Filmy

Top 10 świątecznych filmów w HBO Max - dla starszych i młodszych

Filmy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Top 10 świątecznych filmów w HBO Max - dla starszych i młodszych

Mamy dla was komedie romantyczne, filmy familijne i animacje od HBO Max, które wprowadzą was w świąteczny nastrój. Wśród nich kultowa komedia "Elf" czy wzruszający film animowany "Ekspres polarny". Zobaczcie koniecznie propozycje!

Zanim ogarnie was świąteczna gorączka i wpadniecie w szał przygotowań, musicie koniecznie dobrze się nastroić. Możecie to zrobić, sięgając po świąteczne produkcje z biblioteki serwisu HBO Max. Zebraliśmy dla was dostępne filmy o tematyce bożonarodzeniowej. Sprawdźcie sami!

"Choinka marzeń"

"Choinka marzeń" opowiada o Rebecce McBride, która po otrzymaniu propozycji napisania artykułu w magazynie internetowym, w którym pracuje, po raz pierwszy od 20 lat odwiedza swoje rodzinne miasto, aby zbadać tajemnicę choinki spełniającej życzenia. Tam będzie miała okazję na nowo połączyć się ze swoją przeszłością i odzyskać wiarę w magię świąt.

"Choinka marzeń"
"Choinka marzeń" Źródło: HBO

"Igraszki losu"

"Igraszki losu" to film o Jonathanie i Sarze, dwojgu Nowojorczyków w związkach. Poznają się niespodziewanie, kiedy obydwoje sięgają w sklepie po ostatnią parę kaszmirowych rękawiczek. Przy kawie nawiązuje się między nimi bardzo intymna rozmowa. Jonathan myśli, że powinni się znowu zobaczyć. Nieprzekonana Sara uważa, że to los musi zdecydować o ich przyszłości. Mija kilka lat, a każde z nich mieszka w innym miejscu w kraju – Jonathan w Nowym Jorku, a Sara w San Francisco. Każde z nich jest zaręczone. Żadne z nich jednak nie może zapomnieć o przypadkowym spotkaniu. Jonathan i Sara proszą swoich najlepszych przyjaciół, aby pomogli im ponownie odnaleźć prawdziwą miłość.

"Igraszki losu"
"Igraszki losu" Źródło: HBO

"Świąteczny prezent pod choinkę"

W filmie "Świąteczny prezent pod choinkę" śledzimy losy dorosłego już Ralphiego, który powraca w kontynuacji świątecznego hitu. Tym razem bohater musi poradzić sobie jako ojciec ze świętami Bożego Narodzenia i wszystkim, co się z nimi wiąże.

"Świąteczny prezent pod choinkę"
"Świąteczny prezent pod choinkę" Źródło: HBO
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon? Źródło: 'Co Za Tydzień"

"Elf"

"Elf" to historia Buddy'ego, który jeszcze jako niemowlę zostaje przygarnięty przez elfy Świętego Mikołaja. Gdy zaczyna dorastać, sieje spustoszenie na Biegunie Północnym z powodu swoich rozmiarów. Musi więc przenieść się do świata ludzi, dlatego wyjeżdża do Nowego Jorku w poszukiwaniu ojca i swojego miejsca na ziemi. Okazuje się jednak, że życie w wielkim mieście nie należy do przyjemności. Jego biologiczny ojciec jest chciwym sknerą, a ośmioletni przyrodni brat Buddy'ego nie wierzy w Świętego Mikołaja.

Nawet bałwany nie są przyjacielsko nastawione, właściwie nie chcą się w ogóle odzywać. Najgorsze jest jednak to, że wszyscy zapomnieli, jakie jest prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia. Buddy będzie więc musiał, używając prostych elfowych metod, odzyskać rodzinę, poznać swoje przeznaczenie oraz ocalić święta dla Nowego Jorku i całego świata.

"Elf"
"Elf" Źródło: HBO

"Białe Święta"

"Białe święta" rozpoczynają się 24 grudnia 1983 r., godz. 22.50. Julie i jej kuzyni zjedli za dużo cukru, świety Mikołaj się spóźnia, a Denis, sam w swoim aucie, jest przerażony na myśl o postawieniu stopy w domu byłej teściowej, aby zabrać swoje dzieci. Co z tego wyniknie?

"Białe święta"
"Białe święta" Źródło: HBO

"Noc pełna magii"

"Noc pełna magii" to niebanalny, świąteczny film prosto z Argentyny. Spokój Wigilii zostaje przerwany za sprawą złodzieja, który włamuje się do willi. Kiedy córeczka rodziny myli go ze Świętym Mikołajem i prosi go o spełnienie swoich świątecznych życzeń, złodziej będzie musiał dokonać cudu, który odkupi jego tajemnicze sekrety z przeszłości. Ciepła komedia, która w przewrotny sposób przypomina o magii świąt Bożego Narodzenia. W jednej z głównych ról znana polskim widzom Natalia Oreiro.

"Noc pełna magii"
"Noc pełna magii" Źródło: HBO

"Gdzie jest Mikołaj?"

Film "Gdzie jest Mikołaj?"opowiada o ośmioletnim Williamie, który prowadzi samotną egzystencję w ogromnym domu swoich rodziców milionerów. Przyzwyczajony, że zawsze dostaje to, czego chce, wierzy, że święty Mikołaj spełni jego świąteczne marzenie. Ojciec chłopaka wynajmuje słynnego myśliwego, aby załatwił jego synowi to, czego pragnie. Ten pozbawiony skrupułów najemnik zastawia pułapkę na swoją niezwykłą ofiarę. Czy pochopne żądanie Williama położy kres magii Bożego Narodzenia?

"Gdzie jest Mikołaj?"
"Gdzie jest Mikołaj?" Źródło: HBO

"Ekspres Polarny"

"Ekspres polarny" to historia ośmioletniego chłopca, który zaczyna tracić wiarę w istnienie świętego Mikołaja. W wigilię Bożego Narodzenia zostaje obudzony przez nadjeżdżający pociąg. Osobliwy pan Konduktor zaprasza chłopca w niezwykłą podróż na sam Biegun Północny. Podczas podróży poznaje on trójkę nowych przyjaciół, z którymi przeżyje wiele niezwykłych przygód i, co najważniejsze - odzyska wiarę w Mikołaja.

"Ekspres Polarny"
"Ekspres Polarny" Źródło: HBO

"Mikołajowy obóz"

"Mikołajowy obóz" to dokument rzuca, który światło na aktywność Stowarzyszenia Mikołajów Nowej Anglii i jego pracę na rzecz zwiększenia różnorodności jednej z najbardziej lubianych postaci w historii – świętego Mikołaja.

"Mikołajowy obóz"
"Mikołajowy obóz" Źródło: HBO

"Scooby-Doo! Upiorna gwiazdka"

W animacji "Scooby-Doo! Upiorna gwiazdka" drużyna Scooby'ego musi rozwikłać mrożącą krew w żyłach tajemnicę złowieszczego bałwana, który próbuje zniszczyć stary sklep z zabawkami. Czy im się uda?

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości