Aleksandra Adamska spanikowała na planie "Skazanej". "Co my robimy, to był szok"

Aleksandra Adamska
Reżyser "Skazanej" o pojawieniu się Aleksandry Adamskiej w serialu. "To był taki szok"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl
Jak wyglądał pierwszy dzień Aleksandry Adamskiej na planie serialu "Skazana"? Reżyser Bartosz Konopka zdradził nam, jakie emocje u Agaty Kuleszy i pozostałej części obsady wywołała młoda aktorka. Okazało się, że serialowa Pati obawiała się, że nie będzie pasować do koncepcji produkcji. "Ona była przestraszona na maksa" - wspomina reżyser. Co wydarzyło się później?

Główną bohaterką w serialu "Skazana" jest Alicja Mazur rewelacyjnie zagrana przez Agatę Kuleszę. Jednak z czasem na ekranie zaczęła dominować Aleksandra Adamska, która stworzyła postać, o której nie da się zapomnieć. Aktorka sama proponowała teksty, sposób poruszania się i wyrażania swojej bohaterki, ale czy od początku jej ekspresja spodobała się członkom ekipy "Skazanej"?

"Skazana". Aleksandra Adamska spanikowała na planie. Jak zareagowała na nią Agata Kulesza?

Kalina Szymankiewicz z serwisu cozatydzien.tvn.pl była na planie ostatniej części "Skazanej". W rozmowie z reżyserem dowiedziała się, że Agata Kulesza była wybrana do swojej roli na początku. Odbyły się próby i twórcy serialu mogli zobaczyć, czy jej bohaterka współgra z postacią Pati zaproponowaną przez Aleksandrę Adamską. Zapytaliśmy więc Bartosza Konopkę, czy jeśli aktorki nie miałyby między sobą tzw. chemii na ekranie, to zdecydowano by o zamienieniu jednej z nich. Reżyser odpowiedział, że robi się tak w ostateczności, ale po to są próby, aby utwierdzić się, że obsadzenie tych dwóch aktorek było właściwym wyborem.

Reżyser "Skazanej" ujawnił emocje Aleksandry Adamskiej, gdy pierwszy raz prezentowała pozostałym członkom obsady, w tym Agacie Kuleszy, jaki ma pomysł na Pati.

- Była taka śmieszna sytuacja na początku. Pamiętam, że to było w hali, jak dziewczyny już grały wcześniej, nagle pojawiła się właśnie Ola Adamska jako Pati i to był jej pierwszy dzień. Ona była przestraszona na maksa. My już trochę gadaliśmy, znaliśmy się, już poznała też dziewczyny, Kulesze i innych, no ale mimo wszystko pierwszy raz się pojawia i nagle, wiesz, to był taki szok, no bo w tych takich realistycznych scenach, gdzie jest dużo napięcia, nagle pojawia się ktoś taki, który jakby wszystko wywala i jest jakby z innego filmu. No i Ola widziała, ja widziałem też reakcję właśnie Agaty i innych dziewczyn, ekipy, że oni tak patrzą i czy to jest na poważnie, czy to jest jakiś żart, o co tu chodzi — opowiedział Bartosz Konopka.

Reżyser wspomina, że Aleksandra Adamska miała dużo wątpliwości, czy to, co robi ze swoją postacią, jest właściwe.

- Jest bardzo wrażliwa i wzięła mnie za dekorację dosyć szybko i mówi: "Bartuś, co my robimy, bo to chyba jest wszystko niedobrze, weź mi powiedz, co my robimy". Ja mówię: "Ola, ja to patrzę chłodnym okiem, przez monitory i widzę, że to jest idealne, że to jest taka prawda w tym, ty nie oszukujesz, masz tą postać w sobie, nie przejmuj się, dla nas te kontrasty są bardzo dobre. Ja sam nie wiem jeszcze, jak to się potoczy, czy one cię zaakceptują, ale idziemy w to, robimy i dajmy sobie czas - powiedział współtwórca serialu.

Rzeczywiście to była kwestia dwóch, trzech dni, wszyscy zobaczyli, że to jest wiarygodne, prawdziwe. Ola też bardzo mocno przepisywała te teksty i pisała je świetnie, co też świadczyło o tym, że ona tą Pati ma w sobie, więc potem napięcie siadło i zaczęła się super atmosfera
- podkreślił w rozmowie dla cozatydzien.tvn.pl.
Bartosz Konopka
Bartosz Konopka
Źródło: MWMEDIA

"Skazana" - premiera nowego sezonu. Gdzie obejrzeć?

Finałowy sezon "Skazanej" będzie miał tylko cztery odcinki. Produkcja zadebiutuje w serwisie Max we wtorek 11 czerwca. Drugi odcinek będzie można obejrzeć w piątek 14 czerwca, trzeci 21 czerwca, a czwarty 28 czerwca. Na platformie dostępne będą również wszystkie poprzednie sezony produkcji.

Co czeka bohaterów "Skazanej"?

Trwa śledztwo w sprawie Hepnera. Prokurator Sobecki i komisarz "Mario" Piotrowski są początkowo bezradni. Solidarność Pati i Kosy z Alicją uniemożliwia skazanie winnej. Śledczy postanawiają zmienić taktykę i przenoszą dziewczyny z aresztu śledczego z powrotem do jednej celi w Zabrzu.

Zamknięta na więziennym oddziale psychiatrycznym Dorota Wójcik kontaktuje się z Kraszeckim. Chce, by napisał jej biografię, przy okazji wspomina Alicję. Do Maria zgłasza się Wiki. Zdecydowała się zeznawać. Mario dowiaduje się, że Pati wróciła za kraty niesłusznie. Postanawia to wykorzystać, żeby doprowadzić do skazania Alicji.

Jak zakończy się historia osadzonej w zakładzie karnym w Zabrzu Alicji Mazur? Oglądajcie!

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia/x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości