5 filmów, które rozbiły związki gwiazd. Szczęście jednych okazało się pechem drugich

Gwiazdy, które romansowały na planie filmowym
Gwiazdy, które romansowały na planie filmowym
Źródło: Getty Images
#TEGONIEWIESZ. Na planie filmowym rodzą się nie tylko filmowe opowieści, ale i prawdziwe uczucia. Gwiazdy, które poznały się podczas kręcenia filmów, często odnajdują miłość, która zmienia ich życie. Jednak namiętne romanse nierzadko kończą się skandalami, rozpadem związków i rozwodami. Oto 5 historii, które pokazują, jak cienka jest granica między fikcją a rzeczywistością w świecie kina.

Intensywne emocje i długie godziny spędzane razem sprzyjają rozkwitaniu uczuć. Gwiazdy Hollywood nierzadko swoje drugie połówki poznają podczas wspólnej pracy na planie zdjęciowym. Te nowe relacje często stają na drodze poprzednich związków, prowadząc do zawirowań w życiu osobistym. Oto 5 filmów, które połączyły grających w nich aktorów, ale i sprawiły, że ich poprzednie związki się rozpadły.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Historia miłości Bena Afflecka i Jennifer Lopez
Historia miłości Bena Afflecka i Jennifer Lopez
Źródło: cozatydzien.tvnp.pl

"Cleopatra" (1963) – Elizabeth Taylor i Richard Burton

Ich burzliwy romans rozpoczął się na planie tej epickiej produkcji, mimo że oboje byli wtedy w związkach małżeńskich. Ich relacja była pełna dramatów, co tylko przyciągało więcej uwagi mediów. "Romansem stulecia" oburzony był nawet Watykan. W watykańskim tygodniku "L'Osservatore della Domenica" opublikowano list otwarty, w którym potępiono aktorów za uprawianie "erotycznego włóczęgostwa i publicznego cudzołóstwa".

"Cleopatra" (1963) – Elizabeth Taylor i Richard Burton
"Cleopatra" (1963) – Elizabeth Taylor i Richard Burton
Źródło: Getty Images

W tym czasie Elizabeth Taylor była już po raz czwarty mężatką, a Richard Burton był szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Jednak połączyła ich wielka i gwałtowna miłość. Mimo sprzeciwu wszystkich wokół dopięli swego i stanęli na ślubnym kobiercu. I to dwukrotnie. Za każdym razem dochodziło jednak do rozwodu.

"Cleopatra" (1963) – Elizabeth Taylor i Richard Burton
"Cleopatra" (1963) – Elizabeth Taylor i Richard Burton
Źródło: Getty Images

"Gigli" (2003) – Ben Affleck i Jennifer Lopez

Choć film nie odniósł sukcesu, związek Bena Afflecka i Jennifer Lopez stał się jednym z najbardziej medialnych romansów tamtych lat, mimo że oboje byli wcześniej w poważnych związkach. Co ciekawe nie był to pierwszy i nie ostatni związek Bena Afflecka, który rozpoczął się na planie filmowym.

Ben Affleck i Jennifer Lopez podczas promocji filmu "Gilgli"
Ben Affleck i Jennifer Lopez podczas promocji filmu "Gilgli"
Źródło: Getty Images

Na planie "Daredevila" (2003) aktor wpadł na znajomą z planu "Pearl Harbour" Jennifer Garner, ówczesną żonę aktora telewizyjnego Scotta Foleya. Niedługo potem odwołał zaręczyny z J.Lo, a Jeniffer Garner sfinalizowała rozwód. Wzięli ślub i doczekali się trójki dzieci, które po rozwodzie w 2015 roku wychowują wspólnie.

Ben Affleck i Jennifer Garner podczas promocji filmu "Daredevil"
Ben Affleck i Jennifer Garner podczas promocji filmu "Daredevil"
Źródło: Getty Images

"Mr. & Mrs. Smith" (2005) – Angelina Jolie i Brad Pitt

Kultowy film akcji nie tylko przyniósł widzom emocjonujące sceny, ale również zapoczątkował jeden z najgłośniejszych romansów w Hollywood. Brad Pitt rozstał się ze swoją ówczesną żoną Jennifer Aniston, a jego związek z Angeliną Jolie stał się pożywką dla tabloidów na lata. Miłość, która zrodziła się na planie między parą aktorów, przerodziła się w długoletnie małżeństwo zakończone jednak bolesnym rozwodem.

 Angelina Jolie i Brad Pitt  podczas promocji filmu
Angelina Jolie i Brad Pitt podczas promocji filmu
Źródło: Getty Images

"Dom snów" (2011) – Rachel Weisz i Daniel Craig

Podczas kręcenia tego thrillera aktorka zakochała się w swoim przyszłym mężu Danielu Craigu, co zakończyło jej poprzedni związek z reżyserem Darrenem Aronofskym. Długo się przyjaźnili, zanim wzięli ślub po wspólnej pracy na planie filmowym. Są razem od kilkunastu lat i należą do najbardziej dyskretnych aktorskich par.

Rachel Weisz i Daniel Craig podczas promocji filmu
Rachel Weisz i Daniel Craig podczas promocji filmu
Źródło: Getty Images

"Królewna Śnieżka i Łowca" (2012) – Kristen Stewart i Rupert Sanders

Głośny romans między młodą aktorką a reżyserem filmu doprowadził do zakończenia związku Kristen Stewart z Robertem Pattinsonem oraz małżeństwa Ruperta Sandersa.

Po latach Rupert Sanders zapytany o romans z Kristen Stewart nazwał ją "pomyłką", a romans "chwilowym zanikiem zdrowego rozsądku".

"Nigdy nie wiesz, co przyniesie ci życie. Za każdym rogiem czai się coś niespodziewanego, takie jest życie. Musisz przez to przejść i robić swoje, najlepiej jak potrafisz. Każdy popełnia błędy" - powiedział Rupert Sanders w rozmowie z brytyjskim Metro.

Kristen Stewart i Rupert Sanders podczas promocji filmu "Królewna Śnieżka i Łowca"
Kristen Stewart i Rupert Sanders podczas promocji filmu "Królewna Śnieżka i Łowca"
Źródło: Getty Images

#TegoNieWiesz to cykl artykułów w serwisie cozatydzien.tvn.pl, który przedstawia intrygujące fakty i mało znane ciekawostki ze świata kultury i show-biznesu. Czy wiesz, jak wiele niesamowitych historii i fascynujących anegdot wiąże się z twoimi ulubionymi artystami, filmami, serialami czy muzyką? Nie wiesz? Spokojnie, pomożemy ci je odkryć!

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości