10 zaskakujących faktów na temat filmu "Pamiętnik". To nie Rachel McAddams i Ryan Gosling mieli w nim grać

"Pamiętnik"
"Pamiętnik"
Źródło: x-news
#TEGONIEWIESZ. "Pamiętnik" to kultowy melodramat z 2004 roku. To opowieść o sile prawdziwej miłości, która jest w stanie pokonać przeciwności losu. Ale sukces tego filmu to nie tylko piękna historia, ale także gra aktorska Rachel McAdams i Ryana Goslinga oraz odważne decyzje reżysera Nicka Cassavetesa. O mały włos, żadna z tych osób nie wzięłaby udziału w tworzeniu tej produkcji. Jak to się stało? Przeczytaj 10 ciekawostek na temat "Pamiętnika"!

Film "Pamiętnik" (ang. "The Notebook") to melodramat oparty na powieści o tym samym tytule autorstwa Nicholasa Sparksa. Fabuła filmu skupia się na historii miłosnej Noah Calhouna i Allie Hamilton, dwójki młodych ludzi, którzy pochodzą z różnych światów społecznych. Akcja rozgrywa się w latach 40. XX wieku w amerykańskim stanie Karolina Północna. Film ukazuje równocześnie dwa wątki czasowe. Zarówno ich młodzieńczą, burzliwą miłość, jak i starsze lata. Starzejący się Noah stara się ocalić wspomnienia i miłość, czytając Allie pamiętnik opowiadający o ich historii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

HBO Max

Źródło: "Co Za Tydzień"
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro,  o graniu w komediach
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro, o graniu w komediach
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Film "Air" - zwiastun
Film "Air" - zwiastun
"#BringBackAlice" – zwiastun
"#BringBackAlice" – zwiastun

1. Tom Cruise miał zagrać Noah w "Pamiętniku"

Wyobrażasz sobie Toma Cruise'a w roli Noah z "Pamiętnika"? To mogło się wydarzyć! Historia sięga 1996 roku. Wtedy to słynny reżyser Steven Spielberg wyraził zainteresowanie tym projektem i podjął decyzję, że Tom Cruise będzie idealnym wyborem do głównej roli. Jednak harmonogramy aktora i reżysera nie pokryły się. Trzeba było długo czekać, zanim projekt ponownie ujrzy światło dzienne. Kiedy to nastąpiło, na stanowisko reżysera został wybrany Nick Cassavetes.

Reżyser od samego początku wiedział, że chce obsadzić w roli Noaha młodego i utalentowanego aktora Ryana Goslinga. Niestety, studio nie było przekonane o tej decyzji. "Spojrzeli na mnie, jakbym stracił zmysły" - wyjawił w jednym z wywiadów dla VH1.

Sam Ryan Gosling był również zaskoczony, gdy dowiedział się o swoim castingowym sukcesie. Spotkanie z reżyserem było nietypowe.

"Nick Cassavetes zaprosił mnie do swojego domu. Kiedy tam dotarłem, stał na podwórku" - wspomniał aktor w wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Company. "Spojrzał na mnie i powiedział: 'Chcę, żebyś zagrał tę rolę, bo nie jesteś jak inni młodzi aktorzy w Hollywood. Nie jesteś przystojny, nie jesteś fajny, jesteś po prostu zwykłym gościem, który wygląda trochę na szalonego'' - mówił.

Ostatecznie, decyzja reżysera okazała się słuszna. Ryan Gosling wcielił się w postać Noaha z taką pasją i autentycznością, że wszyscy byli oczarowani. Jego interpretacja przekonała zarówno studio, jak i krytyków. Choć możemy tylko spekulować, jak Tom Cruise poradziłby sobie w tej roli, trudno przecenić talent i oddanie Ryana Goslinga, które przyczyniły się do sukcesu filmu.

"Pamiętnik"
"Pamiętnik". Tom Cruise miał zagrać Noah, a nie Ryan Gosling
"Pamiętnik"
Źródło: Getty Images

2. Britney Spears i Jessica Biel były brane pod uwagę do roli Allie w "Pamiętniku"

Rachel McAdams, która zagrała Allie w "Pamiętniku" musiała włożyć wiele wysiłku, aby zdobyć tę rolę. W tamtym czasie aktorka była stosunkowo mało znana.

"Znaleźliśmy Rachel podczas castingu i była wspaniała. Studio nie miało odwagi, aby w takim filmie obsadzić dwie stosunkowo nieznane osoby. Ale zrobili to i, o rany, czyż nie byli wspaniali?"- powiedział reżyser Nick Cassavetes.

Mało kto wie, że do roli rozważane były dwie inne znane kandydatki. Jedną z nich była Britney Spears, gwiazda popu i była koleżanka Ryana Goslinga z "Klubu Myszki Miki".

Ryan Gosling opowiedział w jedym z wywiadów o tym, że testowano, czy ma chemię z Britney Spears. Pochwalił piosenkarkę za jej występ w trakcie przesłuchania, mówiąc, że "zrobiła naprawdę dobrą robotę". Gwiazdor przyznał, że to było "fajne" doświadczenie.

Inną znaną aktorką, która była brana pod uwagę do roli Allie, była Jessica Biel. Gwiazda "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" wyznała w wywiadzie z magazynem "Elle", że "bardzo pragnęła" otrzymać tę rolę. Opisała swoje przesłuchanie z Ryanem Goslingiem, które odbyło się w jej przyczepie na planie filmu, a ona była jeszcze pokryta sztuczną krwią. Niemniej jednak, mimo swojego zaangażowania, nie udało jej się zdobyć tej roli.

Rachel McAdams dowiedziała się o innych znanych kandydatkach dopiero po zakończeniu zdjęć do filmu. W jednym z wywiadów aktorka powiedziała, że "byłby to zupełnie inny film" z udziałem Britney Spears czy Jessiki Biel. W końcu to ona stworzyła niezwykłą chemię na ekranie z Ryanem Goslingiem, przyczyniając się do stworzenia jednej z najbardziej uwielbianych romantycznych historii stworzonych w Hollywood.

"Pamiętnik"
"Pamiętnik". Britney Spears i Jessica Biel były brane pod uwagę do roli Allie
"Pamiętnik"
Źródło: Getty Images

3. Metamorfozy głównych bohaterów "Pamiętnika"

Jak się okazuje, Ryan Gosling, który wcielił się w rolę młodszego Noaha, musiał włożyć wiele pracy w to, by dostosować się do roli. Ponieważ aktor grający starszego Noah miał brązowe oczy, a on niebieskie, musiał cały czas nosić soczewki kontaktowe zakrywające jego naturalny kolor oczu. Podobno Ryan Gosling pouczał nawet swoją starszą wersję, czyli Jamesa Garnera na temat ujednolicenia ich akcentu czy charakteryzacji.

Dodatkowo Ryan Gosling, który miał zaledwie 23 lata, gdy powstawał film faktycznie przeprowadził się do Charleston dwa miesiące przed kręceniem. W tym czasie wiosłował po rzece Ashley i nawet praktykował u stolarza w mieście.

Innym przykładem niekonwencjonalnych pomysłów Ryana Goslinga była koncepcja, aby spalić dom Noaha jako metaforę jego uczuć i symbolicznego oczyszczenia. Jednak reżyser nie dostrzegł sensu w tym pomyśle i nie został on uwzględniony w finalnej wersji filmu. Przepiękny dom Noaha nadal stoi na Wadmalaw Island w Karolinie Południowej.

"Pamiętnik"
"Pamiętnik". Ryan Gosling musiał nosić brązowe soczewki kontaktowe
"Pamiętnik"
Źródło: x-news

Rachel McAdams także musiała poddać się metamorfozie, aby wcielić się w postać Allie w filmie "Pamiętnik". Aktorka poświęciła kilka miesięcy na przygotowania do roli, aby jak najlepiej odzwierciedlić charakter postaci.

Przed rozpoczęciem zdjęć do filmu, Rachel McAdams zamieszkała w Karolinie Południowej, aby nauczyć się południowego akcentu. Brała lekcje dialektu i starannie zgłębiała lokalną kulturę. Nie tylko to, reżyser Nick Cassavetes zalecił jej również udział w lekcjach baletu i etykiety. Rachel McAdams nie szczędziła wysiłku, aby dobrze "wejść" w postać. Odwiedziła kilka ślubów i rozmawiała z debiutantkami, aby zrozumieć atmosferę i konwenanse tamtego czasu.

Aktorka musiała też zwiększyć intensywność treningów fizycznych. Gwiazda przyznała później, że nigdy wcześniej nie pracowała tak ciężko nad formą. Sięgała po proszek białkowy, aby wspomóc trening i osiągnąć oczekiwane rezultaty. Jednak zaangażowanie w trening przekroczyło oczekiwania, co doprowadziło do zabawnego incydentu. Aktorka zwróciła się do swojego trenera, wskazując na rozbudowane mięśnie, i stwierdziła, że nie jest to wygląd typowy dla dziewczyny z lat 40. i nie przypomina już pin-up girl. W rezultacie trening został nieco zmodyfikowany, aby zachować naturalność i autentyczność postaci Allie.

"Pamiętnik"
"Pamiętnik". Rachel McAndams musiała schudnąć do filmu
"Pamiętnik"
Źródło: x-news

4. Wszystko zostało w rodzinie

Nick Cassavetes nie musiał daleko szukać, aby znaleźć idealną aktorkę do zagrania starszej wersji Allie w filmie "Pamiętnik". Okazało się, że tą osobą jest jego własna matka Gena Rowlands, ikona kina uznawana za jedną z najlepszych aktorek swojego pokolenia.

A to nie wszystko. Reżyser nie tylko miał przywilej pracować z własną matką, to jeszcze umieścił w filmie zmarłego ojca Johna Cassavetesa. Fotografie, które oglądają Allie i Noah były w rzeczywistości prywatnymi zdjęciami Geny Rowlands i jej męża, a twarz Jamesa Garnera została dodana w Photoshopie.

"Pamiętnik"
"Pamiętnik". Mama reżysera zagrała starszą Allie
"Pamiętnik"
Źródło: x-news

5. Prawdziwa historia z "Pamiętnika"

Czy wierzysz w miłość na całe życie? Dzięki filmowi "Pamiętnik" możesz w nią uwierzyć, gdyż film opiera się na prawdziwej historii, choć może ci się wydawać trudne do uwierzenia.

Autorem tego wzruszającego romansu, na podstawie którego powstał film, jest Nicholas Sparks. Pisarz w tamtym czasie był żonaty z Cathy Cote. To właśnie dzięki historii jej dziadków, zyskał inspirację do napisania tej niezapomnianej opowieści. Ich miłość przetrwała ponad 60 lat, co stało się motywacją do stworzenia wspaniałego dzieła. Historia Allie i Noaha z "Pamiętnika" pokazuje, że prawdziwa miłość jest możliwa.

"Pamiętnik"
"Pamiętnik". Historia jest prawdziwa, Allie i Noah to dziadkowie żony autora książki
"Pamiętnik"
Źródło: x-news

6. Scena na łódce mogła nie pojawić się w "Pamiętniku"

Wiesz, że jedna z najbardziej zapadających w pamięć scen w filmie "Pamiętnik" prawie nie znalazła się w ostatecznym montażu? Okazuje się, że reżyser musiał stawić czoła oporom studia, które nie wierzyło w możliwość nakręcenia przepięknej sceny przejażdżki łodzią Noaha i Allie przez... dzikie ptaki.

Ponieważ dzikich gęsi nie da się tresować, uciekały z wody, kiedy pojawiała się ekipa filmowa. Reżyser zrobił coś, co mogłoby się wydawać niemożliwe. Postanowił hodować ptaki na planie filmowym. Zakupili przyczepę i mnóstwo piskląt. Codziennie wyprowadzali je nad jezioro, karmiąc je i opiekując się nimi. Gęsi rosły, aż nadszedł czas na kręcenie sceny.

Kiedy studio przyszło zobaczyć efekty, byli w szoku. Ptaki były piękne i zachowywały się idealnie na planie. Scena na łodzi w filmie "Pamiętnik" stała się ikonicznym elementem produkcji i wprowadziła dodatkową magię do historii miłości Allie i Noah.

"Pamiętnik"
"Pamiętnik". Scena na łódce mogła nie wejść do filmu przez brak ptaków
"Pamiętnik"
Źródło: x-news

7. Najbardziej ikonicznej kwestii z "Pamiętnika" nie było w scenariuszu

Pamiętasz ten moment w "Pamiętniku", kiedy Noah pyta Allie: "Czego chcesz? Czego chcesz?". Ryan Gosling zaimprowizował tę kwestię. Reżyser wyznał, że od razu wiedział, że trafi ona do filmu.

"Stała się jednym z najbardziej ikonicznych elementów filmu, ale nie było jej w scenariuszu. Byłem na studiach na kierunku literackim i lubię zabawę słowami i lubię też improwizację. Ryan Gosling był w tym niesamowity. Po prostu pozwoliliśmy mu w to iść" - wyznał w jednym z wywiadów.

8. Kultowy pocałunek z "Pamiętnika" nie był tak romantyczny, jak się wydaje

Podczas gdy namiętny pocałunek Noaha i Allie w deszczu uchodzi za jeden z najlepszych filmowych pocałunków w historii kina, dla samych gwiazd nie było to tak przyjemne doświadczenie. Okazuje się, że warunki atmosferyczne sprawiły im wiele niedogodności.

Rachel McAdams, która wcieliła się w rolę Allie, przyznała w wywiadzie dla "Life & Style", że pogoda nie sprzyjała im, było bardzo zimno i deszczowo, co sprawiało wiele trudności. Co więcej, wiele elementów kostiumów, których używano w tej scenie, było wynajętych i pochodziło z lat 40. Niestety wiele z nich zaczęło się rozpadać.

W trakcie kręcenia tej sceny Allie jest boso, bo buty, które Rachel McAdams miała na sobie, faktycznie się rozleciały. Nietrudno sobie wyobrazić, jak ciężko musiało być aktorce kontynuować nagrania bez odpowiedniego obuwia.

Pocałunek gwiazdy powtórzyły na scenie podczas odbierania nagrody na MTV Movie Awards w 2005 roku.

"Pamiętnik"
"Pamiętnik". Słynny pocałunek Rachel McAdams i Ryana Goslinga na gali MTV w 2005 r.
"Pamiętnik"
Źródło: Getty Images

9. Gwiazdy nie sądziły, że "Pamiętnik" odniesie sukces

James Marsden mógł być trochę zszokowany, że jego postać Lon Hammond Jr., nie zdobyła serca głównej bohaterki, ale nie spodziewał się również, że film "Pamiętnik" odniesie tak wielki sukces. W wywiadzie dla magazynu "Out" aktor przyznał, że miał pewne wątpliwości co do przyszłości produkcji.

"Myślałem, że 'Pamiętnik' będzie kolejnym filmem na jeden sezon, a jednak okazał się czymś więcej!" - powiedział.

"Pamiętnik"
"Pamiętnik". James Marsden wróżył klapę filmowi
"Pamiętnik"
Źródło: x-news

Gena Rowlands, która zagrała starszą Allie w filmie, także wyznała w wywiadzie dla "Variety", że była zaskoczona ogromnym sukcesem produkcji. Nie spodziewała się, że "Pamiętnik" zdobędzie taką popularność. Według niej film porusza serca widzów dzięki uniwersalnej tematyce. Pokazuje, że miłość może przetrwać największe trudności. To jest coś, czego rzadko doświadczamy w innych produkcjach.

"Pamiętnik"
"Pamiętnik"
"Pamiętnik"
Źródło: x-news

10. Od nienawiści na planie "Pamiętnika" do miłości w prawdziwym życiu

Choć później stali się jedną z najbardziej uwielbianych par Hollywood, początkowo Ryan Gosling i Rachel McAdams nie dogadywali się zbyt dobrze. Sytuacja była na tyle zła, że w pewnym momencie odtworca roli Noah próbował nawet wymienić partnerkę z planu na inną aktorkę.

Jak rozwiązano tę sytuację? Pozwolono gwiazdom wyjaśnić swoje problemy na osobności. "Poszliśmy do pokoju z producentem, zaczęli krzyczeć i wymieniać się oskarżeniami. [...] Myślę, że Ryan szanował ją za to, że stanęła w obronie swojej postaci, a Rachel była zadowolona, że w końcu mogła to wyrazić. Reszta filmu była już spokojniejsza" - wspominał reżyser.

Oczywiście, po premierze filmu fani zaczęli "swatać" filmowych Noah i Allie w prywatnym życiu. Ale nawet sami zainteresowani byli zdziwieni, że naprawdę zrodziło się między nimi uczucie.

"Nie wiem, co się stało. Dwa lata później spotkałem ją w Nowym Jorku i zaczęliśmy zastanawiać się, czy może nie myliliśmy się co do siebie" - wspomniał Ryan Goslig w jednym z wywiadów.

"Pamiętnik"
"Pamiętnik". Rachel McAdams i Ryana Goslinga połączyło prawdziwe uczucie
"Pamiętnik"
Źródło: Getty Images

#TegoNieWiesz to cykl artykułów w serwisie cozatydzien.tvn.pl, który przedstawia intrygujące fakty i mało znane ciekawostki ze świata kultury i show-biznesu. Czy wiesz, jak wiele niesamowitych historii i fascynujących anegdot wiąże się z twoimi ulubionymi artystami, filmami, serialami czy muzyką? Nie wiesz? Spokojnie, pomożemy ci je odkryć!

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Syn Doroty Wellman nie chciał zgodzić się na współpracę z mamą. "To była jego obsesja" [TYLKO U NAS]

Syn Doroty Wellman nie chciał zgodzić się na współpracę z mamą. "To była jego obsesja" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa powiedziała, co ją najbardziej stresuje. "Ciężko mi to odpuścić" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa powiedziała, co ją najbardziej stresuje. "Ciężko mi to odpuścić" [TYLKO U NAS]

Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

Jan Pirowski o karierze i naturze buntownika. "Skręcałem w te niewybrane przez nikogo ścieżki" [TYLKO U NAS]

Jan Pirowski o karierze i naturze buntownika. "Skręcałem w te niewybrane przez nikogo ścieżki" [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha chciałby wrócić do popularności sprzed lat? "To jest bardzo niebezpieczne" [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha chciałby wrócić do popularności sprzed lat? "To jest bardzo niebezpieczne" [TYLKO U NAS]

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Sylwia Bomba przeżyła w młodości dramat. "Płakałam godzinami"

Sylwia Bomba przeżyła w młodości dramat. "Płakałam godzinami"

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Monika Miller z partnerem o chorobie, relacji z Leszkiem Millerem i dzieciach. "Bardzo bym chciała bliźnięta" [TYLKO U NAS]

Monika Miller z partnerem o chorobie, relacji z Leszkiem Millerem i dzieciach. "Bardzo bym chciała bliźnięta" [TYLKO U NAS]

Krzysztof i Karolina Skibowie tylko nam zdradzają, o co się kłócą. "Ostatnio chciałem być macho" [TYLKO U NAS]

Krzysztof i Karolina Skibowie tylko nam zdradzają, o co się kłócą. "Ostatnio chciałem być macho" [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski ma wyjątkowe plany na walentynki. Czym zaskoczy ukochaną? [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski ma wyjątkowe plany na walentynki. Czym zaskoczy ukochaną? [TYLKO U NAS]

"Hotel Paradise 8" - znamy nowych uczestników. Kim są Martyna i Michał? [TYLKO U NAS]

"Hotel Paradise 8" - znamy nowych uczestników. Kim są Martyna i Michał? [TYLKO U NAS]

Dorota Wellman wspomina najbardziej wyjątkowe walentynki. "Nie mylcie tego z..." [TYLKO U NAS]

Dorota Wellman wspomina najbardziej wyjątkowe walentynki. "Nie mylcie tego z..." [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Klaudia Kardas o karierze i kulisach związku z Jackiem Kopczyńskim. "Nie ja zabiegałam o spotkania" [TYLKO U NAS]

Klaudia Kardas o karierze i kulisach związku z Jackiem Kopczyńskim. "Nie ja zabiegałam o spotkania" [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o wspólnych rytuałach. Niektóre są... nietypowe [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o wspólnych rytuałach. Niektóre są... nietypowe [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Natalia Niemen o 12 latach terapii. "W wieku 48 lat nadal powielam pewne schematy relacyjne" [TYLKO U NAS]

Natalia Niemen o 12 latach terapii. "W wieku 48 lat nadal powielam pewne schematy relacyjne" [TYLKO U NAS]

Francuski hot-dog Sebastiana Olmy. Z gruszką i karmelizowaną cebulką smakuje wyjątkowo
Materiał promocyjny

Francuski hot-dog Sebastiana Olmy. Z gruszką i karmelizowaną cebulką smakuje wyjątkowo

Julia Chatys o roli w "Na Wspólnej" i nękaniu w szkole. "Ten czas był dla mnie okrutny" [TYLKO U NAS]

Julia Chatys o roli w "Na Wspólnej" i nękaniu w szkole. "Ten czas był dla mnie okrutny" [TYLKO U NAS]

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Mata gościem programu "Autentyczni". Znamy datę emisji

Mata gościem programu "Autentyczni". Znamy datę emisji

Ola Ciupa o kobiecości, najdroższych rzeczach z szafy i kupowaniu na kredyt. "Donatan się ze mnie śmiał" [TYLKO U NAS]

Ola Ciupa o kobiecości, najdroższych rzeczach z szafy i kupowaniu na kredyt. "Donatan się ze mnie śmiał" [TYLKO U NAS]

Kasia Klich o powrocie do branży, miłości i życiu po 50. "Zaczyna się moja walka sądowa" [TYLKO U NAS]

Kasia Klich o powrocie do branży, miłości i życiu po 50. "Zaczyna się moja walka sądowa" [TYLKO U NAS]

Uczestnik "Top Model" powalczy o Eurowizję. Jego utwór wzbudził kontrowersje

Uczestnik "Top Model" powalczy o Eurowizję. Jego utwór wzbudził kontrowersje

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska wspomina swój debiut na scenie. "Nie należał do najłatwiejszych" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska wspomina swój debiut na scenie. "Nie należał do najłatwiejszych" [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Aneta Glam-Kurp o "Królowej przetrwania". Co było dla niej najtrudniejsze? [TYLKO U NAS]

Aneta Glam-Kurp o "Królowej przetrwania". Co było dla niej najtrudniejsze? [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska o hejcie. "Jeśli mają się te wiadra wylewać na moją głowę, to niech tak będzie" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska o hejcie. "Jeśli mają się te wiadra wylewać na moją głowę, to niech tak będzie" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Monika Miller postanowiła usunąć pewien tatuaż. "To był mój pierwszy crush" [TYLKO U NAS]

Monika Miller postanowiła usunąć pewien tatuaż. "To był mój pierwszy crush" [TYLKO U NAS]

Edyta Golec o małżeństwie, dzieciach i karierze. "Rodzina szybko nas sprowadziła na ziemię" [TYLKO U NAS]

Edyta Golec o małżeństwie, dzieciach i karierze. "Rodzina szybko nas sprowadziła na ziemię" [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha o synu, który idzie w jego ślady. "Często podglądam jego koncerty". Szykuje się duet? [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha o synu, który idzie w jego ślady. "Często podglądam jego koncerty". Szykuje się duet? [TYLKO U NAS]

Marcin Tyszka przebranżawia się? "Co dalej z tego wyjdzie, zobaczymy..."

Marcin Tyszka przebranżawia się? "Co dalej z tego wyjdzie, zobaczymy..."

Natalia Siwiec szczerze o opuszczeniu ojczyzny. "Polakom brakuje tego luzu"

Natalia Siwiec szczerze o opuszczeniu ojczyzny. "Polakom brakuje tego luzu"

Blanka Lipińska o wyzwaniach w nowym roku. Myśli o karierze aktorskiej? [TYLKO U NAS]

Blanka Lipińska o wyzwaniach w nowym roku. Myśli o karierze aktorskiej? [TYLKO U NAS]

Małgorzata Ostrowska szczerze o mijającym roku. "Na prywatne życie nie było czasu" [TYLKO U NAS]

Małgorzata Ostrowska szczerze o mijającym roku. "Na prywatne życie nie było czasu" [TYLKO U NAS]

Edyta Herbuś podsumowała rok. "Im było mi trudniej, tym wychodziłam z tego silniejsza" [TYLKO U NAS]

Edyta Herbuś podsumowała rok. "Im było mi trudniej, tym wychodziłam z tego silniejsza" [TYLKO U NAS]

Monika Miller o przyszłości związku. Szykują się do zaręczyn? [TYLKO U NAS]

Monika Miller o przyszłości związku. Szykują się do zaręczyn? [TYLKO U NAS]

Tomasz Kot o zdobyciu roli pana Kleksa i synu. "W wielu momentach był ze mną"

Tomasz Kot o zdobyciu roli pana Kleksa i synu. "W wielu momentach był ze mną"

Bartłomiej Kasprzykowski o najgorszej plotce na swój temat. "Ostrzegali ją przede mną" [TYLKO U NAS]

Bartłomiej Kasprzykowski o najgorszej plotce na swój temat. "Ostrzegali ją przede mną" [TYLKO U NAS]

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Co słychać u uczestników 4. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Wszyscy mają już dzieci

Co słychać u uczestników 4. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Wszyscy mają już dzieci

Majka Jeżowska szczerze o rozstaniu z byłym partnerem, który ją stopował. "Rozkwitłam"

Majka Jeżowska szczerze o rozstaniu z byłym partnerem, który ją stopował. "Rozkwitłam"

Krzysztof Skórzyński zdradził sekret Ewy Drzyzgi. Wszystko pokazano na wizji

Krzysztof Skórzyński zdradził sekret Ewy Drzyzgi. Wszystko pokazano na wizji

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Ilona Felicjańska o świętach, synach i 50. urodzinach.  "Jestem dumna z siebie"

Ilona Felicjańska o świętach, synach i 50. urodzinach. "Jestem dumna z siebie"

Maria Seweryn nie przepada za jedną cechą swoich rodziców. "Ból głowy wywołuje" [TYLKO U NAS]

Maria Seweryn nie przepada za jedną cechą swoich rodziców. "Ból głowy wywołuje" [TYLKO U NAS]

Anita Lipnicka o córce oraz rozstaniach życiowych i  muzycznych. "Nie da się przejść przez życie, nie raniąc innych"

Anita Lipnicka o córce oraz rozstaniach życiowych i muzycznych. "Nie da się przejść przez życie, nie raniąc innych"

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

Joanna Krupa o współpracy z Ewą Chodakowską. "Jesteśmy mocnymi kobietami" [TYLKO U NAS]

Joanna Krupa o współpracy z Ewą Chodakowską. "Jesteśmy mocnymi kobietami" [TYLKO U NAS]

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

Edyta Bartosiewicz pokazała syna. Są jak dwie krople wody?

Edyta Bartosiewicz pokazała syna. Są jak dwie krople wody?

Martyna Wojciechowska pokazała, jak teraz wygląda Kabula. "Niedaleko pada jabłko od jabłoni"

Martyna Wojciechowska pokazała, jak teraz wygląda Kabula. "Niedaleko pada jabłko od jabłoni"

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Tych aktorów nie ma już w "Na Wspólnej". Wyjaśniamy, dlaczego zniknęli

Tych aktorów nie ma już w "Na Wspólnej". Wyjaśniamy, dlaczego zniknęli

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?