Ashley Judd skrywała przerażającą tajemnicą. Była trzykrotnie zgwałcona

Autor:
Dominika
Kowalewska
Ashley Judd została trzykrotnie zgwałcona

Ashley Judd ma za sobą trudne doświadczenia. Choć teraz na co dzień towarzyszy jej uśmiech, nie zawsze tak było. Molestowanie przez producenta Harveya Weinsteina nie było jedynym nadużyciem sekualnym, którego doświadczyła. Ashley Judd jest ofiarą gwałtu.

Ma piękny uśmiech, który skrywa trudne doświadczenia. Ashley Judd jest amerykańską aktorką, znaną z filmów "Kolekcjoner", "Frida", "Missing. Zaginiony" czy "Podwójne zagrożenie". Urodziła się w Kalifornii, jest córką gwiazdy muzyki country Naomi Judd. Jakiś czas temu aktorka pożegnała mamę, która zginęła śmiercią samobójczą. Życie Ashley Judd nigdy nie należało do najłatwiejszych. Aktorka nie boi się opowiadać o doświadczeniach sprzed lat.

Ashley Judd została zgwałcona

Gdy Ashley Judd miała niespełna 30 lat, została zgwałcona. Niedawno była gościnią w podcaście "Healing With David Kessler", w których otworzyła się i zdradziła, że po 20 latach od przestępstwa spotkała się ze swoim oprawcą, a rozmowa z nim była dla niej oczyszczająca. Dodała, że od mężczyzny nie oczekiwała niczego.

"Skończyliśmy w bujanych fotelach, siedząc razem nad potokiem. Chciałam podzielić się tą historią, ponieważ istnieje wiele sposobów wychodzenia z żałoby" - powiedziała.

Ashley Judd wielokrotnie podkreślała, że bez pomocy terapeuty, nie poradziłaby sobie z traumą. Przepracowała trudne doświadczenia. Aktorka po raz pierwszy opowiedziała swoją historię w autobiografii "Ashley Judd. Życie gorzko-słodkie. Wspomnienia".

Warto dodać, że konsekwencją jednego z gwałtów była ciąża. Na fali protestów związanych z wprowadzeniem w stanie Alabama całkowitego zakazu aborcji aktorka zdecydowała się zabrać głos. Opublikowała wówczas krótki wpis, w którym zdradziła, że po zajściu w ciążę w wyniku gwałtu podjęła decyzję o jej przerwaniu.

"Zgwałcona w wieku 30 lat. Usunęłam ciążę. Dodatkowo gwałciciel miałby prawa rodzicielskie. #youknowme" - napisała.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Piotrem Głowackim
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Piotrem Głowackim

Ashley Judd - trudne dzieciństwo i depresja

W książce "Ashley Judd. Życie gorzko-słodkie. Wspomnienia" aktorka opowiedziała o swoim życiu. Okazało się, że za pięknym uśmiechem gwiazdy kryły się trudne tajemnice. Nie miała łatwego dzieciństwa - z powodu rozwodu rodziców i kariery muzycznej matki Ashley Judd często zmieniała miejsce zamieszkania.

"Mieszkałam na zmianę z mamą, ojcem i babcią. W ciągu 12 lat chodziłam do 13 szkół. Gdy w którejś z nich zapytano mnie, kogo powiadomić, gdyby coś mi się stało, nie wiedziałam, co odpowiedzieć. W tamtym nieprzewidywalnym i niestabilnym okresie stałam się hiperczujnym dzieckiem. Gdy to wspominam, myślę sobie: kurcze, ja nie byłam sama, byłam po prostu bardzo samotna! Jako ośmiolatka miałam objawy klinicznej depresji" - powiedziała w wywiadzie dla "Glamour".

To nie koniec przykrych doświadczeń. W autobiografii aktorka zdradziła, że była molestowana seksualnie - przez sąsiada, a później przez kuzyna.

"Na pozór wyglądałam na osobę pełną życia, jednak w środku zżerał mnie niepokój i wyniszczała bezsenność. Potem zdałam sobie sprawę, że to moje dzieciństwo odbierało mi siłę i chęć do życia. Sposoby, które wymyśliłam na to, by radzić sobie z tymi problemami, sprawiły, że nie mogłam żyć normalnie jako dorosła osoba. Zrozumiałam, że potrzebuję pomocy kogoś silniejszego ode mnie, aby odnaleźć spokój i nowy sposób na życie" - wyznała podczas wizyty w programie "Today".

W konsekwencji aktorka zachorowała na depresję. Decyzja o terapii była najlepszą w jej życiu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości