Anita Werner wspiera koleżankę z redakcji. "Jej tata złożył właśnie przysięgę wojskową"

Autor:
Dagmara
Olszewska
Anita Werner

Anita Werner opowiedziała historię koleżanki z redakcji. "Jej tata złożył właśnie przysięgę wojskową i w mundurze broni teraz swojego kraju. Zapewnił ją, że będzie to robił do skutku". Internauci wzruszeni postawą mężczyzny. "Właśnie dlatego Ukraina już zwyciężyła".

Historia rodziny dziennikarki, Aliny Makarczuk chwyciła za serca miliony Polaków. Jej rodzice, mimo niebezpieczeństw, które niesie za sobą wojna, chwycili za broń, wrócili do pracy i robią wszystko, by bronić wolności Ukrainy. Anita Werner opublikowała wspólną fotografię - solidaryzuje się z rodakami dziennikarki. 

Anita Werner i Alina Makarczuk o wojne w Ukrainie

Anita Werner za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawiła swoim obserwatorom koleżankę z pracy. To jednak nie był zwyczajny post. Rodzice Aliny Makarczuk pochodzącej z Ukrainy zdecydowali się pójść na wojenny front. 

"Spotkałam dziś w pracy Alinę. Współprowadziła w niedzielę w TVN charytatywny koncert „Razem z Ukrainą”, pamiętacie? Alina Makarczuk to nasza koleżanka dziennikarka, współpracująca z TVN24, Ukrainka, od lat żyjąca w Polsce. Jej tata złożył właśnie przysięgę wojskową i w mundurze broni teraz swojego kraju. Zapewnił ją, że będzie to robił do skutku. Jej mama, to ordynatorka szpitalnego oddziału dla wcześniaków. Też jest w Ukrainie i robi teraz co może, żeby te maleństwa, które ma pod opieką, przeżyły ten wojenny koszmar, nawet gdyby miały go przeżyć w schronie" - napisała Anita Werner pod zdjęciem. 

Polacy pomagają uchodźcom z Ukrainy
Polacy pomagają uchodźcom z Ukrainy W Katowicach powstały nowe, domy tymczasowe dla uchodźców z Ukrainy. Nowi lokatorzy otrzymają także pomoc psychologa.

Wojna w Ukrainie - akcje charytatywne na terenie Polski

Od początku wojny w Ukrainie, Polacy niezwykle zaangażowali się w pomoc osobom dotkniętym zbrodniom wojennym. Niezliczone ilości jedzenia, ubrań, leków i najpotrzebniejszych rzeczy trafiły do osób, które w kilka chwil straciły dobytek życia i musiały uciekać z ojczyzny. Anita Werner w swoim emocjonalnym poście poprosiła o wsparcie, choćby internetowe, które należy szerzyć w obecnych czasach.

"Tacy ludzie jak rodzice Aliny, tacy ludzie jak jej Rodacy, to dzielni herosi, to wzór, to bohaterowie. W głowie mi się nie mieści, co czują, kiedy ich kraj płonie. Wrzućcie dla Aliny niebiesko-żółte barwy w komentarze. To dzielna kobieta, na pewno przekaże tę energię dalej! Alinka, jeszcze kiedyś godzinami będziemy się śmiać, tak jak dziś przez chwilę na zdjęciu" - napisała dziennikarka. 

W kilka chwil pod postem pojawiły się dziesiątki komentarzy internautów.

 "Właśnie dlatego Ukraina już zwyciężyła" - napisała jedna z obserwatorek Anity Werner. 

"Rzadko się spotyka tak wspaniałych ludzi jak Ty! Dziękuję za każde słowo wsparcia. Jesteś wyjątkowa. Mam nadzieje, że już niebawem przejdziemy się razem po słynnych schodach w Oddesie!" - odpowiedziała na post Alina Makarczuk.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości