"Wszystko o moim starym". Robert De Niro o relacji z ojcem: Nasz związek wyglądał inaczej niż w filmie

Źródło: "Co Za Tydzień"
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro,  o graniu w komediach
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro, o graniu w komediach
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Gatunek komediowy od zawsze przyciągał zarówno aktorów, jak i widzów. Jest to rodzaj filmu, który wymaga od artysty nie tylko umiejętności aktorskich, ale także zdolności do trafnego doboru dowcipów oraz zachowania odpowiedniego wyczucia czasu. W filmie "Wszystko o moim starym" reżyserka Laura Teruso postanowiła opowiedzieć prawdziwą historię, która skupia się na więzi ojca z synem. Robert De Niro, Sebastian Maniscalco, Leslie Bibb i Kim Cattrall opowiedzieli w programie "Co Za Tydzień", jak pracowało im się przy tej produkcji.

Film "Wszystko o moim starym" jest komedią, która wykorzystuje tematykę rodzinną, humor i prawdziwość relacji między ojcem i synem. Dzięki zaangażowaniu doświadczonych aktorów, takich jak Robert De Niro, Sebastian Maniscalco, Leslie Bibb i Kim Cattrall, historia nabiera głębi i autentyczności. To opowieść o relacjach, które mogą być pełne zarówno komplikacji, jak i miłości, ale zawsze są niezwykle ważne dla każdego z nas. Co Robert De Niro powiedział o swoim ojcu?

"Wszystko o moim starym" – o czym jest film?

Film "Wszystko o moim starym" to pełna humoru i ciepła komedia, która opowiada historię nietypowej relacji między ojcem a synem. Głównym bohaterem jest Sebastian, grany przez komika Sebastiana Maniscalco, który postanawia oświadczyć się ukochanej Ellie granej przez Leslie Bibb.

Robert De Niro wciela się w postać Salvo, ojca Sebastiana, typowego Włocha z niewyparzonym językiem i niepoprawnym poczuciem humoru. Salvo dowiaduje się o planach syna i postanawia mu pomóc w zdobyciu aprobaty Ellie i jej bogatej rodziny. Kim Cattrall, znana z roli Samanthy w "Seksie w wielkim mieście," wciela się w matkę Ellie, która chce pomóc córce w rozwoju kariery, nie zważając na konsekwencje.

Zderzenie dwóch światów prowadzi do serii komicznych scen. Z konfrontacji nawyków i obyczajów dwóch zupełnie różnych rodzin wynika mnóstwo zabawnych sytuacji.

Film "Wszystko o moim starym" jest oparty na prawdziwej historii aktora Sebastiana Maniscalco i jego żony Leny Gomez, którzy pomimo różnic kulturowych i majątkowych stworzyli trwałą i szczęśliwą relację. Reżyserka Laura Terus przedstawia w filmie wady i zalety każdej z rodzin. Nie unika tematów kontrowersyjnych, bawiąc się stereotypami i polityczną poprawnością, ale robi to z przymrużeniem oka.

"Wszystko o moim starym" – Robert De Niro i inne gwiazdy o graniu w komediach

Robert De Niro, który przez wiele lat kojarzony był głównie z poważnymi rolami w filmach takich jak "Taksówkarz" czy "Ojciec Chrzestny II," w filmie "Wszystko o moim starym" pokazał komediowe umiejętności. Odkrył w sobie radość i zadowolenie płynące z grania w tego typu produkcjach, zwłaszcza tych. Jak wyznał w wywiadzie, sam ogląda inny rodzaj komedii.

Lubię ten typ komedii, który uprawiam. Co ciekawe, różni się on znacznie od komedii slapstickowej, którą lubię oglądać. Jednak granie w takich filmach nie sprawiało mi przyjemności, więc wybrałem trochę inny typ. Taki, w którym się odnajduję i z którego mam radość. Ten projekt, napisany przez Sebastiana, urzekł mnie swoją prawdziwością. To jest opowieść o nim i o jego tacie, o jaka więzi ich łączy.  Reżyserka Laura Teruso, która jest Amerykanką włoskiego pochodzenia, potrafiła osadzić tę historię w prawdziwych włoskich realiach i obudować ją żartami.  Czułem się przez nią w pełni zaopiekowany. Wszystkie dowcipy wynikają z kultury włoskiej naszych postaci. 
- wyjaśnił Robert De Niro.

Kim Cattrall, inna znana gwiazda filmowa zaangażowana w produkcję, podkreśla, że komediowy gatunek wymaga od aktora wyjątkowej precyzji i umiejętności skonstruowania spójnej historii, która nie traci humoru.

Komedia wymaga od aktora ogromnej precyzji, by nie skakać od dowcipu do dowcipu, tylko opowiedzieć spójną historię, choć sposób jest trochę inny niż na przykład w dramacie. Musisz znaleźć pewne granice i wiedzieć, w obrębie jakiego humoru będziemy się poruszać, aby nie przekroczyć ich i nie wpadać w parodię. Najważniejsze jest uniknięcie wymuszonego humoru, który często staje się nieśmieszny. To naprawdę trudne zadanie
- powiedziała Kim Cattrall

Film "Wszystko o moim starym" skupia się na komiku Sebastianie Maniscalco, który przedstawia nieco podkolorowaną historię o więzi, jaka łączy go z ojcem. Robert De Niro podkreślił, że jego związek z ojcem wyglądał inaczej niż w filmie.

Kochałem swojego ojca, ale nasz związek wyglądał inaczej. Sebastian ze swoim tatą są dobrymi przyjaciółmi. U mnie były inne relacje
- powiedział gwiazdor.

W komediach rodzina często jest ukazywana w krzywym zwierciadle. Leslie Bibb, która również występuje w filmie, komentuje tę tematykę, mówiąc: "Dostaję się obu stronom. Zarówno bohater grany przez De Niro, Salvo, jak i moi rodzice to psychopaci. Niezła ziółka, ale tak wygląda życie. Każdy z nas choć raz był upokorzony przez tatę, mamę czy rodzeństwo".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

podziel się:

Pozostałe wiadomości