Filmy

"Doppelgänger. Sobowtór". Zobacz zwiastun najnowszego dzieła Jana Holoubka

Filmy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
Materiały prasowe
"Doppelgänger. Sobowtór"

"Doppelgänger. Sobowtór" to nowe dzieło Jana Holoubka. Reżyser filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" główne role powierzył Jakubowi Gierszałowi i Tomaszowi Schuchardtowi. Zobacz zwiastun produkcji!

Jan Holoubek po doskonale przyjętym debiucie fabularnym "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" i światowym sukcesie serialu "Wielka woda" przygotowuje się do premiery kolejnego pełnometrażowego filmu. "Doppelgänger. Sobowtór" poruszy tematykę tożsamości. Czy udając kogoś innego, można zatracić poczucie tego, kim się jest naprawdę? Zobaczcie koniecznie!

"Doppelgänger. Sobowtór"  – o czym jest nowy film Jana Holoubka?

Film "Doppelgänger. Sobowtór" przenosi widzów do przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans (Jakub Gierszał) i Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) żyją oddzieleni od siebie żelazną kurtyną. Hans żyje w tętniącym życiem Strasburgu. Pracuje w urzędzie i korzystając z możliwości, jakie daje Zachód, wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Bitner natomiast to polski patriota, zaangażowany w sprawy "Solidarności" i walkę o wolną Polskę. Razem z rodziną mieszka w Sopocie. Z pozoru życie tych dwóch mężczyzn jest zupełnie różne, jednak jest pewien szczegół, który połączył ich życiorysy na zawsze. Obaj będą musieli odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytania dotyczące swojej tożsamości.

Fabuła nowego filmu jednego z najbardziej uznanych reżyserów młodego pokolenia skupia się wokół kradzieży tożsamości. Inspiracją do postania obrazu była prawdziwa historia polskich agentów specjalnych PRL. Kradli oni cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę szpiegowską.

"Doppelgänger. Sobowtór" – zwiastun

Zobacz zwiastun filmu "Doppelgänger. Sobowtór":

"Doppelgänger. Sobowtór"  – kiedy premiera?

Premiera produkcji TVN Warner Bros. Discovery pt. "Doppelgänger. Sobowtór" zaplanowana jest na 24 lutego 2023 r.

Zobacz kulisy powstawania filmu "Doppelgänger. Sobowtór":

Tajemnice produkcji #1. Plan filmu Jana Holoubka "Doppelgänger. Sobowtór"
Tajemnice produkcji #1. Plan filmu Jana Holoubka "Doppelgänger. Sobowtór" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Doppelgänger. Sobowtór"  – kto zagra, obsada, twórcy

W "Doppelgänger. Sobowtór" zobaczymy bardzo uzdolnionych aktorów i aktorki. Główną rolę w filmie zagra Jakub Gierszał. Aktor ma 33 lata i jest synem reżysera teatralnego Marka Gierszała. Na dużym ekranie zadebiutował rolą zbuntowanego rockmana Kazika w filmie "Wszystko, co kocham" w reżyserii Jacka Borcucha. Największą popularność przyniósł mu jednak film Jana Komasy "Sala samobójców". Wcielił się w nim w postać Dominika, licealisty z bogatej rodziny, zmagającego się z depresją. Ostatnio grał też w serialu "Chyłka".

Jakub Gierszał Źródło: PAWEL WRZECION/MWMEDIA

Oprócz Jakuba Gierszała na ekranie tego dramatu zobaczymy takich aktorów, jak: Emily Kusche, Tomasz Schuchardt, Wiktoria Gorodeckaja, Andrzej Seweryn, Katarzyna Herman, Nathalie Richard, Joachim Raaf oraz Jessica McIntyre. 

Scenariusz do filmu "Doppelgänger. Sobowtór" napisał Andrzej Gołda we współpracy z Janem Holoubkiem. Scenografię przygotował Marek Warszewski. Za kostiumy odpowiada Weronika Orlińska, a charakteryzację Mirela Zawiszewska. Montażem zajął się Rafał Listopad. Kierownik produkcji jest Tomasz Parnowski, a producentem Anna Waśniewska. Dystrybutorem jest NEXT FILM.

Produkcja TVN Grupa Discovery otrzymała dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zdjęcia do filmu odbywały się w lokacjach w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Bydgoszczy, Toruniu.

"Doppelgänger. Sobowtór"
"Doppelgänger. Sobowtór" Źródło: TVN

"Doppelgänger. Sobowtór". Jan Holoubek – kim jest, kariera

Jan Holoubek to syn pary aktorskiej Magdaleny Zawadzkiej i Gustawa Holoubka. Urodził się 4 marca 1978 roku w Warszawie. Ukończył studia na łódzkiej filmówce. Pracował na planie filmów Juliusza Machulskiego, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Stuhra czy Krystyny Jandy. W 2007 roku zadebiutował jako reżyser filmem dokumentalnym 'Słońce i cień".

Jan Holoubek jest jednym z najbardziej uznanych reżyserów młodego pokolenia, jego debiutancki film fabularny "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" zdobył wiele nagród i uznanie krytyków. Reżyser i tym razem inspiruje się prawdziwymi historiami. Producentem filmu jest TVN Warner Bros. Discovery to kolejna współpraca z reżyserem.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: Materiały prasowe

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości