Co Za Tydzień

Zespół Voo Voo znów razem. Wojciech Waglewski opowiedział o współpracy z Hanią Rani

Co Za Tydzień

Autor:
Kamila
Jamrożek
Wojciech Waglewski z zespołu Voo Voo

Zespół Voo Voo prowadzony przez Wojciecha Waglewskiego był jedną z najpopularniejszych grup rockowych na przełomie lat 80 i 90. Ekipa programu "Co Za Tydzień" spotkała się z muzykami w studio przy okazji nagrań piosenek na nową płytę.

Zespół Voo Voo tworzy muzykę, która łączy w sobie elementy rocka i folku oraz współczesnych gatunków muzycznych i improwizacji. Nazwa grupy pochodzi od inicjałów jej założyciela i lidera Wojciecha Waglewskiego. Muzycy właśnie pracują nad nową płytą, która będzie miała premierę jeszcze w tym roku.

Zespół Voo Voo powraca z nową płytą

Zespół Voo Voo powstał w 1985 r. Pierwszy skład grupy stanowili Wojciech Waglewski, Andrzej Nowicki, Wojciech Morawski i Milo Kurtis. Obecnie w Voo Voo grają: Wojciech Waglewski – gitara, śpiew – autor tekstów, kompozytor, aranżer, lider zespołu, Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz i Michał Bryndal. Zespół nagrał już 28 płyt studyjnych. Jaka będzie ta najnowsza?

- To będzie klasyczne Voo Voo pozbawione tego ciężaru, że to muszą być rzeczy, które będą śmigały po stacjach radiowych i o dziwo myślę, że będą to robiły - stwierdził Wojciech Waglewski.

- Płyta jest nagrywana nietypowo jak na dzisiejsze czasy, ponieważ praktycznie nie korzystamy z osiągnięć współczesnej techniki poza prądem - powiedział Mateusz Pospieszalski.

- My się muzyką bawimy przede wszystkim i nie wychodzimy na scenę i nie udajemy, że wszystko potrafimy. Zespół Voo Voo jest to muzyka gitarowo-saksofonowo-bębnowo-basistowa z poetyckością Wojciecha Waglewskiego. To jest kolejne wypełnienie naszej przestrzeni muzycznej i artystycznej - dodał muzyk.

Zespół Voo Voo nagrywa nową płytę
Zespół Voo Voo nagrywa nową płytę

Wojciech Waglewski o współpracy z Hanią Rani

Album Voo Voo promują dwa single "Łajba" i "Bezruch" nagrane wspólnie z wokalistką Hanią Rani.

- Spotkaliśmy się w studio przez chwilę i zaiskrzyło. Nie mieliśmy zamiaru robić pieśni, która by wstrząsnęła światem. Czuło się, że wszytko jest na swoim miejscu - powiedział Wojciech Waglewski o współpracy z artystką.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

Pozostałe wiadomości