Gwiazdy

Andrzej Zieliński o pseudopatriotach. "To jest zło, to jest po prostu zło"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Reporter:
Aleksandra Głowińska
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
Andrzej Zieliński o pseudopatriotach

Andrzej Zieliński promował drugi sezon serialu "Tajemnica zawodowa" z przypiętymi do ubrania wstążkami w kolorze flagi Ukrainy. Aktor podkreślił, że trudno mu sobie wyobrazić to, aby nie solidaryzować się teraz z walczącymi Ukraińcami. W rozmowie z serwisem cozatydzien.tvn.pl Andrzej Zieliński powiedział, co sądzi o pseudopatriotach.

Gdziekolwiek spojrzymy, docierają do nas informacje o wojnie w Ukrainie. W tym trudnym czasie warto poświęcić chwilę na refleksję i wyciszenie. W mediach społecznościowych artyści namawiają do okazania wsparcia Ukraińcom, ale zwracają uwagę również na to, aby próbować zachować równowagę psychiczną. Andrzej Zieliński nie ukrywał swoich emocji na spotkaniu prasowym z obsadą serialu "Tajemnica zawodowa". Skomentował postawę pseudopatriotów.

Andrzej Zieliński o noszeniu symbolu Ukrainy i pseudopatriotach

- To jest najmniej, co można zrobić w tej sprawie. Trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś z sympatią nie był po stronie Ukrainy. Brednie o odzyskiwaniu ziem... te narodowe postawy zawsze kończą się tak samo. To jest plaga, to jest coś, czego nie powinno być. To jest zło, to jest po prostu zło. Zrobiłbym jakiś wybieg dla tych wszystkich pseudopatriotów, którzy widzą wroga we wszystkich i we wszystkim i zagrożenie [...] Niech się 'naparzają' ze sobą, tylko niech się odczepią od reszty ludzi, bo to jest niewyobrażalne — skomentował Andrzej Zieliński w rozmowie z Aleksandrą Głowińską z serwisu cozatydzien.tvn.pl.

Co aktor radzi ludziom, którzy dają się zwieść tego typu ideom? Zobacz wideo z rozmową poniżej.

Andrzej Zieliński o pseudopatriotach
Andrzej Zieliński o pseudopatriotach Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Wojna Rosja-Ukraina. Reakcja Zachodu

Dziś ósmy dzień rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Cały świat podziwia determinację Ukraińców i siłę przywództwa ich prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Do naszych wschodnich sąsiadów napływa ogromna pomoc materialna i duchowa. W przypadku konfliktów zbrojnych oczekuje się zdecydowanej reakcji zachodnich państw. USA ogłosiły w środę kolejne sankcje nałożone na Rosję i Białoruś, w tym ograniczenie eksportu wysokich technologii dla Białorusi oraz sankcje blokujące nałożone na 22 firmy zbrojeniowe i rosyjskie rafinerie. Mimo to Władimir Putin nie chce przerwać ataku.

Morale ukraińskich obywateli podziwiają zagraniczni artyści, a nawet członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Książę William i księżna Kate wsparli Ukrainę i złamali przy tym królewski protokół, który zabrania im zabierania głosu w sprawach politycznych. Coraz więcej światowych sław komentuje wojnę w Ukrainie. Cher, Cardi B, Camilla Cabello czy Stephen King zamieścili w mediach społecznościowych swoje przemyślenia.

Z kolei rosyjska modelka Irina Shayk napisała wprost, że przekaże środki na pomoc Ukrainie i modli się o pokój. Do jej apelu dołączyła inna znana modelka — Bella Hadid, która w mocnych słowach nazwała decyzje polityczne Putina.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Kalina Szymankiewicz

Reporter: Aleksandra Głowińska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mwmedia

Pozostałe wiadomości