Agata Duda rozpoczęła akcję "Rosyjskie kobiety zatrzymajcie wojnę". Apel porwał tłum internautek

Agata Duda rozpoczęła akcję "Rosyjskie Kobiety Zatrzymajcie Wojnę"
Agata Duda rozpoczęła akcję "Rosyjskie Kobiety Zatrzymajcie Wojnę"
Źródło: MWMEDIA
Agata Duda zainicjowała specjalną akcję pt. "Rosyjskie kobiety zatrzymajcie wojnę". Pierwsza Dama zachęca do promowania hasła w mediach społecznościowych. Jej pomysł popierają gwiazdy. O akcji wypowiedziała się nawet ukraińska dziennikarka.

Żona prezydenta Andrzeja Dudy apeluje o to, aby nie lekceważyć sytuacji w Ukrainie. Do obywateli Rosji muszą docierać sygnały, że cały świat sprzeciwia się wojnie. Agata Duda rozpoczęła specjalny przekaz w mediach społecznościowych, do którego przyłącza się coraz więcej osób. Dzień Kobiet był pretekstem, aby podzielić się z obserwatorami kilkoma przemyśleniami.

Agata Duda apeluje do sumień rosyjskich kobiet

Pierwsza Dama przemówiła do swoich obserwatorów w mediach społecznościowych. Agata Duda wierzy w solidarność kobiet na całym świecie i w to, że jej przesłanie przebije się przez rosyjską cenzurę.

"Zwracam się z apelem do kobiet na całym świecie. Nie możemy pozostać obojętne wobec wojny na Ukrainie, która z dnia na dzień pochłania coraz więcej ofiar, także wśród ludności cywilnej. Przypadający 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet to jedno z najważniejszych świąt w Rosji. Wykorzystajmy tę szczególną okazję, by zwrócić się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się w Ukrainie wojny. Poprośmy je o to, by dla pokoju i życia, jako matki, żony, córki rosyjskich oficerów i żołnierzy uczestniczących w inwazji na Ukrainę, wystąpiły w dniu swego święta przeciw dalszemu rozlewowi krwi [...] Mam nadzieję, że jeśli to przesłanie rozejdzie się szeroko po świecie, zdoła przebić się przez rosyjską cenzurę i dotrze do serc i umysłów tysięcy Rosjanek. Kobiety razem mogą zdziałać wiele i wierzę, że naprawdę mogą zatrzymać wojnę w Ukrainie!​" - słyszymy w poruszającej przemowie Agaty Dudy.

Andrzej Zieliński o pseudopatriotach
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Ukraińska dziennikarka reaguje na apel Agaty Dudy

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele wpisów z hasłem promowanym przez Agatę Dudę. Internautki połączyły siły i apelowały o jedność w tej sprawie. Kobiety pozowały z kartką z napisem: "Rosyjskie Kobiety Zatrzymajcie Wojnę", mając nadzieję, że przekaz pójdzie dalej. I tak też się stało. Na to hasło zareagowała ukraińska dziennikarka Lesia Vakuliuk.

"Bardzo dziękuję pani prezydentowej za to zdjęcie. Dziękuję też za wsparcie od władz Polski. Myślę, że kobiety w innych krajach i Polsce popierają panią prezydentową i ludzie zaczną robić nagrania i zdjęcia z tym hasztagiem i prośbą do rosyjskich kobiet, ale nie wiem, czy wszystkie rosyjskie kobiety mogą i chcą zrobić coś, by ta wojna w Ukrainie się skończyła" – powiedziała dziennikarka w rozmowie z "Wirtualną Polską".

Dziennikarka nawiązała do propagandy w Rosji. W telewizji pokazywany jest zupełnie inny obraz sytuacji w Ukrainie. Wiedza na temat wojny jest manipulowana.

"Chłopiec rozmawiał ze swoją mamą i powiedział, że jest w Ukrainie na wojnie i ona zapytała go, co tam robi. Myślała, że to operacja specjalna, a on jej przekazał, że to jest wojna, że zabijają cywilów, zrzucają bomby. Jego mama powiedziała 'o czym Ty mówisz? U nas w telewizji pokazują, że weszliście, żeby pomagać Ukraińcom'. Chłopak przekazał, że zabijają tutaj ludzi, na co jego mama odpowiedziała: 'przecież Putin powiedział, że ratujemy Ukraińców, że robicie dobrze'" - opowiedziała dziennikarka.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości