Gwiazda popularnych seriali wyznała, że przez lata żyła w sekcie. Opisała trudne przeżycia

 Bethany Joy Lenz
Bethany Joy Lenz
Źródło: Getty Images
Bethany Joy Lenz zyskała popularność dzięki roli Haley James Scott w kultowym serialu "Pogoda na miłość". Aktorka skrywała przez lata mroczny sekret, o którym nie wiedzieli fani, współpracownicy, a nawet najbliżsi. Aktorka przyznała się niedawno, że żyła w szeregach tajemniczej sekty. Opisała traumatyczne przeżycia w książce "Dinner for Vampires" ("Kolacja dla wampirów").

Bethany Joy Lenz byłą gwiazdą bardzo popularnego serialu "Pogoda na miłość" (org. "One Tree Hill"). Aktorka zagrała też wiele epizodycznych ról w znanych i lubianych serialach. Można zobaczyć ją w produkcjach takich jak "Chirurdzy", "Dexter", "Agenci T.A.R.C.Z.Y" czy "Pearson".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Filmy i seriale

Źródło: "Co Za Tydzień"
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro,  o graniu w komediach
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro, o graniu w komediach
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max

Bethany Joy Lenz prowadziła podwójne życie

Lata 2000. przyniosły Bethany Joy Lenz ogromny sukces. Otrzymała rolę w popularnym serialu "Pogoda na miłość". Produkcja emitowana w latach 2003-2012 koncentrowała się na życiu młodzieży z fikcyjnej miejscowości w Północnej Karolinie. Serial opowiadał o losach dwóch przyrodnich braci. Nathan (w tej roli James Lafferty) był gwiazdą szkolnej drużyny koszykówki, wychował się w najbogatszej rodzinie w mieście. Lucas (zagrał go Chad Michael Murray) z kolei był cichym samotnikiem, jedynakiem mieszkającym z ciężko pracującą matką. Bethany Joy Lenz wcieliła się w rolę Haley James Scott, która była najlepszą przyjaciółką Lucasa, a finalnie wyszła za Nathana.

Bethany Joy Lenz z obsadą serialu "Pogoda na miłość"
Bethany Joy Lenz z obsadą serialu "Pogoda na miłość"
Źródło: Getty Images

Wraz z sukcesami zawodowymi w życiu prywatnym gwiazdy zaczęły się komplikacje. Chociaż miliony widzów śledziły jej losy na ekranie, mało kto zdawał sobie sprawę z dramatu, jaki rozgrywał się poza kamerami. Nikt nie wiedział, że prowadziła sekretne podwójne życie w sekcie.

Aktorka ma obecnie 42 lata. Niedawno otworzyła się na temat przeszłości w szeregach tajemniczej sekty, do której należała. Według jej relacji organizacja nie tylko konfiskowała jej zyski z telewizji, ale także stosowała manipulacje, nadużycia i strach, aby utrzymać kontrolę nad jej życiem.

 Bethany Joy Lenz
Bethany Joy Lenz
Źródło: Getty Images

"Dinner for Vampires" ("Kolacja dla wampirów") to tytuł wspomnień gwiazdy, które rzuciły światło na jej przeżycia. Aktorka podzieliła się informacją o wydaniu książki na swoim profilu na Instagramie. Okładka mówi, że jest to historia o "życiu w kultowym serialu telewizyjnym, będąc jednocześnie w prawdziwej sekcie".

Bethany Joy Lenz opowiedziała o życiu w sekcie

Bethany Joy postanowiła podzielić się swoją historią w autobiografii zatytułowanej "Dinner for Vampires" ("Kolacja dla wampirów").

Aktorka wyraziła wdzięczność za możliwość podzielenia się tą historią, nazywając swoje dzieło opowieścią o przebaczeniu, a jednocześnie drogowskazem, który ukazuje mechanizmy manipulacji. Według niej "Dinner for Vampires" to opowieść pełna wzruszeń i humoru przypominająca czytelnikom, że każdy popełnia błędy, i że nie są sami w swoich trudnościach.

Bethany Joy Lenz na premierze filmu
Bethany Joy Lenz na premierze filmu
Źródło: Getty Image

Bethany Joy Lenz była jedynaczką, która zawsze szukała miejsca, do którego mogłaby należeć. Początkowo znalazła schronienie w grupie studiującej Biblię. Brała w niej udział wraz z innymi twórcami Hollywood. Niestety to, co było bezpieczną przestrzenią, szybko przekształciło się w coś znacznie bardziej mrocznego, tworząc sieć manipulacji, nadużyć i strachu pod nazwą "The Big House Family" ("Rodzina dużego domu").

Stopniowo Bethany Joy Lenz traciła swoją autonomię, aż przeniosła się do siedziby sekty na północnym zachodzie Pacyfiku. W książce opowiada, że została nawet zmuszona do małżeństwa z jednym z synów pastora. Władze organizacji pobierały także miliony z jej zarobków bez jej zgody. Tajemnicze "maoistyczne sesje walki" i konsultacje z "przywództwem" były tylko częścią skomplikowanych taktyk utrzymania jej lojalności.

Bethany Joy Lenz wyszła ostatecznie za muzyka Michaela Galeottiego. W książce wyznała, że siłę do opuszczenia sekty znalazła, gdy została matką. Chciała chronić córkę przed podobnym losem, jaki ją spotkał.

Bethany Joy Lenz w "Chirurgach"
Bethany Joy Lenz w "Chirurgach"
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości