Angelina Jolie przyleciała do Polski. W jakim celu?

Autor:
Dagmara
Olszewska
Angelina Jolie

Paparazzi zrobili zdjęcia Angelinie Jolie na warszawskim lotnisku Chopina. Aktorkę udało się uchwycić, gdy rano 30 kwietnia zmierzała wyjściem z sektora VIP wprost do podstawionego auta. Jaki jest tajemniczy powód jej wizyty?

Przylot Angeliny Jolie do Polski był owiany wielką tajemnicą. Zdjęcia, które obiegły dzisiaj sieć, potwierdzają jednak, że pogłoski, które docierały do mediów, zawierały ziarno prawdy. To już kolejna wizyta światowej sławy gwiazdy w naszym kraju. W 2011 roku zrezygnowała ze swojej ochrony i pojechała do Auschwitz-Birkenau, by oddać cześć ofiarom ludobójstwa. 

Angelina Jolie przyleciała do Warszawy

Oficjalny powód wizyty Angeliny Jolie nie jest jeszcze znany. Prawdopodobnie jest związany z działalnością charytatywną. Aktorka niezwykle angażuje się w pomoc najbardziej potrzebującym lub dotkniętym tragedią. Jest ambasadorką dobrej woli UNHCR. Tytuł otrzymała przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych za wyjątkowe zasługi w zakresie pomocy uchodźcom.

Polska to prawdopodobnie jedyny kraj na świecie, który na tak wielką skalę angażuje się w pomoc osobom dotkniętym wojną w Ukrainie. Od początku ataku Rosji do naszego kraju przylatuje wiele światowej sławy gwiazd, które chcą dołączyć się do bezinteresownej pomocy uchodźcom. Do tego grona należy między innymi Sean Penn. 

Co Za Tydzień: Vito Bambino we Wrocławiu
Co Za Tydzień: Vito Bambino we Wrocławiu

Angelina Jolie - działalność charytatywna

Angelina Jolie od ponad 20 lat angażuje się w akcje charytatywne i pomoc humanitarną. W 2000 roku podczas kręcenia filmu w Kambodży zobaczyła, jak naprawdę wygląda kryzys humanitarny. Zaczęła prowadzić prywatne badania dotyczące uchodźców i najbardziej narażonych na niebezpieczeństwa miejsc na świecie. Od tamtego momentu systematycznie przekazuje ogromne kwoty na rzecz pomocy humanitarnej.

Aktorka adoptowała swoje pierwsze dziecko właśnie z kambodżańskiego sierocińca. Kupiła tam dom, a gdy okazało się, że ten leży w okolicy naznaczonej licznymi atakami kłusowników zdecydowała, że dokupi także 60 000 hektarów ziemi, by stworzyć bezpieczny dla zwierząt rezerwat przyrody. Gwiazda angażuje się także w walkę o prawa kobiet, które ucierpiały z powodu przemocy seksualnej w strefach wojennych.

Angelina Jolie
Angelina Jolie angażuje się w pomoc humanitarną Angelina Jolie Źródło: Getty Images

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości