Anna Cieślak – wiek, kariera, związki

Anna Cieślak
Anna Cieślak – wiek, kariera, związki
Źródło: Dzień Dobry TVN Online
Anna Cieślak znana jest z licznych ról w spektaklach i filmach. Ostatnio pojawiła się w serialu "Szadź" u boku Maćka Stuhra, w którym musiała odegrać rolę kobiety, wobec której stosowana była przemoc emocjonalna. Zdobywczyni wielu nagród za role kobiece. Miłośniczka dubbingu, za rolę księżniczki Anny pokochały ją miliony dzieci.

Anna Cieślak – wiek, dzieciństwo

Anna Cieślak urodziła się w 1980 r. w Szczecinie. Jej stryjem był znany aktor Bronisław Cieślak. Liceum kończyła w Szczecinie, jednak na studia wybrała Kraków i Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. 

Zobacz wideo: Alan Andersz jest singlem? Odpowiedź zaskakuje

Alan Andersz jest singlem? Odpowiedź zaskakuje
Alan Andersz w rozmowie z Dagmarą Olszewską dla serwisu cozatydzien.tvn.pl opowiedział, czy jest singlem.
Źródło: Co za Tydzień

Anna Cieślak - kariera

Debiut aktorski był w międzynarodowej produkcji  Franco de Peny Your name is Justine. Za rolę w filmie otrzymała wiele nagród m.in.: Nagrodę Prezydenta Gdyni za Najlepszy Debiut na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Nagrodę za główną rolę kobiecą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mons.

Wtedy także zaczęły pojawiać się liczne propozycje serialowe jak i teatralne. Wystąpiła w kultowym filmie „Dlaczego nie!”, „Śluby panieńskie”, „Prawo Agaty”, „Na wspólnej”, a ostatnio w głośnym thrillerze „Szadź”. Grała u wybitnych polskich reżyserów teatralnych, jak Barbary Sass, Andrzeja Seweryna, Eugeniusza Korina.

Anna Cieślak wielokrotnie także użyczyła swojego głosu do znanych i cenionych przez młodych widzów bajek: wcieliła się w postać Anny w „Krainie Lodu”, Dorotkę w „Czarnoksiężniku z Oz: Powrót Dorotki”, Śpiącą Królewnę w „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę”, a także Sunset Shimmer w „My Little Pony: Equestria Girls”.

Otrzymała także kilka ważnych nagród: nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w słuchowisku Salome, nagrodę Prezydenta miasta Gdynia za Najlepszy Debiut w filmie Your name is Justine, czy nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową rolę kobiecą w słuchowisku Ukryty w słońcu.

Jest ambasadorką Fundacji La Strada, działającej przeciwko handlowi ludźmi i niewolnictwu.

Anna Cieślak – życie prywatne

Aktorka rzadko mówi o swoim życiu prywatnym. Wiadomo jednak, że Anna Cieślak pod koniec 2012 r. zaczęła spotykać się wokalistą grupy Czesław Śpiewa, Czesławem Mozilem. Ich związek trwał kilka miesięcy - Cieślak rozstała się z muzykiem w wakacje 2013 r. Po rozstaniu mówiła: „Cenię Cześka za odwagę. Jest on też bardzo emocjonalny. To jest wpisane w mentalność Duńczyków, wśród których mieszkał przez wiele lat. W Polsce budzi to często kontrowersje. On nigdy nic złego na mój temat nie powiedział, tak samo jak ja na jego. Rozstaliśmy się w zgodzie i nadal mamy ze sobą dobry kontakt” – wyznała.

Później Anna Cieślak związała się z młodszym aktorem, Przemysławem Wyszyńskim. Para poznała się rok temu podczas prób do spektaklu „Król Lear” w Teatrze Polskim. Na początku znajomości mówiła o tej relacji tak w jednym z wywiadów: "Moje serce jest zajęte i raduje się. Dzieci na razie nie planuję, ale wierzę, że zdarzy się to, co ma się zdarzyć. Jestem szczęśliwa. Czuję się osobą kochaną i zakochaną. Uczę się prosić swojego mężczyznę o pomoc. Nie chcę być samowystarczalna, nie chcę być Zosią samosią".  Gdy Przemysław poprosił ją o rękę, cała rodzina była zadowolona z tego, że Ania odnalazła miłość. 

Obecnie Anna Cieślak jest żoną Edwarda Miszczaka, dyrektora programowego w TVN. Poznali się w 2019 r. i dwa lata później przysięgli sobie miłość w kościele.  W jednym z nielicznych wywiadów na ten temat powiedziała tak: „Tak, był to wymarzony ślub, bo przede wszystkim płynęła wspaniała energia od ludzi, którzy nam towarzyszyli, którzy znają nas od lat”. Za co pokochała Edwarda Miszczaka: „Wystarczy spojrzeć na niego... To jest chodzące dobro, to jest chodząca miłość”.

Zobacz wideo:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości