Marek Piekarczyk pochwalił się wysokością emerytury. Nie ma powodów do radości

Marek Piekarczyk pochwalił się wysokością emerytury
Marek Piekarczyk pochwalił się wysokością emerytury
Źródło: MWMEDIA
Marek Piekarczyk w tym roku skończy 72 lata. Mimo to artysta wciąż jest aktywny zawodowo i nie wybiera się na emeryturę. A nawet gdyby chciał, wysokość jego świadczenia nie byłaby zadawalająca. Lider TSA w jednym z wywiadów zdradził dokładną kwotę.

Co jakiś czas niczym bumerang wraca temat emerytur gwiazd. Szczególnie wielu muzyków zbliżających się do wieku emerytalnego lub znajdujących się w nim, dzieli się z fanami informacją o wysokości świadczeń, które mogliby otrzymać od państwa. Najczęściej kwota jest tak niska, że gwiazdy decydują się pracować tak długo, jak pozwoli im na to zdrowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Wiktor Zborowski o związku z Marią Winiarską
Wiktor Zborowski o związku z Marią Winiarską

Marek Piekarczyk o wysokości emerytury

Marek Piekarczyk jest wokalistą i autorem tekstów, któremu popularność przyniósł zespół TSA. Artysta jest liderem rockowej grupy od 1981 roku (z niewielkimi przerwami). Zanim jednak rozpoczął przygodę z muzyką, zajmował się ceramiką i był malarzem. Artystyczne dusze nie mają w Polsce łatwo. Ze względu na wykonywaną profesję, często przerywany okres opłacania składek i niestabilność zatrudnienia, nie decydują się na odejście na emeryturę. Dlaczego? Z odpowiedzią spieszy Marek Piekarczyk, który w rozmowie z serwisem party.pl wyznał, ile wynosiłaby jego emerytura. 71-letni artysta mógłby już spokojnie na nią odejść, jednak wówczas nie miałby za co żyć.

"Nigdy nie będę na emeryturze, może dlatego, że nie płacę składek na fundusze emerytalne. Płacę natomiast składki do ZUS. Niedawno dostałem zawiadomienie, że jeśli teraz przeszedłbym na emeryturę, to wypłacano by mi co miesiąc... 7 złotych 77 groszy. Oprawiłem ten list w ramkę i powiesiłem na ścianie" - powiedział muzyk.

Marek Piekarczyk nie ukrywa, że cieszy się dobrym zdrowiem. Jest wdzięczny za to, że pomimo wieku, wciąż utrzymuje sprawność i może śpiewać.

"Bozia mnie kocha i nie odbiera mi możliwości. Wprost przeciwnie, dostaję więcej. Jestem stary już dziadek i już nie mogę biegać. Kiedyś biegłem półtorej minuty na dworzec, teraz trzy" - zdradził.

Maria Winiarska o emeryturze. "Emerytury gwiazd są żałosne"

W podobnym tonie wypowiedziała się jakiś czas temu Maria Winiarska. Żona Wiktora Zborowskiego przyznała w rozmowie z "Faktem", że całe życie płaciła składki. Mimo to wysokość świadczenia jest niska.

Przez pół wieku ciężko pracowałam na scenie i na planach filmowych, załapałam się jeszcze na emeryturę estradową, bo występowałam na estradzie z moją siostrą. Ile dostaję? 1100 zł!
- powiedziała.

Internauci często wytykają gwiazdom zbytnią roszczeniowość. Zarzucają im, że przez całą karierę nie odprowadzali składek, a teraz mają niepotrzebne pretensje. Maria Winiarska odniosła się do tego tłumacząc, że nie zawsze jest to prawdą.

"Całe życie płaciłam składki ZUS i były to dla mnie duże składki [...] Emerytury gwiazd są żałosne. A w dodatku wylewa się na artystów straszny hejt, a przecież wielu z nas płaciło składki" - dodała.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości