5 polskich gwiazd, które odeszły zbyt wcześnie. Ich nagła śmierć wstrząsnęła wszystkimi

Autor:
Kamila
Jamrożek
Gwiazdorzy, którzy odeszli młodo

#TEGONIEWIESZ. Wielu utalentowanych artystów zostało odebranych nam zbyt wcześnie. Oto 5 młodych polskich gwiazdorów, którzy mieli przed sobą obiecujące kariery, zdążyli już wzbudzić zachwyt fanów, ale los okrutnie pozbawił ich przyszłości. Stracili życie nagle i niespodziewanie, a często okoliczności ich przedwczesnych śmierci pozostają tajemnicą do dziś.

W historii show-biznesu znajdujemy wiele młodych talentów, którzy błyskawicznie zdobyli sławę i rozpoznawalność, a ich przyszłość malowała się obiecująco. Niestety, przedwczesna śmierć przerwała ich życiową podróż, pozostawiając zarówno ich fanów, jak i cały medialny świat w szoku. Co więcej, niejednokrotnie przyczyny tych tragicznych odejść do dziś pozostają owiane tajemnicą. Prześledźmy los pięciu niezwykłych gwiazdorów, których świat stracił zbyt wcześnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

1. Zbigniew Cybulski – miała zabić go miłość

Legendarny polski aktor Zbigniew Cybulski, często nazywany polskim Jamesem Deanem, zmarł tragicznie 8 stycznia 1967 roku na wrocławskim Dworcu Głównym. 39-letni aktor usiłował wskoczyć do ruszającego już pociągu expresowego Odra, niestety zginął na miejscu. Jego śmierć wstrząsnęła opinią publiczną, wywołując liczne teorie i spekulacje na temat okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

W mediach pojawiły się różne teorie, w tym romantyczna wersja sugerująca, że aktor próbował spotkać się w pociągu z Marlene Dietrich, z którą łączył go romans. Inne teorie mówią, że wracał ze spotkania z kochanką Ewą Warwas. Czyżby gwiazdor zginął przez miłość? Niektórzy twierdzą, że po prostu spieszył się na próbę w Teatrze Telewizji w Warszawie.

Dokładne okoliczności śmierci Zbigniewa Cybulskiego pozostają niejasne. Archiwalne dokumenty ujawniły, że aktor był pod wpływem alkoholu w chwili wypadku, ale istnieją kontrowersje co do tego, czy był naprawdę pijany. Śledztwo prokuratury zostało umorzone, a akta sprawy zostały zniszczone.

Mimo spekulacji wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, a tajemnice związane z tragiczną śmiercią Zbigniewa Cybulskiego pozostają niewyjaśnione.

Zbigniew Cybulski
Zbigniew Cybulski Zbigniew Cybulski Źródło: MWMEDIA

2. Marcin Kołodyński – wisiało nad nim fatum?

Marcin Kołodyński, polski aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny, urodzony w 1980 roku, zginął tragicznie 1 lutego 2001 roku w nieszczęśliwym wypadku na stoku podczas zjazdu na snowboardzie. Był znany z programów młodzieżowych takich jak "5-10-15" i "Rower Błażeja", a także z udziału w filmach, w tym "Sara" i "Chłopaki nie płaczą".

Marcin Kołodyński rozpoczął karierę w telewizji już jako dziecko, a jego popularność rosła wraz z udziałem w różnych programach. Miał aspiracje aktorskie i grał w kultowych produkcjach telewizyjnych, co sprawiało, że stawał się coraz bardziej rozpoznawalną postacią w mediach.

Niestety, jego obiecującą karierę przerwała tragiczna śmierć w wieku 20 lat w 2001 roku. Podczas zjazdu na snowboardzie na słabo oświetlonej trasie uderzył w ratrak, co spowodowało jego śmierć na miejscu. Jego śmierć była ogromnym szokiem dla rodziny, przyjaciół i fanów.

Niespełna rok po śmierci Marcina Kołodyńskiego doszło do kolejnej druzgocącej tragedii. W wypadku samochodowym zginął Wojciech Błaszczuk. Wzbudziło to wśród niektórych znajomych i kolegów z telewizji uczucie, że zawisło nad nimi jakieś fatum.

3. Waldemar Goszcz – to nie on miał siedzieć za kierownicą

Waldemar Goszcz był aktorem, modelem, piosenkarzem i zwycięzcą konkursu "Twarz Roku". Szybko stał się rozpoznawalny w branży muzycznej oraz aktorskiej. Zyskał sławę rolą w serialu "Adam i Ewa" w 2000 roku, która przyniosła mu status bożyszcza nastolatek.

Jego życie i karierę tragicznie przerwał wypadek samochodowy w 2003 roku. W samochodzie podróżowali także aktor Radosław Pazura i producent muzyczny Filip Siejka, którzy przeżyli. Waldemar Goszcz zginął na miejscu. Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Samochód poruszał się 150 km/h.

Ciało Waldemara Goszcza po wypadku było w takim stanie, że trudno było go zidentyfikować. Radosław Pazura doznał poważnych obrażeń, ale przeżył dzięki natychmiastowej operacji. Groziło mu kalectwo. Filip Siejka uniknął poważnych obrażeń. Tłumaczył potem, że Waldemar Goszcz był kiepskim kierowcą i to on miał prowadzić, ale nieszczęśliwym zrządzeniem losu to aktor wsiadł za kierownicę.

Waldemar Goszcz zginął tragicznie Źródło: Getty Images

4. Dariusz Siatkowski – jego śmierć pozostaje niewyjaśniona

Dariusz Siatkowski, znany z roli Pawła Zawady w kultowej komedii "Kogel-mogel," zmarł nagle w hotelu pod Łodzią w 2008 roku, w wieku 48 lat. Okoliczności jego śmierci wciąż pozostają tajemnicą. Mimo że prowadzono śledztwo, nie potwierdzono żadnej oficjalnej przyczyny jego zgonu. Po jego śmierci pojawiły się spekulacje na temat jego samotności, depresji i zażywania narkotyków oraz alkoholu. Jednak te teorie nie zostały potwierdzone.

Sekcja zwłok nie dostarczyła jednoznacznych odpowiedzi, a akta sprawy zniknęły, co budziło podejrzenia. Jego śmierć wciąż pozostaje niewyjaśniona, a szanse na odkrycie prawdy maleją z biegiem czasu.

Kadr z filmu 'Kogel Mogel'.
Dariusz Siatkowski Kadr z filmu 'Kogel Mogel'. Źródło: screen youtube.com/Klasyka Polskich Filmów

5. Robert Leszczyński – nie wiedział, że był chory

Robert Leszczyński był znanym dziennikarzem muzycznym, krytykiem, prezenterem telewizyjnym, gitarzystą i DJ-em. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej, a także założył zespół Karate Musiq. Był jurorem w programie "Idol" i prowadził autorski program "Mop Man." Był założycielem Partii Demokratycznej i kandydował do różnych instytucji politycznych.

Robert Leszczyński przejął opiekę nad córką po tym, jak jej matka zapadła w śpiączkę po udarze. Kiedy 1 kwietnia 2015 roku w mediach pojawiła się informacja o jego śmierci Roberta Leszczyńskiego, wszyscy myśleli, że to mało śmieszny, primaaprilisowy żart. Niestety dziennikarz został znaleziony martwy w swoim warszawskim mieszkaniu. Nie znaleziono śladów alkoholu ani narkotyków w jego ciele.

Wyniki sekcji zwłok wskazały na niewydolność wielonarządową związaną z zaburzeniami metabolicznymi w przebiegu cukrzycy. Okazało się, że Robert Leszczyński nie wiedział, że jest chory na cukrzycę i nigdy jej nie leczył.

Robert Leszczyński
Robert Leszczyński Robert Leszczyński Źródło: MWMEDIA
Robert Leszczyński
Robert Leszczyński Robert Leszczyński Źródło: MWMEDIA

#TegoNieWiesz to cykl artykułów w serwisie cozatydzien.tvn.pl, który przedstawia intrygujące fakty i mało znane ciekawostki ze świata kultury i show-biznesu. Czy wiesz, jak wiele niesamowitych historii i fascynujących anegdot wiąże się z twoimi ulubionymi artystami, filmami, serialami czy muzyką? Nie wiesz? Spokojnie, pomożemy ci je odkryć!

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości