Agata Rubik o problemie córki w szkole w USA. Helena była już u dyrektora

Agata Rubik
Agata Rubik o problemach córki w USA
Źródło: MWMEDIA
Agata Rubik poinformowała o pierwszych trudnościach, z jakimi spotkała się jej starsza córka w amerykańskim systemie edukacji. To dopiero początek nowej szkoły, a 14-letnia Helena jest już po pierwszej rozmowie z dyrektorem. Zażalenia nie płynęły jednak z jego strony, wręcz przeciwnie.

Agata i Piotr Rubik niedawno opuścili Polskę, aby razem z dziećmi zamieszkać za oceanem. Od momentu przeprowadzki małżonkowie aktywnie dzielą się swoimi doświadczeniami "amerykańskiego snu", regularnie informując fanów o codziennych wydarzeniach z dalekiego Miami. Para systematycznie dokumentuje nowe życie, prezentując m.in. proces urządzania mieszkania czy przygotowania do egzaminu na prawo jazdy. Teraz Agata Rubik podzieliła się przemyśleniami na temat starszej córki i jej doświadczeń w nowej szkole. Wyjaśniła, dlaczego Helena nie była zadowolona po pierwszym dniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Twórca Suchara Codziennego w Stefie Żywiec Zdrój o sposobach na upały
Źródło: "Co Za Tydzień"

Córki Agaty i Piotra Rubików w nowych szkołach w Miami

Z relacji, którą Agata Rubik zamieściła na Instagramie, możemy wywnioskować, że młodsza z jej córek szybko zaaklimatyzowała się w amerykańskim systemie edukacji. Fanów z Instagrama poinformowała, że 10-letnia Alicja zdążyła już nawiązać pierwsze przyjaźnie. Starsza córka Rubików nie miała jednak tak udanego początku w nowej szkole. 14-letnia Helena była rozczarowana pierwszym dniem w liceum.

"Niestety, Helena nie wróciła do domu z uczuciem satysfakcji po pierwszym dniu. Jednak wróciła z zadaniami domowymi" - Agata opowiedziała o tym na Instagramie.

Agata Rubik zdecydowała się podzielić szczegółami związanymi z początkami Heleny w nowym amerykańskim liceum podczas ostatniej transmisji na żywo na Instagramie. Żona Piotra Rubika otwarcie opowiedziała obserwatorom, że jej córka podchodzi do nauki bardzo poważnie i nie lubi, gdy coś nie idzie zgodnie z jej planem. Okazało się, że Helena nie była zadowolona z grup, do których została przydzielona w nowej szkole.

Helena Rubik sama poradziła sobie z trudnościami w szkole

Helena ma jednak wyznaczone cele edukacyjne i dąży do ich realizacji. Dlatego, kiedy coś nie idzie po jej myśli, reaguje z frustracją. Nastolatka została przypisana do grup, które niekoniecznie jej odpowiadają i pragnęła przenieść się do nieco lepszych. Martwiła się, że może zostać zignorowana i niedoceniona – wyjaśniła Agata Rubik w trakcie swojego live'a na Instagramie.

Agata Rubik opowiedziała fanom o tym, że Helena "porozmawiała już z dyrektorem". Na szczęście problem nastolatki został rozwiązany. Agata podkreśliła, że ona i jej mąż podejmują wszelkie wysiłki, aby wspierać swoją córkę i przekazać jej, że nie warto skupiać się na trudnościach.

Podczas live'a Agata Rubik również uchyliła rąbka tajemnicy dotyczącej przyszłości Heleny, która już teraz myśli o studiach – i to nie byle jakich. Przyszła studentka ma zamiar kontynuować naukę na uczelni należącej do prestiżowej grupy Ivy League. W skład tej grupy wchodzi 8 prywatnych uczelni cieszących się dużym prestiżem zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą. Są to między innymi Harvard, Columbia, Princeton czy Yale.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości