Mało kto wiedział, kim jest synowa Marty Lipińskiej. To prawdziwa gwiazda znana z czerwonego dywanu!

Marta Lipińska
Marta Lipińska
Źródło: MWMEDIA
Marta Lipińska to ceniona aktorka teatralna, radiowa i filmowa, a w serialach bawi widzów do łez. Najbliższa rodzina aktorki również jest znana w show-biznesie. Poznajcie jej wszystkich członków. Z pewnością znacie tych artystów, ale nie każdy z was wiedział, że są oni spokrewnieni.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że w polskie gwiazdy często wywodzą się z rodzin, w których niemal wszyscy członkowie związali swoją przyszłość z konkretną branżą. Mamy więc klany muzyków czy filmowców. Takim przykładem jest rodzina Damięckich. Zmarły w zeszłym roku Maciej Damięcki wywodził się właśnie z takiej familii.

Sprawdź: Bratem Macieja Damięckiego jest znany aktor. Brano ich za bliźniaków. Rodzina ma szlacheckie pochodzenie

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Maja Ostaszewska o popularności

Rodzina Marty Lipińskiej - znany mąż, syn i synowa

Marta Lipińska na partnerów życiowych wybierała artystów. Pierwszym mężem aktorki był operator filmowy Krzysztof Winiewicz. Jednak dopiero z drugim mężem zbudowała stały i szczęśliwy związek, który trwa od 1968 roku! Wybrankiem Marty Lipińskiej okazał się równie utalentowany aktor i reżyser teatralny Maciej Englert.

Maciej Englert jest zdobywcą wielu nagród. W latach 1979-81 pracował jako zastępca dyrektora Teatru Współczesnego w Warszawie, następnie sam objął stery. Zmiana na tym stanowisku nastąpiła niedawno. Po 45 latach artysta ustąpił miejsca. Nowym szefem Teatru Współczesnego od nowego sezonu zostanie Wojciech Malajkat, a jego zastępcą będzie Marcin Hycnar. Tak zdecydowała komisja konkursowa powołana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. 

Starszym bratem reżysera jest Jan Englert, a bratową aktorka Beata Ścibakówna.

Marta Lipińska i Maciej Englert doczekali się dwóch dzieci. Mają córkę Annę, która jest kostiumografką, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych oraz syna Michała, który został operatorem filmowym.

Michał Englert realizował filmy swojej byłej żony - znanej reżyserki Małgorzaty Szumowskiej. Następnie związał się z Mają Ostaszewską. Więcej o tej parze w drugiej części artykułu.

Marta Lipińska i Maciej Englert
Marta Lipińska i Maciej Englert
Źródło: MWMEDIA

Maja Ostaszewska o związku z Michałem Englertem

Maja Ostaszewska i Michał Englert doczekali się dwójki dzieci. Para nie zdecydowała się na zawarcie małżeństwa. Aktorka wyjaśniła w jednym z wywiadów, że nie wyklucza, że może kiedyś zmieni zdanie, ale ślub nie jest jej potrzebny. Zakochani poznali się na jednej z imprez SPATiF-u w Sopocie. Zauroczyli się sobą w tańcu na molo. Artystka wyznała, że czuła w sobie niewyobrażalne emocje i wiedziała, że mężczyzna jest jej przeznaczony.

"Piętnaście lat wspólnego życia z Michałem, dom, który tworzymy z dwójką naszych dzieci, to dla mnie wielka wartość. Przechodziliśmy różne wzloty i upadki, chwile euforyczne i trudne, ale nadal mamy się dobrze, nie wypaliliśmy się" - przekonywała jakiś czas temu w wywiadzie dla "PANI".

Michał Englert często współpracuje ze swoją byłą żoną Małgorzatą Szumowską. Co ciekawe Maja Ostaszewska przyjaźniła się z reżyserką, zanim poznała ukochanego.

"Poznałyśmy się jeszcze jako nastolatki. Małgośka ma bardzo silną, przywódczą osobowość i jest bardzo bezpośrednia. Nie obgaduje, nie knuje za plecami; jeśli coś do kogoś ma, to wali prosto z mostu. To może być przykre, ale ja bardzo cenię taką szczerość. Prywatnie przyjaźnimy się i rozumiemy" - wyjaśniła w tym samym wywiadzie.

Zobacz: Maja Ostaszewska pokazała syna. Obok ich podobieństwa nie można przejść obojętnie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości