Ukraiński aktor z "Na Wspólnej" zwraca się do Polaków. "Strasznie o tym mówić"

Oleh Sawkin dziękuje Polakom za pomoc Ukraińcom
Oleh Sawkin dziękuje Polakom za pomoc Ukraińcom
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Ołeh Sawkin, ukraiński aktor znany w Polsce m.in. dzięki roli Borysa w serialu TVN "Na Wspólnej" zabrał głos na Instagramie w sprawie wojny w Ukrainie. Artysta podziękował Polakom za ich pomoc i braterskość. "Dajecie nam swoje serce" - powiedział.

Od trzech tygodni trwa wojna w Ukrainie. Polacy chętnie przyjmują uchodźców z Ukrainy, oferując im pomoc, nocleg, a także wyżywienie. Wielu znanych Ukraińców zabrało w tym temacie głos, dziękując Polakom za wsparcie, w tym Ołeh Sawkin, który kilka lat temu był znanym w Polsce aktorem.

Ołeh Sawkin dziękuje Polakom

Ołeh Sawkin latach 2007-2013 grał w serialu TVN "Na Wspólnej", w którym wcielał się w postać Borysa, a nawet wziął udział w programie "Taniec z gwiazdami". Teraz podzielił się z internautami poruszającym filmikiem, na którym zwrócił się do Polaków.

Nagranie pojawiło się na oficjalnym profilu serialu "Na Wspólnej".

"Pamiętacie serialowego Borysa? Grający go Ołeh Sawkin chciałby Wam coś przekazać" - czytamy.

Ołeh Sawkin powiedział:

"Na razie w mojej krainie jest straszna bieda. Trwa prawdziwa wojna. Zginęło dużo prostych ludzi - kobiety, dzieci. Zrujnowali dużo naszych pięknych miast: Charków, Mariupol, Czernihów. Strasznie o tym mówić. Rozumiem, że wy to wszystko wiecie" - zaczął aktor.

Zobacz wideo:

Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

"Jesteście prawdziwymi braćmi"

Dalej artysta zwrócił się do Polaków, którym podziękował.

"Chcę podziękować wszystkim Polakom za to, co robicie dla nas dzisiaj. Chcę podziękować polskiemu rządowi. Chcę podziękować prezydentom Warszawy, Krakowa i innych miast, którzy przyjmują naszych ludzi, którzy są na razie nie u siebie w domu, a u was. Jesteście niesamowici, fantastyczni. Przyjmujecie nas jak swoich. Dajecie nam jedzenie, odzież, wszystko nam dajecie. Dajecie swoje serce. Jesteście naszymi prawdziwymi braćmi i siostrami. Ukraina nigdy nie zapomni, co Polska zrobiła dla nas w taki straszny czas. Dziękujemy Wam!" - zakończył.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości