5 najlepszych filmów na Dzień Przyjaciela. Warto spędzić go razem

Dzień Przyjaciela
Dzień Przyjaciela
Źródło: Digital Vision
Przyjaźń jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Dzięki niej jesteśmy szczęśliwsi i mamy na kogo liczyć w trudnych życiowych sytuacjach. Z okazji zbliżającego się Dnia Przyjaciela 9 czerwca przygotowaliśmy dla was 5 filmów o przyjaźni, które umilą wam wieczór. 

Jesteś ciekaw, jakie produkcje dla ciebie przygotowaliśmy? Sprawdź, jakie tytuły umieściliśmy w naszym zestawieniu.

Reni Jusis o swojej przyjaźni z Remigiuszem Dorawą. Opowiedzieli, co było dla nich najtrudniejsze w "Azji Express"

Co obejrzeć w Dniu Przyjaciela 9 czerwca? – "Nietykalni" 

"Nietykalni" to francuski film z 2011, oparty na prawdziwej historii dwóch mężczyzn pochodzących z dwóch różnych światów. Drissa – chłopaka z przedmieścia oraz Philippe’a – bogatego, sparaliżowanego mężczyzny. Ich los krzyżuje się, gdy Driss dostaje pracę jako opiekun Philippe’a. Bardzo wiele ich różni i początkowo nie dogadują się najlepiej, ale z czasem odnajdują wspólny język i pokazują sobie nawzajem, że można żyć inaczej. Philippe wprowadza Drissa w świat kultury i sztuki, a ten pokazuje mu, jak na co dzień cieszyć się życiem i pokonywać bariery w swojej głowie.

Co obejrzeć w Dniu Przyjaciela 9 czerwca? – "La La Land"

"La La Land" to musical z 2016 roku. Opowiada on historię początkującej aktorki Mii oraz pianisty jazzowego Sebastiana. Los sprawia, że spotykają się w Los Angeles, gdzie oboje szukają okazji do spełnienia swoich zawodowych marzeń. Para zaprzyjaźnia się i bardzo szybko pojawia się między nimi silna więź a wraz z nią miłość. Oboje ciężko pracują, by odnieść sukces, a gdy już im się to udaje, zaczynają mieć dla siebie coraz mniej czasu. Czy mimo to ich przyjaźń i miłość przetrwa? 

Co obejrzeć w Dniu Przyjaciela? – "Małe kobietki"

"Małe kobietki" to amerykański dramat z 2019 roku oparty na powieści Louisy May Alcott noszącej ten sam tytuł. Opowiada on historię czterech dziewcząt z rodziny March: Amy, Beth, Jo i Meg, których ojciec właśnie wyjechał, aby walczyć w wojnie domowej. Opiekę nad dziewczętami przejmuje więc ich matka – Marmee. W życie dziewcząt zaczynają wkradać się coraz bardziej "dorosłe" problemy, a tytułowe kobietki uczą się, jak stać się kobietami. Dziewczęta swoim entuzjazmem i radością życia potrafią zarazić każdego, nawet chłopca z sąsiedztwa i jego tajemniczego dziadka. Produkcja oprócz codzienności sióstr pokazuje także piękną relację, jaka je łączy – przyjaźń.

Co obejrzeć w Dniu Przyjaciela? – "Akademia dobra i zła" 

"Akademia dobra i zła" to film fantasy z 2022 roku. Opowiada on historię Sophie i Agathy – dwóch najlepszych przyjaciółek. Dziewczęta jeszcze nie wiedzą, że wkrótce będą mogły bliżej poznać świat baśni i legend, ponieważ zostają przyjęte do tajemniczej szkoły – Akademii Dobra i Zła, w której chłopcy szkolą się na rycerzy lub złoczyńców, a dziewczęta mogą podążyć śladami księżniczek lub mrocznych czarodziejek. Sophie jest pewna, że trafi do Dobra, a Agatha do Zła, jednak los chce inaczej. Dziewczęta wspólnie odkryją prawdziwą naturę dobra i zła, stawią czoła niebezpieczeństwu i przekonają się na własnej skórze, że nie wszystko jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. 

Co obejrzeć w Dniu Przyjaciela? – "Luca"

"Luca" to animowany film dla całej rodziny, opowiadający historię chłopca – wilkołaka mieszkającego pod wodą imieniem Luca, który w głębi duszy pragnie zwiedzić świat ludzi. W tym celu wraz ze swoim nowo poznanym przyjacielem Alberto wybierają się do pięknego nadmorskiego miasteczka znajdującego się na Riwierze Włoskiej. Chłopcy wspólnie przeżyją wspaniałą wakacyjną przygodę i poznają życie, którego dotąd nie znali. Beztroskie chwile może jednak zepsuć wyjście na jaw głęboko skrywanej tajemnicy chłopców…obaj są bowiem morskimi stworzeniami z innego, podwodnego świata.  

Autor: Aleksandra Wolniewicz

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

podziel się:

Pozostałe wiadomości