberry Foundation nominowali bowiem początkowo 12-letnią Ryan Kiera Armstrong za rolę w filmie "Podpalaczka".

Decyzji tej towarzyszyła olbrzymia fala krytyki, co skłoniło do wycofania nominacji dla młodej aktorki, a także do ustanowienia nowej zasady — nominowani do Złotych Malin mogą zostać wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat.

Najgorszy scenariusz: "Blondynka";

Najgorsza aktorka: Złote Maliny za "ich pomyłkę w nominacji do 43. nagród";

Najgorszy aktor: Jared Leto - "Morbius";

Najgorsza aktorka drugoplanowa: Adria Arjona - "Morbius";

Najgorszy aktor drugoplanowy: Tom Hanks - "Elvis";

Najgorsza ekranowa para: Tom Hanks i jego obciążona lateksem twarz - "Elvis";

Najgorszy prequel, sequel, remake lub zrzynka: "Pinokio";

Nagroda "zbawcy" Złotych Malin: Colin Farrell "Duchy Inisherin".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości