Blanka o swoim stylu i ubraniach, w których chodziła do szkoły. "Nauczyciele nie byli zadowoleni"

"Szafy gwiazd". Blanka o swoim stylu i ubraniach, w których chodziła do szkoły. "Nauczyciele nie byli zadowoleni"
Źródło: cozatydzien.tv.pl
#SZAFYGWIAZD Styl Blanki zdecydowanie wyróżnia się na tle innych polskich gwiazd. Wokalistka stawia na niecodzienne kroje i okazuje się, że większość jej przerobionych ubrań pochodzi... z lumpeksów. W rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą artystka opowiedziała o skarbach ze swojej szafy i nie ukrywała, że wiele rzeczy zabrała mamie. Pokazała także ubrania, w których jako nastolatka chodziła do szkoły. "Baby rebel" - śmiała się Blanka, wyciągając jedną z koszul.

Anna Pawelczyk-Bardyga: Gdyby ubrania mogły opowiadać o historii swoich właścicieli, to co twoje ubrania powiedziałyby o tobie?

Blanka: Moje chyba zapytałyby mnie, o co ci chodzi? Zdecyduj się (śmiech).

Przywiozłaś ze sobą bardzo dużo szalonych stylizacji, ale chciałabym zacząć od spódnicy, którą wszyscy pamiętamy z turkusowego dywanu w Anglii. Twoja stylistka zdradziła mi tajemnicę, że słynny napis "Bejba" powstawał dzień przed twoim wylotem na Eurowizję...

Generalnie zaczęło się od tego, że dostałam projekt tej sukienki od mojej stylistki. Było to zdjęcie z inspo. Stwierdziłam, że to jest genialny pomysł i jest to idealna suknia. Była bowiem duża, trochę inna, zakrywała mnie całą. Moim pierwszym pomysłem było, żeby wrzucić wiele napisów różnych, czyli takich bardziej hejterskich komentarzy, których oczywiście miałam okazję doświadczyć. Chciałam, żeby były na sukience. Powiedziałam o tym pomyśle mojej stylistce i ona wtedy stwierdziła, że to jest świetny pomysł i że powinniśmy to zrobić. Natomiast później stwierdziłam, że może będzie za dużo miszmaszu i po prostu napiszmy na tym "Bejba".

Ta kreacja pokazuje ogromny dystans do tego co się działo wokół ciebie. Czułaś dumę, gdy w niej szłaś po turkusowym dywanie?

Na maksa. Jeszcze o mało się tam nie wywaliłam (śmiech).

Blanka często wybiera ubrania z lumpeksów. Jest fanką trendu Zero Waste

Spójrzmy w głąb twojej szafy, bo rzeczywiście jest to kompletny miszmasz. Dochodziłaś do swojego stylu latami, czy może od zawsze wiedziałaś, jak chcesz się ubierać?

Różnie. Miałam absolutnie ups and downs mojego ubierania się, gdy dorastałam. Bywało chaotycznie i dalej bywa chaotycznie. Myślę, że styl jest po to, żeby siać chaos, robić to, co się chce i po prostu wyrażać siebie.

Jak patrzę na ciebie i inne gwiazdy polskiej sceny muzycznej, to według mnie wyróżniasz się na ich tle. W życiu prywatnym też lubisz wychodzić na pierwszy plan?

Prywatnie to chodzę w dresie (śmiech). To jeden z nich, ale mam też całą szafę, która jest tylko i wyłącznie na dresy, ponieważ naprawdę to jest coś, w czym chodzę po prostu non stop. Jestem cały czas na próbach, tutaj akurat mamy bluzę z mojej kolekcji merchu "Boys Like Toys". Cały czas latam w dresie, non stop. W kurce, w czapce i w dresie.

Co jest dla ciebie najcenniejszą rzeczą z szafy?

Wydaje mi się, że na pewno jedną z cenniejszych takich rzeczy jest kurtka od moich fanów. To jest ręcznie malowane.

Myślę, że twoim stylem może inspirować się wiele młodych dziewczyn. Skutecznie pokazujesz, że nie trzeba mieć wielkich funduszy, żeby wyglądać dobrze. Wystarczy mieć pomysł w głowie, kupić zwykłe dżinsy i je ozdobić.

To są zwykłe dżinsy i flanelowe koszule z lumpeksu, jak wiele innych rzeczy. Więc można robić wszystko z modą i trzeba się nią bawić. Fajnie iść w kierunku Zero Waste. Staram się podążać za tym trendem. [...] Tutaj są krawaty również z lumpeksu. Można naprawdę robić przeróżne fajne, ciekawe rzeczy za małe pieniądze. Zawsze wspólnie kombinujemy, np. z moją stylistką czy choreografką.

Pamiętasz kiedy pierwszy raz przerobiłaś jakieś ubranie?

Ojejku. Bardzo dawno temu. Zawsze coś kombinowałam, ścicham, obcinałam, wycinałam, przerabiałam. Obcinałam kawałek dżinsu i wiązałam sobie we włosy. Robiłam naprawdę absolutnie różne rzeczy. Kradłam mamie ubrania. Dalej to robię generalnie (śmiech), więc mam też dużo ciuchów po niej. To jest np. jedna z koszul, która należała do koleżanki mojej mamy. Pamiętam, ukradłam ją i chodziłam w niej do szkoły. Nauczyciele nie byli zadowoleni... (śmiech).

Szafa Blanki jest złożona z rodzinnych pamiątek

Masz tu spersonalizowaną kurtkę z napisem Rodeo, która nawiązuje do twojego najnowszego singla. Tak samo jak ta piosenka, mam wrażenie, że twój styl jest obecnie inny. Wcześniej byłaś "słodka", teraz natomiast sięgasz po zupełnie inne klimaty.

Mój styl się rozwija i to, co chcę przekazać w piosenkach. Każda piosenka ma dla mnie inny absolutnie klimat i inny vibe, inny wydźwięk, więc tak samo zmienia się moja garderoba.

Idziesz w modzie za trendami, czy sama starasz się kreować to, w co się ubierasz?

Raczej sama. Staram się nie iść za trendami. Oczywiście nie, że się jakoś bronię przed nimi. Natomiast lubię robić po prostu to, co czuję i iść z trendem bardziej mojej muzyki i do tego dopasowywać to, jak się ubieram i to, co czuję.

Oprócz rzeczy vintage widzę, że masz w szafie dużo rodzinnych pamiątek.

Jakbym miała chyba przejrzeć takie faktycznie rzeczy na co dzień, które mam w szafie, to jest większość rzeczy mojej mamy. Tutaj jest też pasek, też odziedziczony po mamie. Kocham go. To jest mój ulubiony pasek. Moja stylistka próbuje mi go za każdym razem ukraść, ale bacznie go pilnuję i go nie oddam (śmiech). Mam też okulary, które moja mama dała jakieś dwa tygodnie temu i akurat teraz jest na nie moda. Pamiętam, parę lat temu pokazywała mi je i mówiłam mamo, weź, to schowaj, w ogóle masakra, strasznie nie pasują. Teraz jak mi je przywiozła.... Perfekt po prostu, powiedziałam "oddawaj". Powiedzcie swoim mamom, żeby nie oddawały rzeczy i je trzymały.

Oprócz mamy masz może jakąś gwiazdę, na której lubisz się wzorować i inspirować jej stylem?

Zdecydowanie jest to Madonna i to są jej takie wczesne lata. Oczywiście niecałe outfity, bo one były dość ostre i mocne, natomiast kocham elementy jej garderoby. Również bardzo lubię styl Rihanny. Absolutny top i bardzo mi się podoba styl Hailey Bieber.

Czy my, jako twoi fani, możemy rozpoznać, jaki masz humor poprzez to, w jakich stylizacjach występujesz, czy to jest jednak taki totalny, sceniczny strój?

Absolutnie możecie rozpoznać, w jakim jestem vibe'ie, w jakim okresie życia jestem, co próbuję przekazać. Wydaje mi się, że to widać i o to w sumie chodzi.

Co jeszcze powiedziała Blanka i jakie rzeczy ze swojej szafy nam pokazała? Dowiecie się tego, oglądając materiał wideo na górze strony.

#SZAFYGWIAZD Co gwiazdy mają w swojej szafie najdroższego, a co najtańszego? Może w ich garderobie znajduje się pamiątkowa bluzka po babci lub buty przywiezione z drugiego końca świata? Jak podchodzą do mody i jak widzą swój własny styl... "Szafy gwiazd" to jednak nie tylko rozmowy o ubraniach, ale także podróż w głąb samych siebie. Odcinki cyklu znajdziecie na cozatydzien.tvn.pl.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Materiały własne

podziel się:

Pozostałe wiadomości