Antek Królikowski w programie "Przez Atlantyk". Co wiemy o jego życiu?

Antek Królikowski jest uczestnikiem programu "Przez Atlantyk".
Antek Królikowski jest uczestnikiem programu "Przez Atlantyk"
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Antek Królikowski to popularny polski aktor. Kojarzymy go z wielu serialowych ról, a teraz uczestniczy w programie "Przez Atlantyk". Aktor ma na swoim koncie kilka głośnych sercowych podbojów. Z kim spotykał się przed ślubem z Joanną Opozdą? Co wiemy o jego karierze i życiu prywatnym?

Antek Królikowski to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. W mediach ciągle jest o nim głośno. I to nie tylko za sprawą jego ról. Fani śledzą z zaciekawieniem życie miłosne aktora. Ostatnio sporo mówi się o nim również w kontekście związku z Joanną Opozdą. Żona żegnała go czule przed rejsem przez Atlantyk. Z kim spotykał się wcześniej? Oto najważniejsze informacje o Antku Królikowskim.

Andrzej Zieliński o pseudopatriotach
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Antek Królikowski  - wiek, wzrost, rodzice, rodzeństwo

Antek Królikowski urodził się 17 lutego 1989 roku w Łodzi. Ma teraz 33 lata. Według informacji, które są dostępne w sieci, aktor ma 173 centymetry wzrostu. 

Antoni Paweł Królikowski jest najstarszym synem pary znanych aktorów Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego, który zmarł w 2020 roku. Ma czworo młodszego rodzeństwa, braci: Jana (ur. 1992) i Ksawerego (ur. 2007) oraz siostry: Julię (ur. 1999) i Marcelinę (ur. 2001).

Antek Królikowski  - kariera, filmy i seriale

Antek Królikowski przygodę z aktorstwem rozpoczął już jako nastolatek. Zwyciężył w I Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Amatorskich, a także konkursie filmowym organizowanym przez kino Muranów. W 2007 razem z matką – Małgorzatą Ostrowską-Królikowską - zdobył nagrodę filmową "Srebrne Jabłko".

Ukończył XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie w klasie o profilu filmowym, a następnie studia na Wydziale Reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Popularność zdobył dzięki rolom w filmach i serialach . Antek Królikowski grał w produkcjach takich jak:

 • "39 i pół"
  • "Diagnoza"
   • "Miasto 44"
    • "Dywizjon 303"
     •  "Popiełuszko. Wolność jest w nas"

      Antek Królikowski sprawdza się również w dubbingu oraz jako reżyser filmowy produkcji takich jak: "Złote Pióro" czy "Noc życia". Można go było zobaczyć także w programach rozrywkowych, m.in. "Agent-Gwiazdy".

      Antek Królikowski
      Antek Królikowski
      Źródło: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

      Antek Królikowski  - życie osobiste, dziewczyny, żona, syn

      Antek Królikowski ma za sobą kilka głośnych romansów. Był związany z Joanną Jarmołowicz, Laurą Breszką, Samuelą Górską, Katarzyną Sawczuk, Julią Wieniawą oraz Katarzyną Dąbrowską.

      Aktorka Joanna Jarmołowicz jest obecnie partnerką brata Antka - Jana Królikowskiego, z którym ma syna Józefa. Laura Berszka znana jest z ról serialowych, np. w "Tajemnicy zawodowej" . Samuela Górska to modelka, która brała udział w "Top Model".

      Związek Antka Królikowskiego z aktorką i piosenkarką Julią Wieniawą trwał dwa lata, a o ich rozstaniu było bardzo głośno. Później aktor związał się z Kasią Dąbrowską, z którą był półtora roku. Od 2020 roku jest w związku z aktorką Joanną Opozdą. Antek Królikowski i Joanna Opozda pobrali się w sierpniu 2021 roku, a w lutym 2022 roku na świat przyszedł ich syn Vincent.

      Antek Królikowski  - Instagram

      Antek Królikowski ma konto na Instagramie - jego nick to @antek.krolikowski. Wrzuca na swój profil zdjęcia zarówno z życia zawodowego, jak i prywatnego. 

      Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

      Autor: Kamila Jamrożek

      Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

      podziel się:

      Pozostałe wiadomości