Gwiazdy

Arnold Schwarzenegger zaapelował do Rosjan. Mówi o kłamstwach Putina

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Arnold Schwarzenegger zaapelował do Rosjan

Arnold Schwarzenegger opublikował na Twitterze kilkuminutowy filmik, w którym poruszył temat wojny w Ukrainie. Aktor zwrócił się do Rosjan, aby nie wierzyli dłużej w kłamstwa Władimira Putina, a także powiedział o swoim idolu z Rosji. Miał jego plakat w pokoju.

Arnold Schwarzenegger w najnowszym nagraniu, które opublikował na Twitterze, wyznał, że od dziecka był pod wrażeniem "serca i siły" rosyjskiego narodu. Jako nastolatek miał w pokoju plakaty rosyjskiego mistrza podnoszenia ciężarów Jurija Własowa.

Arnold Schwarzenegger o wojnie w Ukrainie. Zwrócił się do Rosjan

Legendarny aktor zwrócił się również do Rosjan i zaapelował, aby nie wierzyli w kłamstwa Władimira Putina.

"Wysyłam tę wiadomość wieloma różnymi kanałami, by dotrzeć do moich drogich rosyjskich przyjaciół i rosyjskich żołnierzy służących w Ukrainie [...] Wasze życie i wasza przyszłość są poświęcane dla bezsensownej wojny potępianej przez cały świat" – tymi słowami zaczął swoje przemówienie aktor.

Następnie były gubernator Kalifornii opowiedział jedną z ważniejszych historii ze swojego dzieciństwa. Jako nastolatek Arnold Schwarzenegger był fanem legendarnego rosyjskiego sztangisty Jurija Własowa. W 1961 r. 14-letni aktor pojechał do Wiednia na mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów. Podczas tej imprezy Własow jako pierwszy człowiek w dziejach uniósł nad głową 200 kg, wygrywając mistrzowski tytuł.

Nastolatek dostał się za kulisy i uścisnął dłoń swojemu idolowi. Kiedy wrócił do domu, powiesił w pokoju jego zdjęcie, co nie spodobało się ojcu.

"Ojciec kazał mi zdjąć to zdjęcie i znaleźć bohatera niemieckiego lub austriackiego. Ale ja nie zdjąłem zdjęcia, bo dla mnie nie miało znaczenia, jaką flagę nosił Jurij Własow" - powiedział.

Zobacz wideo:

Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować" Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

Aktor zwrócił się do Władimira Putina

W dalszej części nagrania aktor poruszył temat wojny w Ukrainie i zwrócił się do Rosjan.

"Żołnierze, którzy tego słuchają, pamiętajcie, że 11 mln Rosjan ma związki rodzinne z Ukrainą, tak więc każda kula, którą wystrzelicie, to strzał do brata lub siostry [...]. Do wszystkich Rosjan, którzy protestowali na ulicach przeciwko inwazji na Ukrainę: świat zobaczył waszą odwagę [...] Wiemy, że ponieśliście konsekwencje swojej odwagi. Zostaliście aresztowani, uwięzieni i pobici. Jesteście moimi nowymi bohaterami. Macie prawdziwe serce Rosji" - powiedział.

Aktor powtarzał w swoich filmach, że wojna w Ukrainie jest niepotrzebna, a słowa Władimira Putina o denazyfikacji Ukrainy są zwykłym kłamstwem. Według niego rosyjski prezydent w pełni odpowiada za wojnę, jednak zaznaczył, że nie jest to wojna całego rosyjskiego narodu.

Na koniec Arnold Schwarzenegger zwrócił się bezpośrednio do Putina.

"Ty rozpocząłeś tę wojnę. Prowadzisz tę wojnę. Możesz ją zatrzymać" – powiedział.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

Pozostałe wiadomości