Filmy

Warner Bros. zekranizuje kolejną książkę George'a R.R. Martina. O czym opowie "Lodowy smok"?

Filmy

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Lodowy smok"  Warner Bros. przygotowuje animację

Po sukcesie "Gry o tron" i "Rodu smoka" Warner Bros. przygotuje filmową adaptację kolejnej książki George'a R.R. Martina. Będzie to animacja na podstawie książki "Lodowy smok". O czym opowie?

Znany autor George R.R. Martin doczeka się ekranizacji kolejnego dzieła. "Lodowy smok" nie będzie jednak osadzony w świecie "Gry o tron". O czym zatem będzie? Autor zdradził szczegóły.

"Lodowy smok" – o czym opowiada?

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ekipa Warner Bros. rozpocznie prace nad "Lodowym smokiem". George R.R. Martin zdradził na razie, że będzie to animacja. Na czym skupi się jej fabuła?

"Lodowy smok" to tylko krótka historia i przede wszystkim opowieść dla dzieci, ale zamierzamy zrobić z niej film

Powieść została wydana w 1980 roku. Zilustrowała ją Alicia Austin. Opowiada historię dziewczynki zrodzonej podczas okrutnego mrozu. Pewnego dnia ona i jej rodzina zostają wciągnięci w wojnę. Chcąc ją zakończyć, bohaterka postanawia poprosić o pomoc przerażającą, mityczną istotę - lodowego smoka.

"Nikomu dotąd nie udało się oswoić takiego smoka. Tam, gdzie przeleciał, zostawiał za sobą zimne pustkowie i zamarzniętą ziemię. Ale Adara nie czuła strachu, była bowiem zimowym dzieckiem, urodzonym podczas mrozów tak srogich, że nawet najstarsi takich nie pamiętali. Adara nie przypominała sobie, kiedy po raz pierwszy ujrzała lodowego smoka. Zdawało jej się, że zawsze był obecny w jej życiu. Dostrzegała go w oddali, bawiąc się w lodowatym śniegu, gdy inne dzieci dawno już uciekły do domu przed zimnem. W czwartym roku życia dotknęła go, a w piątym po raz pierwszy poleciała na jego szerokim mroźnym grzbiecie. Potem, w siódmym roku jej życia, na spokojne gospodarstwo rolne, w którym żyła Adara, opadły ogniste smoki z północy. Tylko zimowe dziecko i lodowy smok, który je kochał, mogły ocalić świat Adary przed całkowitym zniszczeniem…" - czytamy w opisie "Lodowego smoka" na stronie wydawnictwa Zysk i S-ka, którego nakładem ukazał się w Polsce.

Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem Źródło: "Co Za Tydzień"

"Gra o tron", "Ród smoka" – ekranizacje prozy George'a R.R. Martina

"Lodowy smok" to kolejna ekranizacja prozy George'a R. R. Martina. Pisarz zasłynął dzięki filmowej adaptacji cyklu powieści "Pieśń lodu i ognia". Serial "Gra o tron" dostępny w HBO Max okazał się ogromnym sukcesem. Specjalnie dla fanów niepocieszonych zakończeniem serii powstał "Ród smoka" - prequel "Gry o tron" na podstawie książki pisarza "Ogień i Krew".

Akcja "Rodu smoka" dzieje się wiele stuleci przed wydarzeniami przestawionymi w "Grze o Tron". Targaryenowie to ród smoczych lordów, który za sprawą mrocznej magii stworzył najpotężniejsze imperium w historii fantastycznego świata. 300 lat przed wydarzeniami z "Pieśni lodu i ognia", Aegon I Targaryen podbił Westeros. Jego potomkowie byli jednak słabi bądź okrutni.

Jego praprawnuk Viserys I jest dobrym człowiekiem, lecz kiepskim królem. Podczas jego panowania dochodzi do podziału dworu na dwa wrogie stronnictwa. Po śmierci króla wszczynają one między sobą wojnę, zwaną później "Tańcem Smoków". Serial został bardzo dobrze przyjęty przez widzów, którzy nie mogą doczekać się już drugiego sezonu.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości