10 młodych aktorów, którzy podbijają Hollywood. To dzieci znanych gwiazd

Jack Quaid, Maya Hawke, Jack Kilmer
Znane dzieci amerykańskich gwiazd
Źródło: Getty Images
#TEGONIEWIESZ. Choć ich nazwiska brzmią znajomo, to często nie zdajemy sobie sprawy, że są dziećmi najpopularniejszych aktorskich sław Hollywood. Te młode gwiazdy odziedziczyły talent po rodzicach i już błyszczą na filmowym firmamencie. Rozpoznasz je wszystkie?

W branży filmowej mamy wiele aktorskich klanów. Talent i sława przechodzą z pokolenia na pokolenie. Jednak młode sławy często chcą kroczyć własnymi ścieżkami. Na pewno znasz ich twarze z popularnych filmów czy seriali. Ale czy wiesz, że są dziećmi znanych hollywoodzkich sław?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Filmy i seriale

Źródło: "Co Za Tydzień"
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro,  o graniu w komediach
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro, o graniu w komediach
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max

Maya Hawke

Maya Hawke
Maya Hawke z ojcem
Maya Hawke
Źródło: Getty Images

Maya Hawke urodziła się 8 lipca 1998 roku. Jest córką dwójki znanych aktorów, Ethana Hawke'a i Umy Thurman, co zapewniło jej miejsce w show-biznesie od samego początku.

Zdobyła popularność dzięki swojej roli Robin Buckley w popularnym serialu science fiction "Stranger Things". W serialu tym zadebiutowała w trzecim sezonie, który został wydany w 2019 roku.

Poza rolą w "Stranger Things", Maya Hawke pojawiła się także w innych projektach filmowych i telewizyjnych. Jej kariera aktorska rozwija się dynamicznie, a jej wszechstronność i talent przyciągają uwagę widzów i krytyków.

Poza aktorstwem Maya Hawke jest również związana z branżą muzyczną. Wydała swoją debiutancką EP-kę pt. "Blush" w 2019 roku, gdzie prezentuje swoje umiejętności wokalne i muzyczne.

Jack Kilmer

Jack Kilmer
Jack Kilmer
Jack Kilmer
Źródło: Getty Images

Jack Kilmer urodził się 6 czerwca 1995 roku w Los Angeles. Jest synem znanego aktora Vala Kilmera i aktorki Joanne Whalley. Jack Kilmer postanowił pójść w ślady rodziców i zyskał uznanie jako obiecujący aktor młodego pokolenia.

Jego debiut filmowy miał miejsce w 2013 roku w dramacie "Palo Alto" w reżyserii Gii Coppoli, gdzie zagrał główną rolę. Film ten oparty jest na zbiorze opowiadań Jamesa Franco i skupia się na życiu młodzieży w Kalifornii. Pierwotnie myślał, że jego praca aktorska w filmie "Palo Alto" będzie krótkotrwałym projektem, ale po zakończeniu produkcji filmu zdecydował się całkowicie poświęcić aktorstwu.

W filmie "The Nice Guys" z 2016 roku, który jest neo-noir komedią kryminalną, zagrał Cheta, młodego projekcjonistę filmowego, który okazuje się niezbędny w śledztwie. Film ten został napisany i wyreżyserowany przez Shane'a Blacka, który wcześniej współpracował z ojcem Kilmera, Valem, przy filmie kryminalnej komedii "Kiss Kiss Bang Bang" z 2005 roku. Jest również narratorem w filmie dokumentalnym "Val" poświęconym jego ojcu Valowi Kilmerowi.

Jack Kilmer jest ceniony za swój naturalny talent aktorski i zdolność do wcielania się w różnorodne role. Jego kariera rozwija się stopniowo, a on sam jest uważany za jednego z obiecujących aktorów młodego pokolenia w Hollywood.

Jack Quaid

Jack Quaid
Jack Quaid
Jack Quaid
Źródło: Getty Images

Jack Quaid urodził się 24 kwietnia 1992 roku w Los Angeles. Jest synem bardzo znanej aktorskiej pary Dennisa Quaida i Meg Ryan, co wpłynęło na jego związek z przemysłem filmowym od najmłodszych lat.

Jednak Jack Quaid zdobył samodzielnie uznanie w branży aktorskiej dzięki swoim talentom i pracy. Jego pierwszą znaczącą rolą był udział w serii filmów "The Hunger Games", gdzie zagrał postać Marvela w filmie "Igrzyska Śmierci" z 2012 roku. To był jego debiutancki występ na dużym ekranie.

Następnie Jack Quaid zyskał rozpoznawalność jako jedna z głównych postaci w serialu "The Boys", opartym na komiksie Gartha Ennisa i Darwina Cooke'a. W serialu tym wciela się w postać Hughaiego Campbella, znanego jako Wee Hughie, który dołącza do grupy, która stawia czoła superbohaterom, którzy wykorzystują swoje moce w celach niezgodnych z prawem.

Jack Quaid kontynuuje karierę aktorską i jest uważany za jednego z obiecujących młodych aktorów w Hollywood. Jego talent, charyzma i wszechstronność pozwalają przewidywać, że będzie dalej rozwijał karierę w filmie i telewizji.

Lily-Rose Depp

Lily-Rose Depp z mamą
Lily-Rose Depp z mamą
Źródło: Corbis Entertainment

Lily-Rose Depp urodziła się 27 maja 1999 roku w Paryżu we Francji. Jest córką znanej pary gwiazdorskiej Johnny'ego Deppa i Vanessy Paradis, co już od najmłodszych lat postawiło ją w centrum uwagi show-biznesu.

Lily-Rose Depp zaczęła karierę jako modelka, a jej pierwsze kroki na wybiegach mody miały miejsce w wieku zaledwie 16 lat. Szybko zdobyła uznanie w świecie mody i stała się ważną postacią w branży, współpracując z renomowanymi domami mody i pojawiając się na okładkach prestiżowych magazynów.

Jednak to kariera aktorska przyniosła jej jeszcze większą rozpoznawalność. Lily-Rose Depp zadebiutowała na ekranie w filmie "Kieł" w 2014 roku, gdzie zagrała małą rolę. Jednak jej prawdziwym przełomem aktorskim stała się rola w filmie "Planetarium" (2016), gdzie zagrała u boku Natalie Portman. Następnie pojawiła się w filmach takich jak "Król" (2019) oraz " Voyagers" (2021). Niedawno zagrała też główną rolę w serialu HBO Max "Idol".

Patrick Schwarzenegger

Patrick Schwarzenegger
Patrick Schwarzenegger
Patrick Schwarzenegger
Źródło: Getty Images

Patrick Schwarzenegger urodził się 18 września 1993 roku jako syn słynnego aktora Arnolda Schwarzeneggera i dziennikarki Marii Shriver.

Patrick Schwarzenegger zdobył rozpoznawalność zarówno jako model, jak i aktor. Jego kariera jako modela rozpoczęła się w młodym wieku, a już w wieku 15 lat pojawił się na okładce magazynu "GQ". Pracował dla różnych marek i został doceniony za swój urok i atrakcyjny wygląd.

Jako aktor Patrick Schwarzenegger pojawił się w filmie "Bez miłości ani słowa" ("Stuck in Love") z 2012 roku, gdzie zagrał epizodyczną rolę. Następnie pojawił się w różnych produkcjach filmowych, w tym w dramacie "Dear Eleanor" oraz komedii romantycznej "W blasku nocy" (ang. "Midnight Sun") z 2018 roku.

Poza pracą aktorską Patrick Schwarzenegger jest także przedsiębiorcą. Jest zaangażowany w różne projekty biznesowe. Mimo że Patrick Schwarzenegger jest synem słynnych rodziców, stara się budować własną karierę zarówno w świecie mody, jak i aktorstwa oraz biznesu.

Maude Apatow

Maude Apatow
Maude Apatow z mamą
Maude Apatow
Źródło: Getty Images

Maude Apatow urodziła się 15 grudnia 1997 roku w Los Angeles, Kalifornia. Jest córką znanych komików i aktorów, Judda Apatowa i Leslie Mann, co wpłynęło na jej związek z przemysłem filmowym i rozrywkowym od najmłodszych lat.

Maude Apatow zyskała rozpoznawalność dzięki występom w komediach produkowanych przez swojego ojca, takich jak "40 lat minęło" (ang. "This Is 40") z 2012 roku i "Wpadka" (ang. "Knocked Up") z 2007 roku. Jej naturalny talent komediowy i zdolność do kreowania zabawnych postaci przyczyniły się do jej sukcesu w branży.

Poza rolami aktorskimi Maude Apatow jest również aktywna jako artystka komediowa i pisarka. Uczestniczy w różnych projektach, a także prowadzi własny podcast. Jej poczucie humoru i zdolności komediowe przyciągają uwagę widzów. Maude Apatow to młody talent Hollywood, który nadal rozwija swoją karierę.

Billie Lourd

Billie Lourd
Billie Lourd
Billie Lourd
Źródło: Getty Images

Billie Lourd urodziła się 17 lipca 1992 roku Jest córką słynnej aktorki Carrie Fisher, która zyskała międzynarodową sławę jako księżniczka Leia Organa w serii filmów "Gwiezdne wojny", oraz wnuczką piosenkarza Eddiego Fishera i aktorki Debbie Reynolds.

Billie Lourd zdobyła uznanie dzięki swoim talentom i wszechstronności. Zadebiutowała na dużym ekranie w 2015 roku, a rok później zagrała w serialu telewizyjnym "Królowe krzyku". Rola w serii filmów "Gwiezdne wojny" jako postać Kaydel Ko Connix, którą odegrała w filmach "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" (ang. "Star Wars: The Force Awakens") i "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" (ang. "Star Wars: The Last Jedi"), przyniosła jej znaczącą rozpoznawalność.

Billie Lourd jest również znana z roli w antologii telewizyjnej "American Horror Story", gdzie pojawiła się w różnych sezonach, zdobywając pochwały krytyków za swoje występy. Jest także zaangażowana w działalność charytatywną i społeczną. Po śmierci swojej matki Carrie Fisher, stała się rzecznikiem przeciwdziałania chorobie afektywnej dwubiegunowej i innym problemom psychicznym.

Billie Lourd jest ceniona zarówno za swoje umiejętności aktorskie, jak i za to, że kontynuuje rodzinne dziedzictwo w przemyśle rozrywkowym. Jej kariera aktorska i jej aktywność społeczna pozwalają przewidywać, że będzie nadal rozwijać swoją karierę i wpływać na społeczeństwo.

Alexander Skarsgård

Alexander Skarsgård
Alexander Skarsgård z tatą
Alexander Skarsgård
Źródło: Getty Images

Alexander Skarsgård to szwedzki aktor, urodzony 25 sierpnia 1976 roku w Sztokholmie. Jest członkiem znanego aktorskiego rodu Skarsgårdów, który ma długą tradycję w szwedzkim przemyśle filmowym.

Alexander Skarsgård zyskał międzynarodową sławę dzięki swoim rolom w filmach i serialach telewizyjnych. Jedną z jego najbardziej rozpoznawalnych ról jest postać Erica Northmana w popularnym serialu telewizyjnym "Czysta krew" ("True Blood"), który emitowany był w latach 2008-2014. Za tę rolę zdobył uznanie krytyków i fanów.

Ponadto Alexander Skarsgård zagrał w wielu innych filmach i serialach, w tym w "Sukcesji", "Królestwo: Exodus", "Godzilla vs. Kong", "Wielkie kłamstewka". Zdobył Złote Globy i nagrodę Emmy.

Alexander Skarsgård jest ceniony za umiejętności aktorskie i zdolność do wcielania się w różnorodne role. Jego urok, talent aktorski i obecność na ekranie przyczyniły się do jego pozycji jako jednego z wybitnych aktorów swojego pokolenia.

Sosie Bacon

Sosie Bacon
Sosie Bacon z tatą
Sosie Bacon
Źródło: Getty Images

Sosie Bacon, właśc. Sosie Ruth Bacon, to amerykańska aktorka, urodzona 15 marca 1992 roku. Jest córką znanych aktorów Kevina Bacona i Kyry Sedgwick, co uczyniło ją częścią rodziny z długą historią w przemyśle rozrywkowym.

Sosie Bacon zadebiutowała jako aktorka w filmie "Loverboy" z 2005 roku, gdzie zagrała u boku swojej matki, Kyry Sedgwick i ojca Kevina Bacona. Następnie pojawiła się w innych filmach, takich jak "Charlie mówi"(2018) czy "Uśmiechnij się" (2022) oraz serialach "Trzynaście powodów" (2018) czy "Mare z Easttown" (2021).

Kariera Sosie Bacon nadal się rozwija, a jej obecność na ekranie przyciąga uwagę fanów i krytyków. Jest to aktorka, która stara się tworzyć swoją własną tożsamość artystyczną, niezależnie od sukcesu rodziców w branży filmowej.

Scott Eastwood

Scott Eastwood
Scott Eastwood z tatą
Scott Eastwood
Źródło: Getty Images

Scott Eastwood, właściwie Scott Clinton Reeves urodził się 21 marca 1986 roku w Monterey. Jest synem znanego aktora i reżysera Clinta Eastwooda, co uczyniło go częścią rodziny z długą historią w przemyśle filmowym.

Scott Eastwood zyskał uznanie jako aktor, grając w różnych filmach. Zadebiutował na dużym ekranie w filmie "Sztandar chwały" (ang. "Flags of Our Fathers") z 2006 r. w reżyserii swojego ojca, Clinta Eastwooda, gdzie zagrał jedną z głównych ról. Następnie pojawił się w takich produkcjach jak "Gran Torino", "Invictus - Niepokonany", "Dopóki piłka w grze", "Furia", "Najdłuższa podróż". Największą popularność przyniosły mu role w filmach takich jak "Legion samobójców", "Snowden" oraz "Szybcy i wściekli 8".

Scott Eastwood jest również modelem i często pojawia się w kampaniach reklamowych dla znanych marek mody. Jego kariera aktorska rozwija się, a jego obecność na ekranie przyciąga uwagę widzów.

#TegoNieWiesz to cykl artykułów w serwisie cozatydzien.tvn.pl, który przedstawia intrygujące fakty i mało znane ciekawostki ze świata kultury i show-biznesu. Czy wiesz, jak wiele niesamowitych historii i fascynujących anegdot wiąże się z twoimi ulubionymi artystami, filmami, serialami czy muzyką? Nie wiesz? Spokojnie, pomożemy ci je odkryć!

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości