Agata Młynarska opowiedziała o historii leczenia. "To jak śledztwo dr. House'a"

Agata Młynarska opowiedziała o chorobach
Agata Młynarska opowiedziała o chorobach
Źródło: MWMEDIA
Agata Młynarska zdradziła historię swojego leczenia. Dziennikarka od dzieciństwa boryka się z licznymi schorzeniami. W ostatnim poruszającym wpisie opisała szczegółowo swoją drogę do zdrowia.

Agata Młynarska od lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi, w tym chorobą Leśniowskiego-Crohna - nieswoistym zapaleniem jelit oraz fibromialgią - przewlekłą, niezapalną chorobą reumatyczną tkanek miękkich. Za pośrednictwem platform społecznościowych regularnie publikuje informacje dotyczące swojej walki z chorobami. Dziennikarka nie owija w bawełnę - dolegliwości wiążą się z ciągłym bólem i znacznie utrudniają normalne funkcjonowanie.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo.

Olivier Janiak o karierze synów
Olivier Janiak o karierze synów

Agata Młynarska ma problemy ze zdrowiem. Zaczęły się już w dzieciństwie

Na swoim profilu na Instagramie Agata Młynarska opublikowała długi wpis, w którym przedstawiła historię swojej choroby. Pochwaliła się również, że minął już prawie miesiąc od momentu rozpoczęcia nowej terapii.

"W zespole chorób autoimmunologicznych leczenie jest ogromnym wyzwaniem. Dla chorego, który wie, choć czasem się gubi, co dzieje się z jego organizmem i dla lekarzy, to jak śledztwo dr. House'a" - porównała.

Dziennikarka przyznała, że problemy ze zdrowiem towarzyszą jej już od dzieciństwa. Jej ojciec, znany muzyk Wojciech Młynarski, cierpiał na chorobę afektywną dwubiegunową od 1972 roku. Agata Młynarska najmłodsze lata przeżyła obwiniając się o złe samopoczucie taty.

"Wszystko zaczęło się w dzieciństwie. Jako osoba współuzależniona, dzięki terapii i pracy nad emocjami i stroną psychiczną dotarłam do zrozumienia mechanizmów wywołujących choroby" - pisała.

Agata Młynarska podjęła leczenie. Dolegliwości nie pozwalały jej normalnie funkcjonować

Agata Młynarska cierpi na niejedną chorobę. Towarzyszą jej astma, duszności i infekcje, bóle brzucha, zaparcia, swędząca skóra, pojawiły się też stany lękowe, odcięcie od emocji, perfekcjonizm, pracoholizm i branie winy na siebie.

"Na 45 urodziny diagnoza - Leśniowski Crohn. A astma dalej śmiga, skóra dalej swędzi. Wjeżdża na pełnej petardzie- spondyloarthritis , przestaję chodzić, wyję z bólu stawów. Nie śpię. Od lat biorę sterydy. Mimo to wciąż staram się funkcjonować, pracuję" - tłumaczyła.

Przestrzeganie zaleceń lekarzy i pilnowanie terapii przyniosło już konkretne efekty. O powiązaniach między chorobami, a emocjami dziennikarka obiecała opowiedzieć niebawem.

"Za cztery dni wracam do pracy. Nie zawaliłam jednej godziny w programie leczenia. Ćwiczę, notuję, odpoczywam i chodzę na terapię. Nie stracę tej szansy" - przekonuje.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości