Festiwal Zdobywcy Fryderyków. Katarzyna Nosowska rekordzistką! "Robi to na mnie wielkie wrażenie"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
"Co Za Tydzień"
Katarzyna Nosowska ma na koncie 27 Fryderyków. Została gwiazdą festiwalu

Po Opolu, Sopocie, czy Szczecinie czas na kolejne miasto na muzycznej mapie Polski. W Szczecinku po raz pierwszy odbył się festiwal, który skupił się na zdobywcach Fryderyków. Wydarzenie poprowadziła Gabi Drzewiecka. Na scenie nie mogło zabraknąć Katarzyny Nosowskiej, która jest rekordzistką w liczbie zdobytych Fryderyków. Zobaczcie relację z wydarzenia. Smolasty opowiedział nam, czym wzruszyła go fanka.

Fryderyki przyznawane są w Polsce od 1995 roku. Nagroda wręczana jest w wielu kategoriach, ale słuchacze zawsze czekają z niecierpliwością na ogłoszenie werdyktu, kto został artystką i artystą roku. Kamery "Co Za Tydzień" odwiedziły Szczecinek, w którym odbyło się wydarzenie pod nazwą: Festiwal Zdobywcy Fryderyków. Poniżej wyjaśniamy, czym charakteryzuje się ten event.

Festiwal Zdobywcy Fryderyków. Dlaczego odbywa się w Szczecinku?

Muzyczne wydarzenie poprowadziła Gabi Drzewiecka, która nie ukrywała, że była podekscytowana nowym polskim festiwalem i zgromadzeniem wielu muzycznych gwiazd na jednej scenie.

- Fajnie, że możemy się spotkać akurat w Szczecinku. Piękny, malowniczy teren, pogoda nam sprzyja, więc możemy się świetnie bawić, słuchając naprawdę znakomitych artystów - zachęciła Gabi Drzewiecka.

A wśród tych artystów znaleźli się Agnieszka Chylińska, Mrozu, Smolaty oraz Katarzyna Nosowska. Festiwal skupia gwiazdy, które zostały docenione za swoją twórczość właśnie dzięki otrzymaniu statuetki Fryderyka lub dlatego, że wykazują ku temu potencjał. Są to osoby, które są cenione za wyznaczanie nowych trendów w muzyce.

- Są to pełne koncerty, tutaj nie ma żadnej ściemy. Każdy artysta wychodzi i gra od początku do końca. Trzeba to zobaczyć - powiedział nam Marcin Bachara, producent festiwalu.

Symbol Fryderyków, czyli wyjątkowa statuetka wykonana została przez artystkę, która urodziła się w Szczecinku. Mowa o Dorocie Dziekiewicz-Pilich. Oryginalnie statuetka przypominała karykaturę Fryderyka Chopina z kolczykiem w uchu, białym frakiem i dużą głową. Jednak obecna została zaprojektowana w 1996 roku. Rzeźbiarka zainspirowała się postacią swojego męża Marcina Pilicha - cenionego realizatora dźwięku.

Festiwal Zdobywcy Fryderyków. Kasia Nosowska, Smolasty i Gabi Drzewiecka
Festiwal Zdobywcy Fryderyków. Kasia Nosowska, Smolasty i Gabi Drzewiecka Źródło: "Co Za Tydzień"

Katarzyna Nosowska i Smolasty są wdzięczni za swoich słuchaczy

Katarzyna Nosowska aż 14 razy była nominowana w kategorii Artystka roku. Łącznie ma na swoim koncie 27 statuetek, które zdobyła również dzięki współpracy z zespołem Hey.

- Na mnie robi to wielkie wrażenie naprawdę. Jestem bardzo wdzięczna za to, że koledzy z branży byli tak uprzejmi, że docenili to, co robię - powiedziała artystka w rozmowie z "Co Za Tydzień".

Piosenkarka zażartowała z nazw miast, w którym odbywają się oba wspomniane festiwale.

- Widzę pewnego rodzaju zależność. Właściwie ona nie istnieje, ale jakoś tak mój umysł to zauważa, że w Szczecinie, moim mieście, przecież były Fryderyki, a w Szczecinku mamy ten festiwal - dodała.

Za to Smolasty cztery lata temu otrzymał nominację w kategorii muzyka rozrywkowa za Fonograficzny debiut roku. Wokalista może liczyć na grono swoich wiernych fanów. Potrafi się im odwdzięczyć.

- Ciężko mi jest nie oddawać tej energii tym, którzy rzeczywiście pokazują pod sceną, że dają z siebie maksimum. Dziewczyna zrobiła obrazek ze mną, baner, gdzie wyglądam jakbym miał 18 lat. I ona mnie tym kupiła od razu - wyznał.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: "Co Za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

Pozostałe wiadomości