Kayah nagrała teledysk na Wawelu. Singiel zapowiada nową płytę

Kayah na Wawelu
Kayah na Wawelu
Źródło: "Co za Tydzień"
Ekipa programu "Co za Tydzień" odwiedziła Kraków, gdzie na Wawelskim Wzgórzu trwały prace nad nowym teledyskiem Kayah. Wokalistka niedługo wyda kolejną płytę.

Kayah jest polską wokalistką i autorką teksów, ale także bizneswomen, która założyła wytwórnię Kayax. Ma na swoim koncie wiele sukcesów - współpracuje zarówno ze wschodzącymi gwiazdami, jak i artystami, którzy na muzyce zjedli zęby. Z wytwórnią Kayax współpracuje m.in. Brodka, Daria Zawiałow, Julia Wieniawa i Mery Spolsky.

Kayah nagrała teledysk na Wawelu

Historyczna siedziba władców Polski na Wawelskim Wzgórzu to dzisiaj także wymarzona scenografia do artystycznych przedsięwzięć i pomysł na popularyzację zamku. Wokalistka Kayah wybrała to miejsce na tło teledysku do nowego utworu, którego premiera już niebawem.

- Pojawiam się jako królewna, którą miałam się stać dzięki miłości mega partnera w piosence, która mnie tutaj na Wawel przygnała. Razem z zespołem Cats&Dogs zrobiliśmy bardzo piękną opowieść o zawiedzionej miłości. Nawet nie przypuszczałabym, że ta wspaniała muzyczna przygoda zakończy się też fantastyczną podróżą tutaj na Wawel. Magia obrazu pięknie się połączy z magią dźwięku. Czuję się iście jak królowa Bona. Mam nadzieję, że energia tego miejsca pozwoli mi tą piosenką, do której tu dzisiaj powstaje obrazek, zapowiedzieć premierę mojej nowej płyty w przyszłym roku - zdradza Kayah.

A premiera singla oraz teledysku, który powstał na Wawelu, już 8 lipca. Więcej o współpracy dowiecie się z poniższego wideo.

czt03
Kayah na Wawelu
Źródło: "Co za Tydzień"

Kayah - życie prywatne, kariera

Kayah, a właściwie Katarzyna Magda Rooyens, jest wokalistką, tekściarką, prezenterką radiową i osobowością telewizyjną, która jest uznawana za jedną z najlepszych polskich artystek. Odkąd powstała założona przez nią wytwórnia Kayax, wypromowała kilku młodych wokalistów. Popularność przyniósł jej wydany w 1995 roku album "Kamień", pierwsze w pełni autorskie dzieło Kayah. Dzięki współpracy z Goranem Bregoviciem powstały utwory, które do dziś uchodzą za ponadczasowe. Prywatnie Kayah była żoną producenta telewizyjnego, aktualnego męża Joanny Przetakiewicz, Rinke Rooyensa. Para doczekała się syna Rocha. Aktualnie związana jest z Jarosławem Grzywińskim.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: "Co za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: "Co za Tydzień"

podziel się:

Pozostałe wiadomości