Agata Kulesza o kosztach zawodu. "Zdarzało się, że szłam do charakteryzacji i nagle płakałam"

Agata Kulesza
Agata Kulesza o kosztach zawodu. W jaki sposób przeżywa trudne emocje na planie?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl
Agata Kulesza wielokrotnie wystawia swoją psychikę na działanie skrajnych emocji. Tak wygląda życie aktorki, ale gwiazda "Skazanej" kocha swój zawód. W rozmowie z Kaliną Szymankiewicz opowiedziała o tym, w jaki sposób odreagowuje po skończonej pracy. Zdradziła, w jakich sytuacjach czuje się bezradna.

Z Agatą Kuleszą porozmawialiśmy w kamperze aktorskim rozstawionym na planie ostatniej serii serialu "Skazana". Zobaczcie szczery wywiad z artystką.

Agata Kulesza o kosztach zawodu aktorki. Jak odreagowuje trudne sceny?

Agata Kulesza ma na koncie role w filmach: "Róża", "Ida" czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". W serialu "Skazana" również dotyka trudnych tematów. Wszystkie jej bohaterki mają złożoną naturę i doświadczają różnych tragedii. Wydobycie z nich prawdy jest dla aktorki wspaniałym wyzwaniem, ale jak bezpiecznie "wyjść z postaci", by wrócić do prawdziwego życia?

- To nie jest tak, że ja kończę przedstawienie i odreagowuję, leżąc, dysząc i płacząc. Jestem po prostu zmęczona fizycznie. Muszę się wyspać i muszę tak wyhamować, ale nie mam tak, że ja później po przedstawieniu czy po jakichś takich trudnych, emocjonalnych scenach płaczę w domu. No może miałam dwa razy jakieś takie przygody, że odreagowywałam to jakoś, ale ja nie mam z tym problemu. Po prostu wiem, gdzie jest moje życie realne i wiem, jaki mam zawód - wyjaśniła w wywiadzie dla cozatydzien.tvn.pl.

Agata Kulesza wyjaśniła, że gdyby nie radziła sobie z emocjami na planie, nie mogłaby uprawiać tego zawodu.

- I gdybym miała wykonywać ten zawód, że każda moja rola później by zostawiała na psychice jakieś straszne ślady, to myślę, że nie nadawałabym się do tego zawodu. To znaczy, że wtedy po prostu musiałabym się zamknąć w jakimś sanatorium, a nie uprawiać ten zawód - podkreśliła.

Kiedy najtrudniej radzi sobie z emocjami?

- Jestem rozgimnastykowana emocjonalnie, bo dużo gram, więc jeżeli to jest dobrze napisane, jeżeli jestem dobrze obsadzona, to nie jest jakiś problem, jeżeli mam dobrych partnerów. Dla mnie jest gorzej, jeżeli ja jestem źle obsadzona albo coś nie pasuje, to wtedy ja to przeżywam. Czuję się bezradna i nie potrafię tego zrobić, to wtedy to przeżywam - zdradziła.

Zdarzało się, że grałam jakąś taką trudną scenę i szłam do charakteryzacji i nagle płakałam. Ale to był rodzaj jakiegoś oczyszczenia czy rodzaj rozładowania napięcia, ale później nic się nie dzieje
- wyznała przed naszą kamerą.

- Ja jestem zadowolona, bo ja kocham ten zawód i to jest moja pasja, więc ja się raczej cieszę z tego, że ja to wykonuję, a nie później płaczę po planie. Nie mogłabym wykonywać, moim zdaniem, tego zawodu, gdyby to oznaczało takie koszta. Koszta zawsze są jakieś, bo to jest pewnego rodzaju zawód, który polega na tym, że pokazujemy swoje emocje czy swoją wrażliwość. Ja gdzieś tam się odkrywam, ale widocznie mam jakiś taki gen występowania, że w ogóle ten zawód wybrałam - podsumowała.

"Skazana" - premiera nowego sezonu. Gdzie obejrzeć?

Finałowy sezon "Skazanej" będzie miał tylko cztery odcinki. Produkcja zadebiutuje w serwisie Max we wtorek 11 czerwca. Drugi odcinek będzie można obejrzeć w piątek 14 czerwca, trzeci 21 czerwca, a czwarty 28 czerwca. Na platformie dostępne będą również wszystkie poprzednie sezony produkcji.

Co czeka bohaterów "Skazanej"?

Trwa śledztwo w sprawie Hepnera. Prokurator Sobecki i komisarz "Mario" Piotrowski są początkowo bezradni. Solidarność Pati i Kosy z Alicją uniemożliwia skazanie winnej. Śledczy postanawiają zmienić taktykę i przenoszą dziewczyny z aresztu śledczego z powrotem do jednej celi w Zabrzu.

Zamknięta na więziennym oddziale psychiatrycznym Dorota Wójcik kontaktuje się z Kraszeckim. Chce, by napisał jej biografię, przy okazji wspomina Alicję. Do Maria zgłasza się Wiki. Zdecydowała się zeznawać. Mario dowiaduje się, że Pati wróciła za kraty niesłusznie. Postanawia to wykorzystać, żeby doprowadzić do skazania Alicji.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości