Ujawniono treść listów zabójcy Gabby Petito. "Myślałem, że tego chciała"

Autor:
Dagmara
Olszewska
Gabby Petito

Gabby Petito była znaną blogerką i podróżniczką. W sierpniu 2021 roku wraz ze swoim narzeczonym, Brianem Laundrie wyjechali w podróż. Po kilku tygodniach oboje byli uznani za osoby zaginione. Historia od samego początku skrywała wiele tajemnic i mrocznych wątków. Policja kilka miesięcy po odnalezieniu szczątków pary opublikowała dramatyczne zapiski z notatnika mordercy.

Gabby Petito i Brian Laundrie mieli zwiedzić parki narodowe w Stanach Zjednoczonych i systematycznie relacjonowali swoje poczynania w mediach społecznościowych. 25 sierpnia blogerka ostatni raz rozmawiała ze swoją rodziną przez telefon. 1 września, Brian Laundrie wrócił z podróży sam i odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień. 11 września Gabby została uznana za zaginioną. 

Morderstwo Gabby Petito 

Rodzina Gabby Petito trzy dni po zgłoszeniu zaginięcia dziewczyny oskarżyła jej narzeczonego Briana Laundriego o ukrywanie informacji na temat ich podróży. 19 września w Parku Narodowym Grand Teton niedaleko parkingu dla kamperów znaleziono zwłoki kobiety. Sekcja zwłok potwierdziła, że to poszukiwana Gabby Petito. Przyczyną śmierci blogerki było uduszenie. Miesiąc później odnaleziono szczątki Briana Laudriego. Mężczyzna popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę. Przy jego zwłokach znaleziono rzeczy osobiste w tym notatnik z listem pożegnalnym. Wytłumaczył w nim, co naprawdę stało się podczas jego podróży z Gabby Petito. 

Adwokat rodziny Briana Laundriego w piątek 24 czerwca 2022 roku ujawnił osiem stron z jego notatnika. 

"Przepraszam wszystkich, których to dotknie. Gabby była miłością mojego życia i wiem, że była uwielbiana przez wielu. Bardzo mi przykro z powodu jej rodziny, ponieważ ją kocham" - napisał Brian Laundrie w swoich notatkach. 

Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych
Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych Danuta Stenka, która w serialu "Nieobecni" gra matkę zaginionej przed laty córki, zaangażowała się w akcję Fundacji Itaka. Aktorka włączyła się w serię spotów, kierowanych do rzeczywistych zaginionych.

List pożegnalny zabójcy Gabby Petito

W swoich notatkach Brian Laundrie opowiadał, że podczas podróży Gabby Petito została ranna i próbował jej jedynie pomóc. 

"Nie znam zakresu ingerencji Gabby (sic), tylko to, że była w skrajnym bólu. Zakończyłem jej życie, myślałem, że to było miłosierne, że tego chciała, ale teraz widzę wszystkie błędy, które popełniłem. Spanikowałem. Byłem w szoku. Ale od momentu, w którym podjąłem decyzję, zabrałem jej ból, wiedziałem, że nie mogę żyć bez niej" - napisał. 

"Zabiłem się nad tym potokiem w nadziei, że zwierzęta mogą mnie rozerwać na strzępy. Może to uszczęśliwi kogoś z jej rodziny".

Ostatnie słowa na kartce, napisane innym długopisem niż poprzednie, brzmiały: 

"Proszę, pozbierajcie wszystkie moje rzeczy. Gabby nie znosiła ludzi, którzy śmiecili".

Opublikowane przez prawników fragmenty notatek Briana Laudriego zostały pokazane w losowej kolejności. Jak podaje CNN, sprawa cały czas jest badana i śledczy nie mogli ujawnić wszystkich posiadanych treści. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości