Gwiazdy

19-letnia córka Björk robi karierę. Została twarzą luksusowej marki odzieżowej

Gwiazdy

Autor:
Julia
Sadowska
9-letnia córka Björk twarzą nowej kolekcji Miu Miu

Ísadóra Bjarkardóttir Barney postanowiła spróbować swoich sił w świecie mody. Młodziutka córka islandzkiej wokalistki Björk oraz artysty Matthew Barney'a została nową twarzą młodzieżowej marki odzieżowej należącej do domu mody Prada. W swoim instagramowym poście zaprezentowała efekty pierwszej sesji zdjęciowej.

Björk jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych islandzkich artystek. Wielokrotnie nagradzana gwiazda, poza spektakularną karierą, może pochwalić się dwójką wspaniałych dzieci: 36-letnim synem Sindriem oraz 19-letnią córką Ísadórą. Ta dwójka nie boi się świata mediów. Sindri bowiem pracuje jako dziennikarz, a jego młodsza przyrodnia siostra Ísadóra, stawia pierwsze kroki w modelingu.

Ísadóra Bjarkardóttir Barney twarzą kampanii Miu Miu

Ísadóra Bjarkardóttir Barney wzbudziła uwagę mediów na całym świecie po tym, gdy okazało się, że dołączyła do ambasadorów marki Miu Miu należącej do włoskiego domu mody Prada. Młodziutka modelka na swoim instagramowym profilu dodała post, w którym pochwaliła się swoją pierwszą kampanią.

"Marzenie spełniło się tego lata…Wielkie dzięki, prawdziwie magicznemu zespołowi oraz cennemu projektowi do zrealizowania. Za to, że pozwolili mi bawić się i spojrzeć w głąb lustra. Moja najgłębsza wdzięczność" - napisała.

Ísadóra została przedstawiona na instagramowym profilu marki. Córka Björk zaprezentowała kolekcję biżuterii zaprojektowaną przez Nathalie Djurberg i Hansa Berga na jesień/zimę 2022/2023. Oferta obejmuje eksponujące kwiatowe motywy, koralikowe akcesoria, które z całą pewnością wpisują się w obecne trendy.

"Fotografie Juliena Martineza Leclerca przedstawiają Isadorę Bjarkardóttir Barney we wszechświecie Miu Miu (…) Isadora - która nazywa się Doa - dołącza do innych ambasadorów marki, w tym Sydney Sweeney, Emily Ratajkowski, Emmy Corrin czy Demi Singleton" – czytamy w oficjalnej informacji prasowej marki.

Kasia Sokołowska o figurze po ciąży i połogu. Jaki jest jej sekret?
Kasia Sokołowska o figurze po ciąży i połogu. Jaki jest jej sekret?

Miu Miu, czyli młodsza siostra Prady

Marka odzieżowa Miu Miu powstała w 1993 roku we Włoszech z inicjatywy wnuczki i jednocześnie spadkobierczyni założyciela Prady - Miucci Prady. Nazwa "Miu Miu" została zainspirowana zdrobnieniem imienia kobiety. Swoją rozpoznawalność firma modowa może zawdzięczać popularnej top modelce - Kate Moss, która otworzyła pokaz promujący pierwszą kolekcję i tym samym przyciągnęła uwagę świata mody.

Krytycy modowi docenili estetykę marki. Miu Miu zasłynęło zarówno dziewczęcymi fasonami i nieco buntowniczymi, nonszalanckimi stylizacjami. Klienci pokochali fakt, że każda kolekcja oparta jest na innych motywach. Nowe projekty znacząco różniły się od tych prezentowanych przez dom mody Prada.

"Prada to obraz tego, kim jestem, Miu Miu - tego, kim chciałabym być"– powiedziała Miuccia Prada, opisując założoną przez siebie markę.

73-letnia Miuccia Prada na instagramie:

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Zobacz też:

Autor:Julia Sadowska

Źródło zdjęcia głównego: FilmMagic

Pozostałe wiadomości