Alicja Janosz zdradziła, co powiedział o niej ksiądz podczas kazania. "Bardzo mnie to bolało"

Alicja Janosz
Alicja Janosz
Źródło: MWMEDIA
Alicja Janosz lata temu w wywiadzie deklarowała, że jest osobą wierzącą, ale w kościele spotkała ją oburzająca i smutna sytuacja. Piosenkarka opowiedziała, co usłyszała od księdza podczas kazania. Gwiazda wzięła jego słowa do siebie i zapamięta je na całe życie. Czym dziś zajmuje się artystka?

Alicja Janosz to polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów oraz laureatka pierwszej edycji programu "Idol". Karierę muzyczną zaczęła w wieku ośmiu lat, wygrywając Grand Prix na Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Sosnowcu. Następnie próbowała swoich sił w musicalu. Po wygranej w talent show wydała płytę z singlami "Zmień siebie" i "Zbudziłam się", które stały się przebojami. W 2004 roku z piosenką "I'm Still Alive" startowała w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004. Zajęła czwarte miejsce.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Piotr Kupicha doświadczył klątwy sławy
Piotr Kupicha doświadczył klątwy sławy. "Mam dużo szczęścia, że mam gdzie wracać"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Alicja Janosz oburzona zachowaniem księdza podczas mszy

W 2016 roku artystka gościła w programie Wojciecha Jagielskiego. Promowała wówczas płytę "Retronowa". Artystka opowiedziała o przykrym incydencie, który zdarzył się podczas mszy w kościele, do którego uczęszczała. Zbulwersowało ją zachowanie księdza.

"Usłyszałam z ambony, jak ksiądz mnie dostrzegł w tłumie, całe kazanie na temat tego, że nie warto być na świeczniku, że okładki gazet i to całe celebryctwo jest nic niewarte. Trzeba być biednym, cierpiącym, a takie wartości, jakie co poniektórzy wyznają, to w ogóle jest zło i szataństwo. Odebrałam to do siebie, tak jak i cała reszta wiernych, która stała obok mnie" - wyjawiła.

Gwiazda dodała, że niezręczna sytuacja bardzo ją dotknęła. Artystka poczuła, że potraktowano ją w bardzo stereotypowy sposób.

"Wszyscy wiedzieli, że to jest kazanie centralnie do mnie. Bardzo mnie to bolało, nie ukrywam. W tym momencie traktujemy wszystkich stereotypowo i skreślamy ich, nie patrząc na to, co robią, jak żyją... Tak nie można" - wyznała.

Mimo że duchowny bardzo zawiódł ją swoją postawą, to Alicja Janosz zadeklarowała, że nie utraciła przez niego wiary w Boga.

"Jestem bardzo wierząca. Ksiądz też człowiek. Tak jak lekarz czy nauczyciel, bywają lepsi i gorsi. Natomiast dla mnie wiara i duchowość to niekoniecznie był ten ksiądz" - podsumowała.

Co robi teraz Alicja Janosz?

Alicja Janosz od 2010 roku jest żoną Bartosza Niebieleckiego, producenta i perkusisty. W 2014 roku para powitała na świecie syna, Tymona. Artystka zajmuje się teraz tworzeniem piosenek dla dzieci. Niedawno pochwaliła się, że szykuje się do letniej trasy koncertowej "Alicja Janosz Dzieciom".

"Z całego serca zapraszam was wraz z waszymi dziećmi! A jeśli nie macie swoich, pożyczcie na chwilę od rodziny lub sąsiadów i zostańcie najlepszymi ciotkami i wujkami. Razem z moimi wspaniałymi muzykami zagramy piosenki z mojego pierwszego krążka dla najmłodszych, a także te, które nagrałam do bajek Disneya oraz hity z 'Akademii Pana Kleksa'. Usłyszycie także całkiem nowe piosenki, które… znajdą się na kolejnej płycie AJD!" - zapowiedziała na Instagramie.

Alicja Janosz od początku 2023 roku prowadzi podcast "I tak cię kocham", w którym rozmawia z psychoterapeutkami i artystkami. W serwisie YouTube można odsłuchać jej rozmów m.in. z Eweliną Flintą czy Małgorzatą Ohme.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości