Anita Werner – kariera, rodzina, związki

Anita Werner podczas wiosennej ramówki TVN Discovery
Anita Werner - kim jest?
Źródło: ADRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Anita Werner to jedna z najbardziej znanych i cenionych dziennikarek, której profesjonalizm doceniany jest przez widzów. Od 20 lat związana jest ze stacją TVN24, w której nieustannie przekazuje doniesienia newsowe. Prywatnie związana jest z dziennikarzem sportowym Michałem Kołodziejczykiem.

Anita Werner – kariera

Anita Werner urodziła się w 1978 r. w Łodzi. Ukończyła kulturoznawstwo ze specjalnością filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim w 2001 r. Początkowo swoją drogę zawodową łączyła z aktorstwem. Wystąpiła jako młodziutka dziewczyna w kilku filmach u topowych reżyserów, jak np. w "Słodki gorzki" Władysława Pasikowskiego, "Dzieje Mistrza Twardowskiego", "To my" i "Zostać Miss". To była ostatnia jej rola i potem postanowiła skończyć przygodę z filmem, a rozpocząć z prawdziwym dziennikarstwem. 

W TVN24 Anita Werner zaczęła pracę od początku istnienia stacji, czyli od 2001 r. Prowadzi zarówno "Fakty po południu" jak i "Fakty po Faktach". Inne programy, które współprowadziła lub prowadziła: Dama Pik, Poranek TVN24, Magazyn 24 godziny, Prosto z Polski, Studio 24, Raport wieczorny. Od 2004 r. prowadzi wieczorne wydanie Faktów na antenie TVN. 

Anita Werner realizowała się zawodowo również w reportażach lifestyle'owych, jak: "Miss więzienia", "Tokio. Cena sukcesu". Jest autorką czterech publikacji: zbioru wywiadów "Dwa ognie" (2010, z Pawłem Siennickim), zbioru reportaży "Dama Pik" (2011), wywiadu z Włodzimierzem Cimoszewiczem "Nieoficjalnie" (2012) i reportażu "Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka" (2020, z Michałem Kołodziejczykiem).

Zobacz wideo:

Sylwia Graff o relacjach z pozostałymi Żonami Miami
Sylwia Graff w szczerej rozmowie z serwisem cozatydzien.tvn.pl opowiedziała o swojej relacji z pozostałymi uczestniczkami programu „Żony Miami".
Źródło: Co za Tydzień

Anita Werner – związki, partnerzy

Anita Werner dość wcześnie straciła mamę, bo miała dopiero 30 lat, gdy jej mama zmarła w wyniku choroby nowotworowej. Później jej tata przeszedł udar mózgu i to trzykrotnie. 

Anita Werner związana była z Erykiem Mełgwą, dziennikarzem. Para rozstała się po kilku latach, ale Anita chroni swoją prywatność i nie komentowała publicznie przyczyn rozstania. 

Wśród partnerów Anity Werner wymienia się podróżnika Kacpra Godyckiego-Ćwirko, który rzucił pracę w korporacji, by poznawać świat. Zwiedził 4 kontynenty, a w wielu wyprawach towarzyszyła mu właśnie Anita, która także została ambasadorką jego książki o nowej pasji. Niestety publikacja ukazała się dopiero po śmierci 36-letniego Kacpra, który zmarł na jednej z wypraw w Afryce w 2012 r.

Obecnie dziennikarka związana jest z dziennikarzem sportowym Michałem Kołodziejczykiem. Są parą od 2018 r. Anita była dla Michała ideałem kobiety, jak sam wspominał w wywiadach. Pierwszy raz poznali się w 2012 r., oboje mieli relacjonować mecz Polska-Czechy, jednak dziennikarka w ogóle nie zwróciła uwagi na dziennikarza. Nie miał więc większych złudzeń, że kolejne spotkanie coś zmieni, mało tego, po kilku latach, gdy mieli okazję ponownie bliżej się poznać, Michał postanowił unikać dziennikarki TVN. Tym razem to jednak Anita sama podeszła i zagaiła rozmowę, wyjawiając Michałowi, że jest jego fanką. Przetańczyli wówczas całą noc, a następnego dnia poszli na pierwszą randkę. 

Od tamtej pory stanowią doskonały duet, idealnie się dopasowali, mają podobne pasje, ale i dają sobie przestrzeń na realizację własnych planów zawodowych.

"Wydaje mi się, że kiedy dobiega się czterdziestki, człowiek nabiera właściwej perspektywy życiowej. Lepiej zna siebie, swoje potrzeby, rozumie, od czego powinien uciekać. To jest też wiek, kiedy nabiera się odwagi, żeby tych zmian dokonać. (...) Spotkaliśmy się w takim momencie, kiedy już chyba oboje wiedzieliśmy, czego w życiu nie chcemy, a czego chcemy" - wyznała Anita Werner w "Vivie!".

Anita Werner z Michałem Kołodziejczykiem wspólnie wydali książkę: "Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka", czyli opowieść o miejscach, w których futbol jest niemal religią, gdzie triumf lub porażka w meczu znaczą być albo nie być. 

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: ADRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości