Filmy i seriale w HBO Max dla fanów sportu. Musisz je obejrzeć podczas mundialu

Dokument "Co zabiło Maradonę?" analizuje przyczyny śmierci piłkarza
Dokument "Co zabiło Maradonę?" analizuje przyczyny śmierci piłkarza
Źródło: Getty Images
Z okazji rozpoczętego niedawno Pucharu Świata HBO Max zaproponowało widzom kilka tytułów o tematyce piłkarskiej i sportowej. Wśród nich dokument, który próbuje odkryć prawdę na temat przyznania organizacji mundialu Katarowi czy analiza przyczyn śmierci Diego Maradony. Zobaczcie koniecznie!

"Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż", "Co zabiło Maradonę?", "11 strzałów: Ciemna strona piłki nożnej", "Inne oblicze sportu" to tytuły, które musi obejrzeć każdy kibic piłki nożnej podczas mundialu. Sprawdźcie, o czym opowiadają te produkcje!

"Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż"

"Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" to serial o korupcji, wyzysku oraz wszystkich kontrowersjach związanych z tegorocznym mundialem w Katarze. Decyzja o przyznaniu organizacji Mistrzostw Świata Katarowi - państwu z wysokimi temperaturami, brakiem stadionów wysokiej klasy i populacją w większości obojętną na piłkę nożną - wstrząsnęła opinią publiczną.

Dwóch dziennikarzy śledczych próbuje odkryć prawdę. Ich śledztwo prowadzi do informatorów, którzy odsłaniają kulisy wyboru gospodarza turnieju. W dokumencie "Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" poznajemy wersje wszystkich kluczowych postaci tej afery, w tym byłego prezydenta FIFA Seppa Blattera.

"Co zabiło Maradonę?"

"Co zabiło Maradonę" to dokument o okolicznościach życia piłkarza, które mogły się przyczynić do jego śmierci. Diego Maradona to jeden z najlepszych i najsłynniejszych zawodników w historii piłki nożnej. Jego przedwczesna śmierć była ogromnym szokiem zwłaszcza dla Argentyńczyków, którzy otaczają go niemal religijnym kultem.

Długa walka z uzależnieniem odcisnęła piętno na jego zdrowiu psychicznym i fizycznym. Dokument analizuje kluczowe momenty z jego kariery zawodowej. Na podstawie wywiadów z naukowcami zajmującymi się sportem, lekarzami, którzy go leczyli oraz ludźmi, którzy go znali i kochali, powstaje obraz tego, jakie leki trzeba było stosować, aby utrzymać na boisku najdroższego wówczas piłkarza świata. Kortyzon, zastrzyki przeciwbólowe, które utrzymywały go na boisku, uzależnienia od kokainy, alkoholu i jedzenia wpłynęły negatywnie na jego zdrowie.

Diego Maradona zmarł 25 listopada 2020 roku w swoim domu pod Buenos Aires na skutek obrzęku płuc spowodowanego niewydolnością serca. Miał 60 lat. Twórcy dokumentu "Co zabiło Maradonę?" starają się odpowiedzieć na pytanie, co doprowadziło piłkarza do tragicznego końca.

"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
Źródło: 'Co Za Tydzień"

"11 strzałów: Ciemna strona piłki nożnej"

"11 strzałów: Ciemna strona piłki nożnej" to serial, który rozwiązuje sprawy kryminalne ze świata piłki. W każdym kraju mówi się piłce nożnej i sławie piłkarzy, pieniądzach, imprezach… Czasami jednak za widowiskiem kryje się coś mroczniejszego: morderstwa, gwałty, samobójstwa. Ten dokument przygląda się ciemniejszej stronie tego sportu.

"Inne oblicze sportu"

"Inne oblicze sportu" to serial dokumentalny HBO, który w wyczerpujący sposób opowiada o sporcie i jego wpływie na społeczeństwo.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości