Alicja Szemplińska o przykrych doświadczeniach. Była ofiarą przemocy seksualnej?

Alicja Szemplińska o przemocy seksualnej
Alicja Szemplińska o przemocy seksualnej
Źródło: MWMEDIA
Alicja Szemplińska udzieliła niedawno wywiadu, w którym opowiedziała o traumatycznych doświadczeniach z początków kariery. "Takie sytuacje miały miejsce, gdy byłam zdecydowanie za młoda. Mówiąc szczerze, w tamtym momencie nie miałam na tyle odwagi i świadomości, żeby cokolwiek z tym zrobić" - mówi gwiazda.

Alicja Szemplińska jest wschodzącą gwiazdą polskiej muzyki. Popularność zdobyła dzięki programom typu talent show oraz wygranej w jednym z nich. Przed wybuchem pandemii COVID-19 miała reprezentować Polskę na Eurowizji, jednak ostatecznie nie wzięła udziału we wznowionym po przerwie konkursie.

Alicja Szemplińska o przemocy seksualnej

Wokalistka wystąpiła w podcaście Glamour Sound On. W trakcie rozmowy zasugerowała, że jej początki w polskim show-biznesie nie były łatwe. Alicja Szemplińska opowiedziała o nadużyciach, których doświadczyła, gdy jako nastolatka dopiero zaczynała swoją przygodę z wielkim światem muzyki.

Takie sytuacje miały miejsce, gdy byłam zdecydowanie za młoda. Mówiąc szczerze, w tamtym momencie nie miałam na tyle odwagi i świadomości, żeby cokolwiek z tym zrobić. To jest najtrudniejsze, że wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet najmniejszy nieodpowiedni dotyk już jest czymś złym, że jest czymś, co możemy zakomunikować wręcz jako pewien rodzaj przemocy
- powiedziała Alicja Szemplińską, dając do zrozumienia, że padła ofiarą przemocy seksualnej.

Ze względu na swój młody wiek artystka nie miała doświadczenia i nie wiedziała, jak zareagować na zachowania, które przekraczają jej granice. Wyznała, że nadużyć dopuszczali się ludzie z branży, którym jako nastolatka ufała i którzy, w teorii, powinni ją wspierać:

"Często były to też osoby dużo starsze ode mnie, więc ja jako nastolatka miałam perspektywę, że ci ludzie są mądrzy i chcą dla mnie dobrze. Nie do końca więc zdawałam sobie sprawę z tego, że pewne granice nie powinny być przekraczane" - powiedziała.

Alicja Szemplińska zdradziła, że przez długi czas nikomu nie wyjawiła prawdy - dopiero niedawno zdecydowała się opowiedzieć o doświadczeniach. Wokalistka chciałaby, by każdy, nie tylko młode kobiety, potrafił sobie radzić w takich sytuacjach, bronić się i jasno stawiać swoje granice.

"Teraz mam świadomość, że mogę coś powiedzieć, mogę stawiać granice i nie boję się tego. Uważam, że powinna być zwiększona świadomość wśród młodych dziewczyn i chciałabym, żeby nie bały się stawiać tych granic i miały odwagę powiedzieć "nie" i "stop", bo to nie jest okej" - dodała.

STENKA_PROMO_30_FINAL_v2
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką

Alicja Szemplińska - kariera, Instagram

Alicja Szemplińska jest młodą wokalistką, która pierwsze kroki w polskim show-biznesie stawiała, mając 14 lat. Wokalistka urodziła się w 2002 roku. Drogę do kariery muzycznej otworzyły jej programy typu talent show, których zajmowała wysokie miejsca. Alicja Szemplińska jest aktywną użytkowniczką mediów społecznościowych. Jej konto na Instagramie obserwuje ponad 100 tys. internautów. Dzieli się na nim efektami sesji zdjęciowych oraz szczegółami z życia zawodowego i prywatnego.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: Podcast Glamour Sound On

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości