Seriale

Kolejny sukces serialu "Skazana". Produkcja uhonorowana prestiżową nagrodą

Seriale

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Skazana" laureatem "Tytanowego Oka"

Serial "Skazana" cieszy się dużym uznaniem nie tylko wśród widzów, którzy śledzą z zapartym tchem losy sędzi Alicji Mazur i czekają z niecierpliwością na kolejny sezon. Hit pod marką Player Original został doceniony także na prestiżowym wydarzeniu branżowym.

Serial "Skazana" został uhonorowany nagrodą "Tytanowego Oka" w kategorii polska produkcja telewizyjna podczas gali otwierającej tegoroczną edycję PIKE. W imieniu stacji i produkcji nagrodę odebrała Dorota Żurkowska - członek zarządu TVN Warner Bros. Discovery.

"Skazana" laureatem "Tytanowego Oka"

W poniedziałek 3 października rozpoczęła się 49. edycja Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Wydarzenie zainaugurowała uroczysta gala otwierająca, podczas której wręczono statuetki "Tytanowego Oka" i "Złotej PIKE". Aż trzy z nich trafiły do TVN Warner Bros. Discovery.

Jednym z wygranych wieczoru była produkcja pod marką Player Original "Skazana". Serial z Agatą Kuleszą w roli głównej zdobył "Tytanowe Oko" w kategorii polska produkcja telewizyjna. Nagrodę w imieniu TVN Warner Bros. Discovery i produkcji odebrała Dorota Żurkowska - członek zarządu firmy.

"Serial cieszy się ogromną popularnością wśród widzów i znowu został doceniony przez branżę: twórców i operatorów" - powiedziała ze sceny Dorota Żurkowska.

Leon Myszkowski w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Leon Myszkowski w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?" Leon Myszkowski w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"

"Skazana" - o czym jest serial?

"Skazana" to z pewnością jeden z największych i sukcesów Playera ostatnich miesięcy. Produkcja pod marką Player Original to historia inspirowana książką Ewy Ornackiej "Skazane na potępienie". Surowa sędzia Alicja Mazur (Agata Kulesza) w wyniku intrygi, zostaje niesłusznie oskarżona o morderstwo i trafia do zakładu karnego, gdzie siedzą kobiety przez nią skazane.

Ola Adamska w serialu "Skazana 2"
Ola Adamska w serialu "Skazana 2" Źródło: materiały prasowe TVN

"Skazana" - kiedy drugi sezon?

Serial "Skazana" doczekał się 2. sezonu, który będzie można oglądać od 15 listopada. O czym opowie kontynuacja? Rąbka tajemnicy uchylił reżyser seriali Bartosz Konopka.

"Mamy nową sytuację między bohaterami. Oprócz tego, że akcja drugiego sezonu dalej dzieje się w więzieniu z naszymi znanymi bohaterkami i bohaterami, to dochodzi też poważny, duży wątek handlu kobietami. Ten cień mafii, który pojawił się w pierwszym sezonie, rozrasta się dosyć mocno i nasi bohaterowie są coraz bardziej w to uwikłani. Po przeczytaniu scenariusza czułem, że to jest wyjątkowe w tym sensie, że opowiada o czymś, co dzisiaj czujemy i bardzo mocno nas dotyka. Chodzi o to, że świat się trochę wykoleja, że łatwo nam stracić to, co zawsze wydawało nam się, że mieliśmy, że jesteśmy bezpieczni. Być może na tym też polega sukces skazanej. Mimo iż to jest ciężki i mroczny serial, to on daje w każdym odcinku światełko w tunelu" - powiedział Bartosz Konopka w wywiadzie dla "Co Za Tydzień".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości