5 ciekawostek z życia Elvisa Presleya. Tego mogliście nie wiedzieć o królu rock and rolla

Elvis Presley i aktorka Ann-Margret w filmie "Viva Las Vegas" z 1964 roku
Elvis Presley i aktorka Ann-Margret w filmie "Viva Las Vegas" z 1964 roku
Źródło: Silver Screen Collection/Getty Images
W filmie "Elvis" reżyser Buz Luhrmann przedstawia wiele faktów z życia króla rock and rolla. Jednak wiele szczególnie kontrowersyjnych wątków nie znalazło się w produkcji. Przeczytajcie pięć ciekawostek na temat muzyka. Znaliście wszystkie?

Elvis Presley był bożyszczem kobiet i muzykiem obdarzonym wielkim talentem. Jego karierę i życie możecie prześledzić w filmie "Elvis" Buza Luhrmanna. Nie wszystkie wątki z życia wokalisty trafiły do scenariusza. Sprawdźcie kilka ciekawostek z jego życia.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Filmy i seriale

Źródło: "Co Za Tydzień"
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro,  o graniu w komediach
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro, o graniu w komediach
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Film "Air" - zwiastun
Film "Air" - zwiastun
"#BringBackAlice" – zwiastun
"#BringBackAlice" – zwiastun

Elvis Presley miał słabość do młodszych kobiet

Elvis Presley lubił otaczać się bardzo młodymi kobietami. Muzyk miał spotykać się z 14- i 15-latkami. Nie brakuje opinii, że jego zachowanie można traktować jako pedofilię. Osoby z bliskiego otoczenia gwiazdora zaprzeczają jednak tym stwierdzeniom.

Wśród bardzo młodych partnerek Elvisa Presleya można wymienić jego wielką miłość Priscillę Beaulieu. Poznali się, gdy miała zaledwie 14 lat. W obawie przed atakami prasy i oskarżeniami o związek z nieletnią spotykali się potajemnie. Ślub wzięli w 1967 roku. Rozstali się po sześciu latach związku przez to, że artysta nawiązał romans z 22-letnią Lindą Thompson. Po czterech i pół roku nieformalnego związku rozstał się z kochanką i związał się z 20-letnią Ginger Alden, z którą pozostawał w nieformalnym związku aż do swojej śmierci.

Elvis Presley i Priscilla Ann Beaulieu podczas ślubu
Elvis Presley i Priscilla Ann Beaulieu podczas ślubu
Źródło: Bettmann/Getty Images

Zdaniem ochroniarza Elvisa Presleya artysta często zapraszał do siebie nastoletnie dziewczyny, które pojawiały się pod bramami jego posiadłości. Alan Fortas twierdził, że Elvis Presley wiązał się z młodymi kobietami w wieku 13 lub 14 lat i kończył te relacje, gdy one robiły się starsze. Nie uprawiał z nimi seksu, ale urządzał pidżama party lub spędzał noce na rozmowie z nimi. Reuben Fine w książce "Love and Work" także twierdzi, że Elvis Presley nie uprawiał seksu z nieletnimi dziewczynami, bo zdawał sobie sprawie z tego, że mógłby trafić do więzienia.

Według wielu pogłosek Elvis Presley miał też obsesję na punkcie dziewictwa, gdyż podczas służby wojskowej w Niemczech spotykał się z prostytutkami, które często przenosiły choroby weneryczne. Dlatego po powrocie do USA miał się panicznie bać stosunków płciowych z kobietami, które nie były już dziewicami.

Elvis Presley był znany z rozrzutności

Elvis Presley znany był z wielkiej rozrzutności. Kosztownymi prezentami obdarowywał nie tylko najbliższych, ale także przypadkowych ludzi. Członkom swojej rodziny, współpracownikom, pracownikom kupował samochody i inne drogie prezenty.

Muzyk nie szczędził pieniędzy także na własne przyjemności. Kolekcjonował drogie samochody i broń palną, posiadał również samoloty. Za 100 tys. dol. kupił 14-akrową posiadłość Graceland w Memphis, w której to mieszkał do końca życia. Miał także domy w Bel Air i Palm Springs.

Elvis Presley z młodą kobietą
Elvis Presley z młodą kobietą
Źródło: Hulton Archive/Getty Images

Elvis Presley często posługiwał się innym nazwiskiem

Elvis Presley lubił posługiwać się fikcyjnymi nazwiskami, gdyż nie chciał, aby go rozpoznawano. Chciał zachować anonimowość podczas wyjazdów, dlatego meldował się w hotelach pod pseudonimem "John Burrows". Na zmyślone nazwiska zamawiał także leki oraz zgłaszał się do szpitala z powodu problemów zdrowotnych związanych z uzależnieniami.

Muzyk cierpiał na bezsenność, dlatego zażywał ogromne ilości środków nasennych, przy czym przyjmował deksedrynę na pobudzenie. Był uzależniony także od leków przeciwbólowych i amfetaminy. Cierpiał także na wiele innych dolegliwości, m.in. na jaskrę, wysokie ciśnienie krwi oraz uszkodzenie wątroby i jelita grubego spowodowane nadużywaniem narkotyków.

Elvis Presley z fankami
Elvis Presley z fankami
Źródło: Bettmann/Getty Images

Elvis Presley był posądzany o rasizm

Elvis Presley od początku swojej kariery miał szacunek do afroamerykańskich wykonawców i ich muzyki. Mimo segregacji rasowej i uprzedzeń do Afroamerykanów na południu Stanów Zjednoczonych, bawił się bez skrępowania w parku rozrywki w Memphis. Wydarzeniu nadano nazwę "kolorowej nocy". Wielu Amerykanów nie cierpiało Elvisa Presleya za to, że rozpowszechniał muzykę, która ma korzenie w społecznościach rasy czarnej, przez co promował ich kulturę.

W szczycie kariery artysty zaczęły pojawiać się jednak plotki o jego rasistowskich poglądach. Najsłynniejsza z nich mówiła, że Elvis Presley wypowiedział się o czarnoskórych, że "jedyną rzeczą, jaką czarni mogą dla niego zrobić, jest kupowanie jego płyt i pastowanie butów". Dziennikarz z afroamerykańskiego tygodnika "Jet" Louis Robinson rozpowszechniał informację, że według wielu świadków Elvis Presley był zdeklarowanym rasistą. Wielu afroamerykańskich artystów miało za złe muzykowi rozpowszechniane rock and rolla i twierdziło, że "Presley ukradł muzykę czarnym".

Film "Elvis"
Film "Elvis"

Fani wierzą, że Elvis Presley nadal żyje

Elvis Presley zmarł bardzo młodo. Miał 42 lata. 16 sierpnia 1977 we własnej posiadłości Graceland w Memphis nieprzytomnego artystę znalazła jego ówczesna partnerka, Ginger Alden. Miliony jego fanów nie przyjęły faktu jego śmierci do wiadomości. Istnieje wiele teorii spiskowych, jakoby upozorował on własną śmierć. Podobno wiedzie gdzieś spokojne życie na marginesie świata show-biznesu. Do dziś co jakiś czas słyszy się o możliwych miejscach jego schronienia.

Gazeta ze wzmianką o śmierci Elvisa Presleya
Gazeta ze wzmianką o śmierci Elvisa Presleya
Źródło: Toronto Star/Getty Images

Pierwsze pogłoski o upozorowanej śmierci pojawiły się zaraz po pogrzebie artysty. Kuzyn Presleya, Gene Smith, twierdził, że ciało w trumnie nie przypominało zmarłego. Podobno kochanka artysty dzień po jego śmierci znalazła w skrzynce list z dołączoną różą. Podpisany był przez "El Lancelota". To pseudonim Elvisa, o którym wiedziała tylko ona.

Pisarka Gail Brewer-Giorgio odkryła, że artysta miał brata bliźniaka, który urodził się martwy. Ujawniła też, że niedługo przed swoją śmiercią, muzyk pobrał milion dolarów z konta i zabrał akt zgonu, na którym widniał jego podpis. Grafolog, który zbadał dokument, uznał, że oba dokumenty zostały napisane przez jedną osobę.

Fani "króla rock and rolla" nadal się nie poddają i co jakiś czas udostępniają nowe dowody, które mają wskazywać, że Elvis Presley żyje. Muzyk miałby dzisiaj 87 lat. Podobno w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat widziano go w różnych miejscach. Niektórzy podejrzewają nawet, że Elvis Presley sam opiekuje się swoją posiadłością. Fani dostrzegli szereg podobieństw w posturze i sposobie poruszania się między gwiazdorem a mężczyzną, który sprząta w ogródku. Czy tak mógłby dziś wyglądać Elvis Presley? Oceńcie sami!

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: Wikipedia, WP Film, Viva

Źródło zdjęcia głównego: Silver Screen Collection/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

[NA ŻYWO] Gwiazdy na spotkaniu TVN. Wiosna na antenie stacji zapowiada się gorąco

[NA ŻYWO] Gwiazdy na spotkaniu TVN. Wiosna na antenie stacji zapowiada się gorąco

Edyta Folwarska o karierze, ocenianiu matek i relacji z Natalią Janoszek [WYWIAD]

Edyta Folwarska o karierze, ocenianiu matek i relacji z Natalią Janoszek [WYWIAD]

Gwiazdy na premierze drugiej części "Diuny". Paulina Krupińska, Damian Michałowski i inni olśnili eleganacją

Gwiazdy na premierze drugiej części "Diuny". Paulina Krupińska, Damian Michałowski i inni olśnili eleganacją

Klaudia Kardas i Jacek Kopczyński zerwali zaręczyny? "Czasami trzeba podejmować trudne decyzje" [TYLKO U NAS]

Klaudia Kardas i Jacek Kopczyński zerwali zaręczyny? "Czasami trzeba podejmować trudne decyzje" [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski o pracy i zarobkach DJ-a. "Jak ci się nie chce robić, to z niczego nie wyżyjesz" [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski o pracy i zarobkach DJ-a. "Jak ci się nie chce robić, to z niczego nie wyżyjesz" [TYLKO U NAS]

Proteiny na stoku. Zobaczcie, jak zdrowo się odżywiać podczas jazdy na nartach z Sokołowem
Materiał promocyjny

Proteiny na stoku. Zobaczcie, jak zdrowo się odżywiać podczas jazdy na nartach z Sokołowem

Adam Bobik zachwyca w filmie "Sami swoi. Początek". Sprawdźcie, czy znacie jego wszystkie role

Adam Bobik zachwyca w filmie "Sami swoi. Początek". Sprawdźcie, czy znacie jego wszystkie role

Leszek Możdżer o nowej płycie. Pokazał swoje królestwo. "Muzyka ma potencjał uzdrawiania ludzi"

Leszek Możdżer o nowej płycie. Pokazał swoje królestwo. "Muzyka ma potencjał uzdrawiania ludzi"

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Ramówka TVN na wiosnę 2024. Co zobaczymy na antenie? Nowe programy i kontynuacje

Ramówka TVN na wiosnę 2024. Co zobaczymy na antenie? Nowe programy i kontynuacje

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]