Antek Królikowski o tym, jak dowiedział się o chorobie. "Sparaliżowało mi pół twarzy" 

Gwiazdy krytykują akcję Antoniego Królikowskiego
Gwiazdy krytykują akcję Antoniego Królikowskiego
Źródło: MWMEDIA
Ostatnio gościem podcastu "Wojewódzki-Kędzierski" był Antek Królikowski. Celebryta jest na świeczniku od czasu głośnego rozstania z Joanną Opozdą, z którą ma syna Vincenta. Aktor w audycji przyznał, jak wygląda jego codzienna walka z SMA.

Antek Królikowski od dłuższego czasu nie zabierał głosu w mediach, ale ostatnio zdecydował się na szczery wywiad w podcaście "Wojewódzki Kędzierski", gdzie opowiedział o nieudanym małżeństwie z Joanną Opozdą, synu Vincencie i chorobie SMA. 

Aktor przyznał, że małżeństwo nie było jego głównym celem w życiu i żałuje, że jego problemy małżeńskie ujrzały światło dzienne. Odniósł się też do zarzutów fanów, że kiedy jego wizerunek medialny wystawiony był na ostrą krytykę, wyjawił tajemnicę, że jest chory na SMA. 

"To jest coś co chciałbym zdementować, bo przepłynąłem Atlantyk i to było dla mnie coś. Postanowiłem wyjawić to, że jestem chory, aby pomóc innym ludziom" - mówi aktor w podcaście.

 Antek Królikowski o SMA 

W 2016 roku Antek Królikowski dowiedział się, że choruje na stwardnienie rozsiane. Początkowo aktor nie wiedział, jak ma radzić sobie z tą przypadłością, ale stopniowo nauczył się, jak żyć z chorobą. W podcaście "Wojewódzki Kędzierski" wspomniał o pierwszych oznakach SMA, kiedy organizm odmówił mu posłuszeństwa.

“Dowiedziałem się, że jestem chory jak podczas prowadzenia programu sparaliżowało mi pół twarzy” - mówi Antek Królikowski. 

Na początku aktor zbagatelizował te objawy, ale po diagnostyce okazało się, że jest chory na stwardnienie rozsiane. W rozmowie z Wojewódzkim i Kędzierskim wspomina, że dowiedział się tego w mikołajki. Wyznaje, że wtedy jego świat się zawalił, ale dzięki wsparciu bliskich i lekarzy zrozumiał mechanizmy tej choroby i teraz potrafi cieszyć się każdą chwilą. 

Od ponad 6 lat aktor leczy się w szpitalu na Banacha w Warszawie i przyjmuje leki hamujące postęp choroby.

Patricia Kazadi o nowym programie "Perfect Picture"

Antek Królikowski o obecnych relacjach z Joanną Opozdą

Nie jest tajemnicą, że w grudniu 2021 roku Joanna Opozda ogłosiła na swoim Instagramie rozstanie z Antkiem Królikowskim, co spowodowało wielkie zdziwienie w świecie show-biznesu. Para w tym samym roku wzięła przecież ślub kościelny. Powodem rozstania była najprawdopodobniej zdrada Antka Królikowskiego. Aktor przez długi czas dementował te zarzuty, ale po jakimś czasie przyznał się do winy. Joanna Opozda zaczęła z czasem wyjawiać kolejne fakty z ich życia. Antek Królikowski podobno nie pomagał jej w opiece nad dzieckiem i dodatkowo po rozstaniu nie płacił alimentów na Vincenta ustanowionych przez sąd.

Obecnie, jak powiedział Antek Królikowski w podcaście "Wojewódzki Kędzierski", para chce wyciszyć medialny szum wokół nich, bo cierpi na tym ich syn Vincent i bliscy. Parę jesienią czeka rozprawa rozwodowa, na której mają zapaść decyzje o opiece nad ich synem.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Urszula Grabowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości