Muzyk grupy Duran Duran jest ciężko chory. "W głębi duszy czuję rozpacz"

Autor:
Kamila
Jamrożek
Andy Taylor walczy z nowotworem od kilku lat. Są przerzuty

Andy Taylor z Duran Duran przekazał smutną wiadomość. Nie mógł być obecny na ostatniej gali w Los Angeles, dlatego kolega z zespołu odczytał ze sceny jego poruszający list. Muzyk choruje na raka prostaty.

Duran Duran to brytyjski zespół rockowy kojarzony ze stylem new romantic. W sobotę 5 listopada członkowie bandu udali się do Stanów Zjednoczonych za sprawą nominacji do Rock&Roll Hall of Fame. Pojawili się jednak w nieco okrojonym składzie. Zabrakło Andy'ego Taylora, który nie mógł przybyć na ceremonię z powodu problemów zdrowotnych. Koledzy odczytali ze sceny jego list. Okazało się, że gitarzysta od kilku lat choruje na raka prostaty.

Andy Taylor z Duran Duran walczy z nowotworem

Podczas gali w Los Angeles wokalista Duran Duran Simon Le Bon odczytał poruszający list, napisany przez Andy'ego Taylora. Muzyk nie był w stanie pojawić się osobiście na gali. Od czterech lat walczy z nowotworem gruczołu krokowego, który jest już w zaawansowanym stadium.

"Nieco ponad cztery lata temu zdiagnozowano u mnie czwarte stadium raka prostaty z przerzutami. Wiele rodzin doświadczyło powolnego postępu tej choroby i ja przeszedłem przez to samo. Informuję o tym, z głęboką pokorą wobec zespołu i największych fanów" - napisał członek zespołu Duran Duran.

Andy Taylor podkreślił, że poddaje się leczeniu farmakologicznemu, dlatego jego stan jest obecnie stabilny. Ponieważ jednak gorzej się poczuł, nie mógł pojawić się w Los Angeles osobiście.

"Chociaż mój obecny stan zdrowia nie zagraża bezpośrednio życiu, to nie ma lekarstwa, które mnie całkowicie uzdrowi. [...] Mimo wyjątkowych wysiłków mojego zespołu będę szczery... Zarówno fizycznie, jak i psychicznie nie dałbym rady pokonać pewnych barier" - pisał w liście.

Gitarzysta Duran Duran zapewnił, że mimo choroby nie zrywa z muzyką.

"Naprawdę przepraszam i jestem bardzo rozczarowany, że nie mogłem dotrzeć. Jednak żeby nie było wątpliwości — ekscytuję się całą sprawą, nawet kupiłem nową gitarę. Jestem bardzo dumny z moich czterech zespołowych braci" - podkreślił Andy Taylor.

Zespół Duran Duran
Członkowie zespołu Duran Duran Źródło: Getty Images

Simon Le Bon skomentował oświadczenie Andy'iego Taylora za kulisami. Podkreślił, że bardzo cierpi, ale nie chce okazywać smutku przy uczestnikach wydarzenia.

"Jest to druzgocące, że jeden z członków naszej muzycznej rodziny nie współpracuje z nami od dłuższego czasu. Szczerze kochamy Andy'ego, ale nie będę tu stał i płakał, bo myślę, że to byłoby niewłaściwe. W głębi duszy czuję rozpacz" - wyjaśnił wokalista Duran Duran.

Gwiazdy zaśpiewały przeboje Krzysztofa Krawczyka cz. 1

Duran Duran –  historia zespołu

Duran Duran to brytyjski zespół rockowy utworzony w 1978 roku w Birmingham przez basistę Johna Taylora i klawiszowca Nicka Rhodesa. Zespół na początku nazywał się RAF od brytyjskich sił specjalnych Royal Air Force. Johnowi bardzo spodobała się jednak postać niezwykłego naukowca z filmu "Barbarella" Duranda Duranda. Jego imię i nazwisko po odjęciu ostatniej litery posłużyły za nową nazwę zespołu. W skład kapeli wchodzili: Simon Le Bon, Nick Rhodes, John Taylor, Roger Taylor i Andy Taylor. Co ciekawe mimo tego samego nazwiska, trzej ostatni są ze sobą niespokrewnieni.

Zespół Duran Duran na festiwalu w Sanremo
Zespół Duran Duran na festiwalu w Sanremo Źródło: Getty Images

Kariera zespołu rozkręciła się w 1981 roku. Ich pierwszy album, zatytułowany po prostu "Duran Duran" zdobył ł 3. miejsce na brytyjskiej liście przebojów TOP 75. Szczególnie ciepło publiczność przyjęła utwory: "Planet Earth" i "Girls on Film". W 1985 roku nagrali piosenkę do filmu o przygodach brytyjskiego agenta Jamesa Bonda. Utwór "A View to a Kill" z produkcji z Rogerem Moorem w roli głównej okazał się sukcesem i zapewnił grupie międzynarodową sławę.

Rok później powrócili na scenę z albumem, kompletnie nieprzypominającym ich dawnego stylu. Według fanów w tym momencie cały duch dawnych "Duranów" zniknął. Później grywali z przerwami, a od 2007 roku działają jako kwartet.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości